تجهیز آمبولانس‌های پایتخت به دوربین/برخورد با افرادی که به آمبولانس‌ها راه نمی‌دهند

20/09/1400 08:44 ق.ظ

تجهیز آمبولانس‌های پایتخت به دوربین سرپرست اورژانس تهران: برنامه دارم که جلو و عقب آمبولانس‌های اورژانس دوربین نصب شود. می‌خواهیم با پلیس هماهنگ باشیم تا با خودروهایی که از عقب بدنبال اورژانس راه می‌افتند و با خودروهایی که از جلو راه نمی‌دهند برخورد شود

سرپرست مرکز اورژانس تهران از برنامه‌اش برای نصب دوربین در جلو و عقب آمبولانس ها خبر داد و گفت: می‌خواهیم با پلیس راهور هماهنگ باشیم تا با خودروهایی که از عقب به دنبال اورژانس راه می افتند و با خودروهایی که می توانند اما از جلو به آمبولانس راه نمی‌دهند، برخورد شود. وی با بیان اینکه افراد در پی ایجاد یک فوریت با اورژانس تماس می گیرند یا از آمبولانس استفاده می کنند، گفت: فوریتی که در پی آن از اورژانس امداد گرفته می شود با جان افراد سر و کار دارد.

در این موارد همراهان مصدوم یا بیمار در شرایط بسیار پراسترسی به سر می‌برند و ثانیه‌ها برایشان کند می‌شود.

سرپرست مرکز اورژانس تهران با ابراز تأسف از اینکه تماس‌های مزاحم برای اورژانس ۱۱۵ عامدانه انجام می شود، افزود: این باعث می‌شود افرادی پشت خط تلفن‌های اورژانس منتظر بمانند. همچنین افرادی هستند که در ترافیک تهران راه را برای آمبولانس باز نمی کنند در حالی که نسبت به این موضوع آگاهی دارند که فرد مددجویی داخل آمبولانس حضور دارد و ثانیه ها برای زنده ماندنش حیاتی است.

صالح طبری با تاکید بر اینکه باید فکر کنیم که عزیز ما در آمبولانس است و راه را برای تردد اورژانس باز کنیم، اظهار کرد: زمانی که عزیز ما در آمبولانس است و به سمت بیمارستان حرکت می کنیم، آن زمان است که می‌فهمیم افراد زیادی هستند که به آژیر آمبولانس توجه نمی کنند. مردم باید بدانند که آمبولانس‌های اورژانس در پی یک فوریت آژیر می‌زنند و از سوی دیگر آمبولانس‌ها نیز باید بدانند که نا به جا از صدای آژیر استفاده نکنند و در این خصوص هم به تکنسین‌ها تذکر داده‌ایم که نا به جا از آژیر استفاده نکنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

راه اندازی سایت عفو بین‌الملل به زبان فارسی همزمان با روز جهانی حقوق بشرترجمه بیش از ۳۰۰ سند از مستندات نقض حقوق بشر در ایران از اواسط دهه ۱۹۶۰ میلادی از جمله اطلاعات دیگری است که در نسخه جدید وبسایت به مخاطبان عرضه شده است. سایت حقوق بشر به زبان فارسی آيا عفو بين الملل به زبان عبرى هم سايتي راه اندازى كرده است؟؟ بيش از ٧ دهه از جنايات ضد بشرى رژيم آپارتايد صهيونيستى گذشته است. و شايد هم …. قرار نباشد كه جاقو دسته خودش را بِبرد!! نقض حقوق بشر در ایران، یک نقض اساسی است؛ ترورها و قتل‌های سازمان یافته حکومتی، تجاوز به زنان زندانی، شکنجه زندانیان، تجاوز به زن و بچه‌های مخالفین و معترضین، شکنجه زن و بچه‌های افراد بیطرف که به هر دلیلی شهرت جهانی یا ملی دارند و...، نمونه‌هایی از نقض اساسی حقوق بشر در ایران است.

رابرت مالی: آماده‌ایم با دیپلمات‌های ایرانی دیدار کنیم/دیپلماسی بهترین راه ماستنماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده ارشد این کشور در مذاکرات وین،‌ در گفت‌وگویی مدعی شد که واشنگتن متمایل به در پیش گرفتن مسیر دیپلماسی جهت حل‌ و فصل مسئله هسته‌ای ایران است. رابرت مالی کیست: ایشان دو رگه است ریشه عرب دارد و هر چه باشد عرب وحشی است پس ایشان با رژیم ایران خدمت می کند چون دوست دارد مانند ملاهای شیطان انگلیسی اجداد رابرت مالی که انگلیسی ها وحشی ها با بسیاری کشورها به قاره آمریکا حمله اشغال کردید پس همه در آمریکا آمریکایی اصل نیستند جمهوری شیطانی ایران : هم ایران رو اشغال کردند همه اینها ایرانی اصیل نیستند اینها از نسل های مغول های چینی های وحشی اند که راه اجدادشان که وحشی ها بی رحم ها غارت گران تجاوز گران بودند ایران‌رو اشغال کردند تا هر چه توان دارند ایران ایرانی ها نابود و غارت ابران‌به جهان کنند پس نتیجه می گیریم آمریکا و رژیم ایران کشورها رو اشغال غصب کردند و اینها از همان اجداد های وحشی هاشون هستند که رحم به هیچ کس هیچ کشوری ایران منطقه جهان ندارند و با ایجاد شدن رژیم ایران از طرف خدا چون شناخت داشت بی رحم ترین اند ماموریت پایان جهان رو دارند چه باشند چه نباشند

جو بایدن به دولت خود گفت برای شکست مذاکرات هسته‌ای با ایران آماده باشدجو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده به تیم امنیت ملی خود گفته است برای شکست مذاکرات وین به منظور احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام» آماده

اسرائیل؛ تمرین برای مقابله با حمله سایبری به نظام بانکی جهان | DW | 10.12.2021سمیناری مجازی در اورشلیم اسرائیل در جریان است که در آن سناریوهای مختلف حمله به نظام بانکی و مالی جهان شبیه‌سازی و برای مقابله با آنها تمرین و آماده‌سازی می‌شود. اسرائیل بیش از هر کشور دیگری آماج حمله سایبری است. و البته بیش از هر کشوری مهاجم حملات سایبری به کشورهای دیگه

گروسی: به دنبال توافق با ایران برای نصب مجدد دوربین در تاسیسات کرج هستیمگروسی: *به دنبال توافق با ایران برای نصب مجدد دوربین در تاسیسات کرج هستیم *برخی از موضوعات مانند وجود مواد هسته‌ای در مکان‌های غیرمجاز نیازمند ارائه توضیحات از سوی تهران دارد *باید وضعیت ایران را ارزیابی کنیم *برنامه هسته‌ای این کشور بسیار رشد کرده انقدر لفتش بدید که جمهوری اسلامی از شورتش یه بمب اتم در بیاره بگه گروسی گروسی امشب بیا عروسی سلام شما نگران ساخت بمب اتم هستی یا پیشرفت هسته ای ایران ؟ فکر می کنم بدنبال دومی هستی که مبادا ایران رشد کند .

تماس تلفنی بورل با عبداللهیان و دیدار مورا با گروسی همزمان با از سر گیری مذاکرات ویندر بحبوحه تلاش کشورها برای احیای برجام، مدیرمسئول روزنامه کیهان خواستار بسته شدن تنگه هرمز «به روی تمامی کشتی‌های نفتکش و حتی کشتی‌های حامل کالای تجاری و تسلیحاتی» در پاسخ به خطراتی شد که به گفته او منافع ملی ایران را تهدید می‌کند.

دکتر یحیی صالح طبری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فوریت کار اورژانس اظهار کرد: زمانی که با اورژانس ۱۱۵ تماس می گیریم و یا زمانی که در خیابان با آمبولانس های اورژانس مواجه می شویم، باید خود را در جایگاه افرادی که داخل آمبولانس حضور دارند قرار دهیم؛ در غیر این صورت نمی توانیم تصوری از اضطراب و استرسی که این افراد دارند داشته باشیم.

وی با بیان اینکه افراد در پی ایجاد یک فوریت با اورژانس تماس می گیرند یا از آمبولانس استفاده می کنند، گفت: فوریتی که در پی آن از اورژانس امداد گرفته می شود با جان افراد سر و کار دارد. در این موارد همراهان مصدوم یا بیمار در شرایط بسیار پراسترسی به سر می‌برند و ثانیه‌ها برایشان کند می‌شود.

سرپرست مرکز اورژانس تهران با ابراز تأسف از اینکه تماس‌های مزاحم برای اورژانس ۱۱۵ عامدانه انجام می شود، افزود: این باعث می‌شود افرادی پشت خط تلفن‌های اورژانس منتظر بمانند. همچنین افرادی هستند که در ترافیک تهران راه را برای آمبولانس باز نمی کنند در حالی که نسبت به این موضوع آگاهی دارند که فرد مددجویی داخل آمبولانس حضور دارد و ثانیه ها برای زنده ماندنش حیاتی است.

صالح طبری با تاکید بر اینکه باید فکر کنیم که عزیز ما در آمبولانس است و راه را برای تردد اورژانس باز کنیم، اظهار کرد: زمانی که عزیز ما در آمبولانس است و به سمت بیمارستان حرکت می کنیم، آن زمان است که می‌فهمیم افراد زیادی هستند که به آژیر آمبولانس توجه نمی کنند. مردم باید بدانند که آمبولانس‌های اورژانس در پی یک فوریت آژیر می‌زنند و از سوی دیگر آمبولانس‌ها نیز باید بدانند که نا به جا از صدای آژیر استفاده نکنند و در این خصوص هم به تکنسین‌ها تذکر داده‌ایم که نا به جا از آژیر استفاده نکنند.

سرپرست اورژانس تهران با اشاره به برنامه‌ای که قصد دارد آن را برای آمبولانس‌های اورژانس اجرایی کند، گفت: برنامه دارم که جلو و عقب آمبولانس های اورژانس دوربین نصب شود و طبق برنامه تا سال ۱۴۰۱ این برنامه محقق شود. همچنین می‌خواهیم با پلیس راهور هماهنگ باشیم تا با خودروهایی که از عقب به دنبال اورژانس راه می افتند و با خودروهایی که می‌توانند اما از جلو به اورژانس راه نمی‌دهند برخورد شود. در این جا ما با جان مردم سر و کار داریم.

وی اظهار کرد: در کد ۲۴۷ یا همان بیست و چهار ساعت روز در طول هفته، بیمار قلبی را مستقیما به کَتلَب تحویل می دهیم. اگر اعزام بیمار به بیمارستان یک دقیقه دیرتر باشد،‌ به اندازه یک دقیقه سلول های قلب بیمار بیشتر می میرند و عضله قلبش خراب می شود؛‌ یا در کد ۷۲۴ که مربوط به سکته های مغزی است، در هر دقیقه ۳ میلیون سلول مغزی می میرند و حداکثر یک ساعت و نیم وقت داریم تا اقدامات لازم را انجام دهیم و فرد به زندگی عادی بازگردد. اگر در این شرایط فردی به آمبولانس راه ندهد و به واسطه این اقدام فردی که دچار سکته های قلبی یا مغزی شده به وقت طلایی خود نرسد آیا مستحق تنبیه نیست؟‌ اگر همان فرد در جایگاه خانواده بیمار بود چه می‌کرد؟

وی با تاکید بر اینکه آمبولانس‌ها نیز باید حتما زمان لازم از آژیر استفاده کنند، گفت:‌ آمبولانس‌ها نیز نباید باعث شوند که حساسیت مردم نسبت به صدای آژیر آمبولانس کم شود. باید حتما زمانی که به موقع هست از آژیر استفاده شود.