بیکاری هزاران کارگر در سایه ورشکستگی مطلقِ تالارهای پذیرایی/۱۶۰ میلیون تسهیلات برای زیانِ ۲ میلیاردی!

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 86 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا گزارش می‌دهد؛ بیکاری هزاران کارگر در سایه ورشکستگی مطلقِ تالارهای پذیرایی/۱۶۰ میلیون تسهیلات برای زیانِ ۲ میلیاردی!

به گزارش خبرنگار ایلنا، ظهور کرونا در اواخر سال ۲۰۱۹، سالی که در آن شاهد رشد آهسته اقتصادهای در حال توسعه و از نفس افتادن اقتصاد جهانی بودیم، پیام‌آور دوران طولانی رکود در سال ۲۰۲۰ و پس از آن است. همه‌گیری کرونا در تمام کشورهای جهان، صفی بلند از بیکاران را به راه انداخت؛ بیکارانی که تا پیش از این پاندمی تصور نمی‌کردند روزی بحرانی عمیق‌تر از کند شدن آهنگ رشد اقتصاد جهانی به وجود آید. امروز کرونا، مشت آهنین خود را به پاشنه درِ کسب و کارها کوبیده است.

در تحلیل تاثیرات کرونا بر بازار کار و برهم ریختن شاکله کسب و کارها، باید سهم بالای بخش خدمات را در نظر داشته باشیم. باتوجه به اینکه در بهار سال جاری نسبت به بهار سال گذشته، شاهد کاهش ۳.۷ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور و کاهش ۲.۹ درصدی نسبت اشتغال در مقایسه با فصل مشابه در سال قبل بودیم، حدود ۲ میلیون نفر از بازار کار خارج شده‌اند که برابر بررسی‌های وزارت رفاه بیش از ۱ میلیون و ۲۰ هزار نفر آنها را زنان و ۹۷۰ هزار نفر را مردان تشکیل می‌دهند.

با این همه یکی از کسب و کارهایی که بیشترین ضربه را از محدودیت‌های اجتماعی ناشی از کرونا متحمل شده و هزاران بیکار را به ادارات کار و تامین اجتماعی معرفی کرده، از دریافت این تسهیلات محروم مانده است. نام این کسب و کار حتی در میان رسته‌هایی که باید از تسهیلات در نظر گرفته شده برای آسیب‌دیدگان بهره‌مند شوند هم دیده نمی‌شود؛ آنهم به یک دلیل مشخص؛ به گفته خسرو ابراهیمی‌نیا تالارها به دلیل تعطیلی از اسفند ماه و خسارت میلیاردی، توان پرداخت اقساط این تسهیلات را نداشتند.

ابراهیمی‌نیا با اشاره به گلایه‌‌ تالارداران از ۹ ماه تعطیلی محل کسب و کارشان، ادامه داد: «این تعطیلی طولانی موجب شده میلیارد تومان معوقات کارگری و بانکی بر دست تالارها بماند و هزاران شاغل این صنف در صف دریافت بیمه بیکاری قرار گیرند. همین حالا در تهران نزدیک به هزار واحد صنفی تعطیل شده‌اند که هر واحد ۱۰ تا ۱۲ کارگر داشت؛ یعنی رقمی نزدیک به ۱۰ هزار کارگر تنها در تهران شغل خود را از دست داده‌اند.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران، معتقد است که آن دسته از تالارداران که محل فعالیت خود را اجاره نکرده‌اند و هنوز به صورت مطلق ورشکسته نشده‌اند، در صورت بازگشایی مجدد، امکان از سرگیری فعالیت‌های خود را دارند؛ اما به گفته وی آن دسته که به دلیل هزینه‌های بالای اجاره مکان، و تعطیلی مستمر، به صورت مطلق ورشکسته شده‌اند، دیگر امکان از سرگیری فعالیت‌ها‌ را ندارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نرخ بیکاری در ترکیه در ماه جولای 13.4 درصد اعلام شدنرخ بیکاری در ترکیه در ماه جولای با 0.5 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 13.4 درصد رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مسیر هموار امامعلی رحمان برای ادامه زمامداری در تاجیکستان پس از ۲۸ سالپیش بینی می‌شود که امامعلی رحمان، رئیس‌جمهوری فعلی برای یک دوره هفت ساله دیگر به این سمت انتخاب شود. او از سال ۱۹۹۲ تا کنون قدرت را در تاجیکستان در دست دارد. 📣پيوسته پرتو فرهنگ*زرتشت (آموزگار بزرگ نيكى و منش و راستى) روشنگر راهش باد🌹 دیکتارتور ها همشون خلق و خوی مشترک دارند ، خودکامه ، خود پسند ، ظالم ، و در نهایت هم به یک سرنوشت مشترک دچار میشن سقوط و ازمحلال ، البته بعد از نابودی کشور و منافع اون . تاجکستان که هیچ ندارد ولی افغانستان با ملیارد ها دالر کمک جامعه جهانی و ذخایر طبیعی از تاجکستان عقب افتاده امام علی باید انتخاب شود سیاسیون افغانستان از خجالت زهر بنوشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نادال برای سیزدهمین بار جام قهرمانی را در پاریس بالای سر بردقهرمانی رافائل نادال در مسابقات آزاد فرانسه بیستمین قهرمانی او در یکی از مسابقات «گرند اسلم» بود. Te queremos mucho orgoye -de España
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخست وزیر فلسطین: هیچ شریکی جدی برای صلح در اسرائیل نیستمحمد اشتیه نخست وزیر فلسطین اظهار داشت که هیچ شریک جدی برای صلح در اسرائیل وجود ندارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تقاضای ۴ میلیون شهروند اروپایی برای ماندن در بریتانیای پسابرکسیتوزارت کشور بریتانیا دوشنبه اعلام کرد بیش از چهارمیلیون تن از شهروندان عضو اتحادیه اروپا، شهروندان کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا، و سوئیس، خواهان تمدید اقامت خود در بریتانیا هستند. ماهم در ایران پساترکید، مانده ایم Even more Britons want to stay living in the EU!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قسامه در تهران؛ قسم خوردن ۵۰ شاهد برای اعدام متهم به قتلچه روش مزخرفی! آیا لازم است این افراد خود ناظر واقعه بوده باشند یا همین که قسم بخورند کافی است ؟؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »