راه اندازی سایت عفو بین‌الملل به زبان فارسی همزمان با روز جهانی حقوق بشر

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

راه اندازی سایت عفو بین‌الملل به زبان فارسی همزمان با روز جهانی حقوق بشر جزئیات بیشتر🔽

سازمان عفو بین‌الملل از راه اندازی سایت خود به زبان فارسی خبر داد. این سازمان بین المللی دهم دسامبر و همزمان با روز جهانی حقوق بشرعفو بین‌الملل هدف از این اقدام خود را برخورداری فارسی زبانان از گردش آزاد اطلاعات و بازتاب آنچه نقض اصول حقوق بشر در ایران خوانده می شود، عنوان کرده است.

این سازمان معتبر بین المللی پیش تر هم صحفه ویژه ای را برای گزارش مستندات مربوط به ناآرامی های آبان ۹۸ در ایران ایجاد کرده بود. نسخه جدید وبسایت عفو بین الملل با درخواست عدالت، برابری و آزادی در سراسر جهان و بیانیه ها و گزارش ها مرتبط با ایران بویژه آرشیو سالهای اخیر در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. عفو بین الملل با استناد به گزارشات مستند و تجزیه تحلیل حقوقی و قانونی نقض حقوق بشر توسط مقامات و مسئولان ایرانی به جامعه بین الملل توصیه می کند که «بحران مصونیت» فعلی را مرتفع کنند. این سازمان حقوق بشری بر این باور است که ایجاد سازوکارهای مستقل جمع آوری، نگهداری و تجریه تحلیل شواهد جرائم بسیار جدی ای که تحت قوانین بین الملل در ایران صورت گرفته، می تواند زمینه پیگیری های قضایی در آینده را تسهیل کند.

دیانا الطجاوی، قائم مقام خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین الملل می گوید: «وبسایت در حالی راه می افتد که ایران شاهد بحران شدید حقوق بشری است. صدها تن در نتیجه دادرسی های ناعادلانه به مرگ محکوم شده، افراد بسیاری شامل تعداد زیادی کودک تنها به دلیل استفاده صلح آمیز از حقوق خود بازداشت شده اند و این در حالیست که خانواده هزاران قربانی یا ناپدید شده قهری همچنان در انتظار دستیابی به حقیقت و جاری شدن عدالت هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یک نمایش جدید

نقض حقوق بشر در ایران، یک نقض اساسی است؛ ترورها و قتل‌های سازمان یافته حکومتی، تجاوز به زنان زندانی، شکنجه زندانیان، تجاوز به زن و بچه‌های مخالفین و معترضین، شکنجه زن و بچه‌های افراد بیطرف که به هر دلیلی شهرت جهانی یا ملی دارند و...، نمونه‌هایی از نقض اساسی حقوق بشر در ایران است.

آيا عفو بين الملل به زبان عبرى هم سايتي راه اندازى كرده است؟؟ بيش از ٧ دهه از جنايات ضد بشرى رژيم آپارتايد صهيونيستى گذشته است. و شايد هم …. قرار نباشد كه جاقو دسته خودش را بِبرد!!

سایت حقوق بشر به زبان فارسی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاج جواهر متعلق به همسر ناپلئون به قیمت بیش از ۷۰۰ هزار یورو به فروش رفتاین تاج که با جواهراتی با ارزش و کمیاب متعلق به دوران روم باستان تزئین شده است روز سه‌شنبه به یک فروشنده ناشناس فروخته شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پیام چاووش‌اوغلو به مناسبت هفتادوسومین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشروزیر امور خارجه ترکیه در پیامی به مناسبت هفتادوسومین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام کرد که آنکارا با تکیه بر مبانی حقوق بشر برای رفع تاثیرات ناشی از همه‌گیری جهانی کرونا بر مردم خود گام برمی‌دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اسرائیل: به عزم آمریکا برای منع ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای اعتماد داریمبنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل تاکید کرد که «ایران بزرگترین تهدید در سطح منطقه و جهان است.»بنی‌ گانتز، پنج‌شنبه، 9 دسامبر، در گفت‌وگو با لوید آستین همتای ولي ما اعتماد نداريم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر اطلاعات: ایران با دست پر در مذاکرات حضور پیداکرده و از حقوق ملت دفاع می‌کندوزیر اطلاعات: *ایران با دست پر در مذاکرات حضور پیداکرده و از حقوق ملت دفاع می‌کند *کشور بین قدرت‌های جهانی می‌درخشد عمه ت می درخشد،مرتیکه آبرویی واسه ایران باقی نگذاشتید در سطح جهانی در حد بخاری که از عن بلند میشه تو دنیا اعتبار دارید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارش اینستاگرامی وزیر امور خارجه از دیدار اخیرش با تعدادی از مراجع تقلید در قموزیر امور خارجه کشورمان که روز گذشته به قم سفر کرده بود ، در صفحه اینستاگرام خود گزارشی از این سفر و دیدارش با تعدادی از مراجع تقلید منتشر کرد . این فسیلهای که یک عمرفقط به فکرزیرشکم وشکم خودشون بودند .چی میدانند نیاز امروزکشور وجوان چی هست؟ یارو خوابه؟ یا تو چرته؟ این که مرده که
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازدید سرزده معاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان/ تقدیر از خدمات پرستاران توسط دکتر مخبرمعاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان به صورت سرزده بازدید کرد و با اهدای گل به پرستاران این مرکز درمانی، روز پرستار را به آنان تبریک گفت.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »