آژانس: ایران پیام را دریافت کرده و باید به سرعت به پرسش‌ها پاسخ دهد

18/06/1398 05:40 ب.ظ

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران باید به سرعت به پرسش‌ها پاسخ دهد

کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا 'به سرعت' به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری به برجام پاسخ دهد. او گفت در حال حاضر زمان چقدر در ماموریت آژانس حیاتی است. کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا"به سرعت" به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری این کشور به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵(برجام) پاسخ...

کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا"به سرعت" به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری این کشور به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵(برجام) پاسخ دهد.

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این نشست با خبرگاران گفت که تصور می‌کند که این پیام از سوی مقامات ایران به درستی درک شد که در حال حاضر زمان چقدر در ماموریت آژانس حیاتی است. آقای فروتا گفت در تهران خواستار"همکاری کامل، به موقع و سریع" ایران شده است.

هشدار آژانس درباره نقض برجام: ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته است آقای فروتا همچنین اعلام کرد که"آژانس همچنان به بازرسی‌ها و راستی‌آزمایی درباره پرونده هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد و گزارش‌های مربوطه را به شورای حکام ارائه خواهد کرد". headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آژانس انرژی اتمی خطاب به ایران: باید 'به موقع و کامل' همکاری کنیدهمزمان با سومین گام ایران در کاهش تعهدات این کشور در برجام، کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

حمله هوایی به 'مواضع ایران در سوریه'، 'شلیک موشک' از سوریه به خاک اسرائیلاسرائیل می‌گوید نیروهای تحت حمایت ایران موشک‌هایی را از سوریه به خاک اسرائیل شلیک کرده‌اند اما هیچ کدام به نزدیکی هدف هم نرسیده‌اند. ساعاتی پیش از صدور این بیانیه، گزارش شده بود نیروهای طرفدار ایران در شرق سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفته‌اند.

حمله به نیروهای هوادار ایران در سوریه؛ شلیک راکت از دمشق به اسرائیلحمله به نیروهای هوادار ایران در سوریه؛ تل‌آویو می‌گوید از داخل سوریه به سوی اسرائیل راکت پرتاب شده است جزئیات بیشتر🔽

مدیر کل آژانس: جستجوی مواد اتمی پنهانی در ایران همچنان ادامه داردمدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: تلاش بازرسان آژانس بر مشخص کردن عدم وجود مواد پنهان اتمی در ایران متمرکز است و این جستجو و بررسی همچنان ادامه دارد.

آژانس: ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimآژانس: ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است «کرنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی که روز گذشته به تهران سفر کرده بود امروز دوشنبه در نشست شورای حکام آژانس گفت که ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است غریب‌آبادی: گزارش جدید آژانس درباره نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز است انرژى_اتمى

هرگونه اعمال فشار نابجا به آژانس، با اقدامات مناسب ایران مواجه می‌شودسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: آژانس، یکی از نهادهای وابسته به دولت آمریکا نیست که بولتون بتواند دستورکار بازدیدهای مقامات آن را تعیین کند.