تاثیرات منفی بحران انرژی بر جهان ادامه خواهد داشت

20/10/1400 12:12:00 ب.ظ

تاثیرات منفی بحران انرژی بر جهان ادامه خواهد داشت براساس پیش‌بینی کارشناسان بازار انرژی، تاثیرات منفی بحران انرژی بر کشورهای جهان طی دوره آتی همچنان ادامه خواهد داشت.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تاثیرات منفی بحران انرژی بر کشورهای جهان ادامه خواهد داشت. - خبرگزاری آناتولی 10.01.2022 مسکو/خبرگزاری آناتولی براساس پیش‌بینی کارشناسان بازار انرژی، تاثیرات منفی بحران انرژی بر کشورهای جهان طی دوره آتی همچنان ادامه خواهد داشت. بهای جهانی نفت، زغال سنگ و گاز طبیعی طی سال 2021 با افزایش زیادی همراه بود.

کارشناسان بازار انرژی پیش‌بینی می‌کنند که روند افزایشی قیمت نفت، زغال سنگ و گاز طبیعی در سال 2022 نیز ادامه یابد.

از سوی دیگر، بهای جهانی انرژی با آغاز همه‌گیری کرونا با نوسانات شدیدی روبرو بوده است. در ماه‌های ابتدای آغاز شیوع کرونا و با کاهش تقاضای جهانی، تولید و قیمت نفت خام با کاهش مواجه شد. همچنین طی این مدت تولید در برخی از مناطق جهان با کاهش شدید یا توقف روبرو شد و شمار زیادی از شاغلان این بخش کار خود را از دست دادند.

با افزایش سریع تقاضای جهانی نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ طی ماه‌های بعدی نیز بهای انواع محموله‌های انرژی شاهد رشد زیادی شد. کارشناسان دلیل این افزایش را عدم تناسب میان شدت افزایش تقاضا و تولید نفت خام، گاز طبیعی و زغال سنگ عنوان می‌کنند. headtopics.com

در ماه آوریل سال 2020 قیمت نفت خام برنت تا 37.63 دلار کاهش یافت اما این میزان با بازگشت شرایط عادی تولید و زندگی در بسیاری از کشورهای جهان در سال 2021 با افزایش زیادی مواجه شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

ابراز بدبینی مسکو و واشینگتن نسبت به موقفقیت مذاکرات بر سر اوکراینروسیه روز یکشنبه اعلام کرد که هیچ امتیازی تحت فشار ایالات متحده نخواهد داد و هشدار داد که مذاکرات این هفته بر سر بحران اوکراین احتمالا زودتر از موعد به پایان برسد.

هشدار آمریکا به ایران: حمله به آمریکایی‌ها عواقب شدیدی خواهد داشت | DW | 09.01.2022جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خطاب به مقام‌های ایران گفت اگر به شهروندان آمریکایی حمله کنید با عواقب شدیدی مواجهه خواهید شد. سالیوان این سخنان را در واکنش به تحریم‌های ایران علیه ۵۲ شهروند آمریکایی بیان کرده است. تا بلاکت نکردم ساکت باش. تو ایران خر داغ میکنن .این حرفا قدیمی شده دیگه تاوان غلطی را کرده اید باید بدهید تهدید هم هیچ فایده ای ندارد جوری می‌خورید که نفهمید از کجا و کی خورده اید امیدوارم کسی آسیبی نبینه و اتفاقی نیافته ولی اگر یک درصد هم ج. ا. یک یا چندنفر از مقامات پنتاگون دخیل در ترور سلیمانی رو بزنه، بایدن هیچ غلطی نمی‌تونه بکنه. به عبارت دیگه، الان بهترین و تنها فرصت ج. ا. برای انتقام سخته (ولی خوشبختانه بعیده که اراده و تواناییش رو داشته باشند).

اسرائیل از فرانسه خواست تا به اعمال فشار بر ایران ادامه دهدیائیر لاپید وزیر امور خارجه اسرائیل روز شنبه در گفت‌وگو با امانوئل ماکرون٬ رئیس جمهور فرانسه، خواستار ادامه اعمال فشار بر ایران شد. کس مادرش خندید این بی پدر مادر زنا زاده دولتی جماعت که سختی نمی بینه کون من و امثال من پاره میشه بی شرف بیلمز × حضرت موسی امد این جماعت بیلمز آدم کنه هنوز که هنوزه شعور ندارن 🤣😂 اسرائیل به پایانت سلام کن 😄

پارلمان عراق با حضور نمایندگان جدید با تنش و درگیری تشکیل جلسه داداین نشست آغازگر دوره ای سخت و طولانی خواهد بود که کشمکش های سیاسی بر سر انتخاب رئیس جمهوری و نخست وزیر جدید عراق بخش مهمی از آن است. ویرانی عَراق و دیگر هیچ هر کجا آخوند اَنگل در قُدرت باشد آن سرزمین سوخته و در تَباهی خواهد رفت و مردم آن در تَباهی و ویرانی 🤚🏻

لاپید از مکرون خواست فشار بر ایران در مذاکرات وین ادامه یابد | DW | 09.01.2022وزیر خارجه اسرائيل در گفت‌وگو با رئیس جمهور فرانسه خواستار ادامه فشارها بر جمهوری اسلامی در مذاکرات احیای برجام در وین شد. هم‌زمان رئیس هیئت ایرانی با مذاکره‌کنندگان جدید بریتانیا و آلمان دیدار کرد. لاپید!غلط کرده یه گوه هم روش خورده بانفتالین!ازکارکردحکومت ایران راضی نیستیم!امامعناش این نیست که هرعنتری برای فشاربیشترروی ایران ومردم ایران مدام تلاش وزر،زرکنه!هرچندکه عملکرداحمقانه حکومت تااینجاباعث شده آشغال2زاری عین نتانياهوسالهابایه مشت اراجیف باعث تشدیدفشاربرمردم بشه!

دومین سالگرد سرنگونی پرواز ۷۵۲: تاکید بر ادامه دادخواهی و اجرای عدالت