تجمع مخالفان جمهوری اسلامی در برابر سفارت ایران در بروکسل و پاریس

29/08/1398 12:20 ق.ظ

روز سه شنبه ۱۹ نوامبر شماری از ایرانیان مقیم بلژیک و هلند در حمایت از معترضان در ایران دست به تجمع زدند.

در این مراسم که در مقابل ساختمان سفارت ایران برگزار شد، شرکت‌کنندگان با سر دادن شعار پشتیبانی خود را از حرکات اعتراضی در ایران اعلام کردند.

شعارهایی همچون نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، ما آریایی هستیم، عرب نمی‌پرستیم و رضا شاه روحت شاد از جمله شعارهای ایرانیان حاضر در این تجمع بود. همچنین در این مراسم تصاویری از ایرانیان جانباخته در تظاهرات اخیر به همراه پرچم‌های شیر و خورشید به چشم می‌خورد.

در زمان برگزاری این تجمع درهای ساختمان سفارت ایران بسته بود و دو مامور بلژیکی برای حفاظت در داخل محوطه بنا حضور داشتند. تجمع در بروکسل در حالی انجام میگیرد که شماری دیگر از شهرهای اروپایی نظیر پاریس و آمستردام نیز صحنه گردهم‌آیی‌های ایرانیان خارج از کشور در حمایت از اعتراضات مردمی در داخل بود.

در پاریس، عصر روز سه‌شنبه ابتدا ده‌ها نفر از ایرانیان مقیم فرانسه با تجمع در میدان تروکادرو در مرکز پایتخت، با حمایت از اعتراض‌ها در ایران، سرکوب معترضان از سوی حکومت را محکوم کردند. پس‌ از آن گروهی از تظاهرکنندگان به سمت ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران حرکت کردند و با تجمع در برابر سفارت، علیه حکومت ایران شعار دادند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

گزارش درزکرده از دستگاه اطلاعاتی ایران درباره فعالیت های سپاه و اطلاعات ایران در عراقگزارش درزکرده از دستگاه اطلاعاتی ایران درباره فعالیت های سپاه و اطلاعات_ایران در عراق نیویورک تایمز و اینترسپت به طور مشترک دو گزارش را بر اساس حدود ۷۰۰ سند اطلاعاتی درز کرده از اطلاعات جمهوری اسلامی ایران درمورد فعالیت‌های آن رژیم در عراق منتشر کردند

دستگیری تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در تجمع روز گذشتهدستگیری تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در تجمع روز گذشته در پی تجمع روز گذشته تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به حوادث اخیر و مشکلات اقتصادی کشور، برخی از این دانشجویان بعد از پایان تجمعات در محوطه بیرون از دانشگاه دستگیر شدند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل از خشونت علیه معترضان در ایران ابراز نگرانی کرد🔺دفتر حقوق بشر سازمان ملل از خشونت علیه معترضان در ایران ابراز نگرانی کرد ⚡️سخنگوی دفتر حقوق_بشر سازمان_ملل نسبت به استفاده از مهمات جنگی ماموران علیه معترضان در ایران به شدت ابراز نگرانی کرده است.

اعتراض‌ها در ایران؛ شاهد عینی از اصفهاناعتراض‌ها در ایران؛ شاهد عینی از اصفهان

گزارش لحظه به لحظه از ناآرامی‌های ایران؛ مدارس در چند شهر تعطیل شدندبه گزارش رسانه‌های داخلی آموزشگاه‌های تحصیلی در بسیاری از شهرهای ایران روز دوشنبه نیز همچنان بسته خواهد بود و دانش آموزان برای سومین روز متوالی امکان حضور در کلاس‌های درس را نخواهند داشت. تهدید سپاه پاسداران به «برخورد قاطعانه» با «اقدامات مخل امنیت» گزارش لحظه به لحظه از ناآرامی‌های ایران در وب‌سایت یورونیوز:

کاخ سفید از اعتراضات اخیر در ایران حمایت کرد

در این مراسم که در مقابل ساختمان سفارت ایران برگزار شد، شرکت‌کنندگان با سر دادن شعار پشتیبانی خود را از حرکات اعتراضی در ایران اعلام کردند.

شعارهایی همچون نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، ما آریایی هستیم، عرب نمی‌پرستیم و رضا شاه روحت شاد از جمله شعارهای ایرانیان حاضر در این تجمع بود.

همچنین در این مراسم تصاویری از ایرانیان جانباخته در تظاهرات اخیر به همراه پرچم‌های شیر و خورشید به چشم می‌خورد.

در زمان برگزاری این تجمع درهای ساختمان سفارت ایران بسته بود و دو مامور بلژیکی برای حفاظت در داخل محوطه بنا حضور داشتند.

تجمع در بروکسل در حالی انجام میگیرد که شماری دیگر از شهرهای اروپایی نظیر پاریس و آمستردام نیز صحنه گردهم‌آیی‌های ایرانیان خارج از کشور در حمایت از اعتراضات مردمی در داخل بود.

در پاریس، عصر روز سه‌شنبه ابتدا ده‌ها نفر از ایرانیان مقیم فرانسه با تجمع در میدان تروکادرو در مرکز پایتخت، با حمایت از اعتراض‌ها در ایران، سرکوب معترضان از سوی حکومت را محکوم کردند.

پس‌ از آن گروهی از تظاهرکنندگان به سمت ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران حرکت کردند و با تجمع در برابر سفارت، علیه حکومت ایران شعار دادند. ماموران ژاندارمری فرانسه با محاصره تظاهرکنندگان، آن‌ها را وادار به ترک محل کردند.

در حالیکه پنجمین روز از موج جدید اعتراض‌های سراسری در ایران سپری می‌شود، سازمان عفو بین‌الملل روز سه شنبه اعلام کرد دستکم ۱۰۶ نفر در ۲۱ شهر ایران در اعتراضات روزهای گذشته کشته شده‌اند.

این سازمان حقوق بشری اعلام کرده است که تصاویر ویدئویی راستیابی شده، شهادت شاهدان عینی و اطلاعات به دست آمده از فعالان خارج از کشور نشان می دهد که نیروهای امنیتی ایران رویه‌ای «دلخراش» از «کشتار غیرقانونی» را در پیش گرفته اند.