تجمع هواداران چائوشسکو ۳۰ سال پس از تیربارانش

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۳۰ سال پس از تیرباران چائوشسکو هواداران دیکتاتور رومانی در مزارش جمع شدند جزئیات بیشتر🔽

برخی از هواداران نیکولای چائوشسکو، رئیس جمهور کمونیست رومانی، ۳۰ سال پس از تیرباران وی، در گورستان بزرگ بخارست جمع شدند و یاد وی را گرامی داشتند.

چائوشسکو از سال ۱۹۶۵تا ۱۹۸۹میلادی قدرت را در رومانی در دست داشت. وی و همسرش ۳۰ سال پیش، در روز کریسمس پس از محاکمه‌ای که کمتر از یک ساعت به طول انجامید، اعدام شدند. ثروت اندوزی یکی از ویژگی‌های نسبت داده شده به نیکولای چائوشسکو است. در حالیکه مردم در رومانی با فقر دست و پنجه نرم می‌کردند و اقتصاد کشور نیز بیمار بود، وی و خانواده اش از امتیازهای زیادی برخوردار بودند.

کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری فعلی رومانی چند روز پیش نیز گفته بود: «ما می‌خواهیم حقیقت را درباره دسامبر ۱۹۸۹ بدانیم. می‌خواهیم گناهکاران مورد قضاوت قرار گیرند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نمایندگان پارلمان بوسنی پس از ۱۴ ماه بر سر تشکیل دولت به توافق رسیدندنمایندگان مجلس بوسنی روز دوشنبه ۲۳ دسامبر پس از بن‌بستی ۱۴ ماهه بر سر تشکیل دولت به توافق رسیدند. انتظار می‌رود توافق تازه راه را برای اعمال اصلاحات لازم برای عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین معاهده جدید با صندوق بین‌المللی پول باز کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت مجارستان: هزینه‌های دارو و درمان نازایی از این پس رایگان استدولت مجارستان در چارچوب طرح افزایش نرخ زاد و ولد در این کشور، مسئولیت اداره شش کلینیک نازایی را که سابق بر این در اختیار بخش خصوصی بود، بدست می‌گیرد. خدا خیرشون بده 😆💪 خجالت نکشیدید از انتخاب این عکس؟ یورونیوز عکس انتخاب کردنت نشانه اوج حرفه‌ ای گری خبرنگارانت هست سقوط ابتذال
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کی‌یف و جدایی‌طلبان اوکراین بر سر مبادله اسرا توافق کردندنشست اوایل ماه دسامبر در پاریس که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به همراه ولادیمیر پوتین،‌ همتای روس‌اش تحت میانجی‌گری فرانسه و آلمان در آن شرکت کردند پیشتر زمینه را برای تبادل اسرا و نیز آتش بس در شرق اوکراین فراهم کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا: رفتار ناشایست ایران از مهمترین چالش‌های سال 2020 استدیوید شنکر معاون وزیر امور خارجه آمریکا دوشنبه 23 دسامبر تأکید کرد که ایران، روسیه و چین جدی‌ترین
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

توصیف خلبان آمریکایی از برخورد عجیب با پشقاب پرنده‌ای موسوم به «تیک تاک»خلبانان نیروی دریایی در سال 2004 پدیده‌ای غیر منتظره‌‌ را در ساحل غربی مشاهده کردند؛ مجموعه‌‌ای از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خسارت یک میلیارد یورویی؛ سیل دوباره ونیز ایتالیا را فرا گرفتسالانه بیش از ۲۵ میلیون گردشگر از ونیز دیدن می‌کنند همه ش تقصیر جمهوری اسلامیه 😆💪
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »