بوریس جانسون خطاب به پارلمان: برگزیت را به تاخیر نمی‌‌اندازم

19/06/1398 06:19 ب.ظ

بوریس جانسون خطاب به پارلمان: برگزیت را به تاخیر نمی‌‌اندازم او پیشتر وعده داده است که تا پایان ماه اکتبر، بریتانیا را، چه با توافق و چه بدون توافق، از اتحادیه اروپا خارج کند.

درگذشت «دختر آبی» بعد از خودسوزی| بالاخره بقیه ورزشکاران و سلبریتی‌ها واکنش نشان دادندپس از واکنش‌های گسترده از سوی کاربران شبکه های اجتماعی به مرگ «سحر خدایاری» معروف به «دختر آبی»، دختری که به خاطر تلاش برای حضور به ورزشگاه محکوم شد و خودسوزی کرد، این بار موج واکنش‌ها به چهره‌های سرشناس و فوتبالیست‌ها رسید.

پس از واکنش‌های گسترده از سوی کاربران شبکه های اجتماعی به مرگ «سحر خدایاری» معروف به «دختر آبی»، دختری که به خاطر تلاش برای حضور به ورزشگاه محکوم شد و خودسوزی کرد، این بار موج واکنش‌ها به چهره‌های سرشناس و فوتبالیست‌ها رسید.

پیش از مرگ این زن جوان، تنها تعداد ورزشکاران و هنرمندان انگشت‌‌شماری به خودسوزی این دختر ۲۹ ساله اعتراض کرده و از او در شبکه های اجتماعی خود نوشته بودند. واکنش به خودسوزی سحر خدایاری نوشته بود که «کاش یک اتحاد همگانی داشتیم که خانمها به حقشون که ورود با احترام به استادیوم های فوتبال است میرساندیم.»بازتاب مرگ «دختر آبی» در فضای مجازی| موج «تحریم ورزشگاه‌» یا «شعار بر روی سکوها» در حمایت از زنان

از جمله این واکنش‌ها پست علی کریمی فوتبالیست سرشناس ایرانی در اینستاگرام است. او با انتشار بخشی از طرح عمر مومنی، کارتونیست اردنی، نوشت: «زنان سرزمين ما، خيلى وقتها، خيلى مَردَن ... تا اطلاع ثانوى استاديوم [ممنوع].» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

علی پروین: فیفا ما را مجبور می‌کند زنان را به ورزشگاه راه دهیمعلی پروین، بازیکن سابق تیم ملی ایران، با بیان اینکه فیفا در نهایت ایران را مجبور می‌کند، زنان را به

آژانس: ایران پیام را دریافت کرده و باید به سرعت به پرسش‌ها پاسخ دهدکرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا 'به سرعت' به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری به برجام پاسخ دهد. او گفت در حال حاضر زمان چقدر در ماموریت آژانس حیاتی است.

پمپئو: تمامی راه‌های دستیابی به بمب اتمی را به روی رژیم ایران می‌بندیمپمپئو : تمامی راه‌های دستیابی به بمب اتمی را به روی رژیم ایران می‌بندیم جان بولتون ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، هم روز سه‌شنبه در پیامی به فریب‌کاری‌های دوچندان ایران در آستانه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد.

واکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بودواکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بود فراخوان تحریم رفتن به استادیوم از سوی وزرشکاران ایرانی

پخش سرود ملی اشتباهی، بازی فرانسه و آلبانی را به تعویق انداختتیم‌های ملی فوتبال فرانسه و آلبانی روز شنبه 7 سپتامبر 2019 در چارچوب دیدارهای مقدماتی یورو 2020 به

برای نخستین بار، پادشاه سعودی فرزند خود را به وزارت انرژی عربستان منصوب کرد🔺برای نخستین بار، پادشاه سعودی فرزند خود را به وزارت انرژی عربستان منصوب کرد ⚡️پادشاه عربستان سعودی روز یکشنبه ۱۷ شهریور فرزند خود شاهزاده «عبدالعزیز» را به عنوان وزیر انرژی و جانشین خالد الفالح منصوب کرد.

درگذشت «دختر آبی» بعد از خودسوزی| بالاخره بقیه ورزشکاران و سلبریتی‌ها واکنش نشان دادند

جمهوری اسلامی به زنان اجازه حضور در ورزشگاه را نمی دهد.

پس از واکنش‌های گسترده از سوی کاربران شبکه های اجتماعی به مرگ «سحر خدایاری» معروف به «دختر آبی»، دختری که به خاطر تلاش برای حضور به ورزشگاه محکوم شد و خودسوزی کرد، این بار موج واکنش‌ها به چهره‌های سرشناس و فوتبالیست‌ها رسید.

ماجرای خودسوزی سحر خدایاری که ۱۱ شهریور مقابل یکی از مراجع قضایی در تهران در اعتراض به اتهامش درباره ورود به ورزشگاه خودسوزی کرده بود، پس از گذشت یک هفته حالا مورد توجه چهره های سرشناس در ایران قرار گرفته است.

پیش از مرگ این زن جوان، تنها تعداد ورزشکاران و هنرمندان انگشت‌‌شماری به خودسوزی این دختر ۲۹ ساله اعتراض کرده و از او در شبکه های اجتماعی خود نوشته بودند.

از جمله «وریا غفوری» کاپیتان تیم استقلال در یک پست در

واکنش به خودسوزی سحر خدایاری نوشته بود که «کاش یک اتحاد همگانی داشتیم که خانمها به حقشون که ورود با احترام به استادیوم های فوتبال است میرساندیم.»بازتاب مرگ «دختر آبی» در فضای مجازی| موج «تحریم ورزشگاه‌» یا «شعار بر روی سکوها» در حمایت از زنان

در حالی خیلی از ستاره های فوتبال و سلبریتی ها به این خبر خودسوزی واکنشی نداشتند اما درگذشت «دختر آبی» که خبر آن شامگاه دوشنبه ۱۸ شهریور منتشر شد، تاکنون با واکنش‌های زیادی از سوی بازیکنان و چهره‌های سرشناس ایران روبرو شده است.

از جمله این واکنش‌ها پست علی کریمی فوتبالیست سرشناس ایرانی در اینستاگرام است. او با انتشار بخشی از طرح عمر مومنی، کارتونیست اردنی، نوشت: «زنان سرزمين ما، خيلى وقتها، خيلى مَردَن ... تا اطلاع ثانوى استاديوم [ممنوع].»

همچنین فرهاد مجیدی بازیکن سابق استقلال نیز با انتشار سکوهای خالی ورزشگاه نوشت: «سحرجان سکوهای آزادی حسرت دیدنت را تا ابد با خود خواهند داشت.»

علی پروین اسطوره پرسپولیس نیز در صفحه اینستاگرام خود با تصویر سیاه از استادیوم آزادی خطاب به دختر آبی نوشت روحت شاد.

سید جلال حسینی کاپیتان تیم پرسپولیس هم در اینستاگرام به «حسرت ورزشگاه» در قلب آبی سحر خدایار اشاره کرد و نوشت «واژه حقیر و تکراری تسلیت که دردی را دوا نخواهد کرد. روحت شاد»

اما باشگاه استقلال نیز با انتشار بیانیه‌ای درگذشت این «هوادار استقلال» را به خانواده سحر تسلیت گفت. در روزهای گذشته باشگاه استقلال هیچ واکنش رسمی به خودسوزی دختر آبی نداشت.

همچنین آندو تیموریان فوتبالیست سابق استقلال نیز در استوری خود نوشت: «روزی نام یکی از ورزشگاه های بزرگ پایتخت دختر آبی خواهد بود. روزی که حتی اگر ما نباشیم نسل بعد به یاد خواهد آورد که برای رسیدن به بدیهی‌ترین حقوق انسانی‌مان چه مسیر سختی را پشت سر گذاشتیم.»

در بین بازیگران ایرانی نیز آناهیتا همتی، پوریا پورسرخ، مهناز افشار، سیامک انصاری ، مهدی ماهانی و جعفر پناهی از جمله هنرمندانی بودند که از سحر خدایاری نوشتند.

پس از خودسوزی سحر مقابل یکی از مراجع قضایی تهران، مقامات بیمارستان مطهری گفتند که اجازه اطلاع رسانی درباره او را ندارند. برخی خبرنگاران هم که به بیمارستان مراجعه کرده بودند با جمله «این پرونده امنیتی است» مواجه شدند.

سحر که حالا به نام «دختر آبی» معروف شده یکی از هزاران زنی است که بعد از انقلاب جمهوری اسلامی پشت درهای بسته آزادی مانده است و برای اعتراض به این ممنوعیت و حکم زندان دست به خودسوزی زد.

جمهوری اسلامی در نزدیک به چهار دهه گذشته ورود زنان به ورزشگاه ها را برای تماشای مسابقات فوتبال مردان ممنوع کرده است. این در حالی است که فیفا در اصول خود هر گونه تبعیض جنسیتی را ممنوع کرده است.