وزارت خارجه آمریکا: رفتار ناشایست ایران از مهمترین چالش‌های سال 2020 است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

وزارت خارجه آمریکا: رفتار ناشایست ایران از مهمترین چالش‌های سال 2020 است العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خبرنگار العربیه نت والاحدث گزارش داد، شنکر در جمعی از خبرنگاران گفت: «رفتار ناشایست و برهم زننده ثبات ایران از جمله مهمترین چالش‌های فراروی دولت آمریکا در سال آینده می‌باشد و در کنار آن دخالت‌های روسیه و تهدیدهای چین هم مسائل مهمی هستند. وی درعین حال به دستاوردهای آمریکا در شکست داعش در سوریه و عراق اشاره داشت».

وی از دولت عراق خواست برای محافظت از تظاهرات کنندگان و پاسخ به خواسته‌های آنها به سرعت وارد عمل شود. شنکر بار دیگر بر عزم آمریکا برای استفاده از تحریم‌ها علیه هر طرف دست اندرکار قتل مردم تاکید ورزید. وی همچنین اضافه کرد: «ما در ششم دسامبر تحریم‌هایی را علیه عراقی‌هایی که متهم به نقض حقوق بشر هستند، وضع کرده و از دسترسی آنها به سیستم مالی جهانی جلوگیری کردیم.»دیوید شنکر در ارتباط با مصر، با تأکید بر همکاری کشورش با مصر در امر مبارزه با «تروریسم»، به ویژه در شبه جزیره سینا، برای مقابله با تهدید داعش، افزود: «مصر نقش محوری در امنیت منطقه دارد».

وی در مورد مسئله لیبی با ابراز نگرانی خود از تنش نظامی در این کشور، به ویژه نقش مزدوران روسی و تفاهم‌های امنیتی ترکیه با دولت آشتی، اضافه کرد که ایالات متحده تنها کشوری است که نسبت به ممنوعیت فروش اسلحه به لیبی پای‌بند است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار وزیر خارجه هند با ظریف- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimدیدار وزیر خارجه هند با ظریف در این دیدار طرفین در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه، مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر کردند همچنین دور دوم گفتگوهای وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری هند بصورت خصوصی برگزار شد 🎥 وزیر امور خارجه جمهوری هند ظهر امروز با آقای ظریف دیدار و گفتگو کرد نتیجه این دیدارها چیه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تاکید وزیر امور خارجه یمن بر تمامیت ارضی کشورشمحمد الحضرمی، وزیر امور خارجه یمن با انتشار توئیتری اظهار داشت: توافق نامه ریاض که با شورای انتقالی جنوب امضا شده، برای حمایت از تمامیت ارضی کشور به امضا رسیده است وزیر‌امورخارجه‌یمن محمدالحضرمی ریاض تمامیت‌ارضی توافق‌نامه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار روحانی با وزیر خارجه هندوزیر امور خارجه هند با رئیس جمهوری ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نتیجه تحریم آمریکا باخت – باخت است و سودی برای هیچکس نداردرئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ارائه طرح ها و پیشنهادات راهبردی برای کمک به تامین امنیت و صلح و ثبات در منطقه از جمله طرح صلح هرمز برای تامین امنیت منطقه، خلیج فارس و تنگه هرمز، گفت: ایران از همکاری همه کشورها از جمله ژاپن در این زمینه استقبال می کند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

نورد استریم ٢؛ اتحادیه اروپا، آلمان و روسیه تحریم آمریکا را محکوم کردنداتحادیه اروپا و روسیه تحریم آمریکا علیه شرکت‌هایی را که خط لوله گاز نورد استریم ٢ را می‌سازند محکوم کردند و آن را ' دخالت در حاکمیت ملی و منطقه ای' خواندند. آمریکا این تحریم را از نظر امنیتی 'به نفع اروپا' می‌داند. این خط لوله قرار است گاز را مستقیم از روسیه به آلمان برساند. کم کم صدای اعتراض دنیا داره بیش از پیش نسبت تحریمهای یکجانبه امریکا بلندتر و متحدتر میشه. کار امریکا تمامه به طوری که دو دهه دیگه کشوری بنام امریکا وجود نداره و جاشو در نقشه حدود بیست کشور تازه تاسیس با نام هایی همچون کشور کالیفرنیا، کشور تگزاس، کشور نیویورک، سیاتل و ... گرفتند. دخالت آمریکا در همه جای دنیا نمایانگر امپریالیزم بودن این کشور است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فهرست کشورهای ناقض آزادی مذهبی آمریکا؛ سودان خارج شد، ایران همچنان در لیستوزارت خارجه آمریکا، سودان را از فهرست کشورهایی که ناقض آزادی مذاهب هستند، حذف کرده است. این فهرست شامل نه کشور می‌شود که ایران از جمله این کشورهاست. آمریکا همواره از ایران به عنوان یکی از کشورهایی که آزادی‌های مذهبی را نقض می کند، نام برده است. جمهوری اسلامی باید برود اینهمه اتهام به ایران بخاطر قدرت نظامیشه وگرنه کسی کار به سوریه و یمن نداره اتهام بزنه!!😂😂 امریکا ، انگلیس ، اسراییل و عربستان هم شیاطین بزرگ باقی میمانند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »