بوریس جانسون با خطر دادگاهی شدن روبرو است

08/09/2019 09:38:00 ق.ظ

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس با هشدار درباره احتمال دادگاهی شدن و به زندان رفتن در صورت سرپیچی از قانون جدید مرتبط با بریگزیت روبرو شده است.

بوریس جانسون با خطر دادگاهی شدن روبرو است بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس با هشدار درباره احتمال دادگاهی شدن و به زندان رفتن در صورت سرپیچی از قانون جدید مرتبط با بریگزیت روبرو شده است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس با هشدار درباره احتمال دادگاهی شدن و به زندان رفتن در صورت سرپیچی از قانون جدید مرتبط با بریگزیت روبرو شده است.

اما جانسون که از مدافعان سرسخت بریگزیت است بارها گفته که مصمم است بریتانیا را روز ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند؛ چه با توافق و چه بی‌توافق. او حتی گفته"حاضر است در ته گودالی جان بکند" اما از اتحادیه اروپا درخواست تمدید مهلت برای بریگزیت نکند.

همزمان کارشناسان حقوقی به نخست‌وزیر بریتانیا هشدار داده‌اند که اگر از قانون جدید مربوط به بریگزیت سرپیچی کند احتمال دارد که حتی با مجازات زندان روبرو شود.در همین حال، چندین نماینده پارلمان بریتانیا یک تیم حقوقی تشکیل داده‌اند و می‌گویند اگر لازم شود آماده‌اند که اگر بوریس جانسون از اجرایی کردن قانون جدید طفره رود او را به دادگاه بکشند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

ناپدید شدن روحانی «متفاوت و افشاگر» و ضربه به جریان مدعی مبارزه با فساد

محسنی‌اژه‌ای: با کسانی که 'با دشمن رابطه برقرار کنند' در آینده برخورد می‌کنیمدر دو موضع‌گیری جداگانه، ابراهیم رئیسی و غلامحسین محسنی اژه‌ای هر دو علیه 'مذاکره' موضع‌گیری کردند و در میانشان، آقای محسنی‌اژه‌ای تهدید کرد با کسانی که امروز 'با دشمن آگاهانه یا نا‌آگاهانه' ارتباط برقرار کنند، در آینده برخورد خواهد شد. اخیرا حسن روحانی گفته بود حاضر است به خاطر منافع ملی با هرکسی مذاکره کند.

الیزه پس از تماس تلفنی ماکرون با ترامپ: گفتگو با ایران ادامه داردپاریس می گوید که تلاش ها و گفتگوها در جهت کاهش تنش و حل بن بست کنونی را که از نشست بیاریتز به صورت جدی تر دنبال کرده، ادامه خواهد داد. به گزارش الیزه، فرانسه از ایران خواسته است از هرگونه اقدام عملی که مغایر با تعهدات این کشور در چارچوب برجام باشد به صورت جدی پرهیز کند.

نمایندگان پارلمان آماده کشاندن بوریس جانسون به دادگاه می‌شوندبوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، با هشدار درباره احتمال دادگاهی شدن و حتی به زندان رفتن در صورت سرپیچی از قانون جدید مرتبط با برگزیت روبرو شده است. همزمان امبر رود، وزیر کار و بازنشستگی کابینه آقای جانسون استعفاء داده و گفته به این باور رسیده که دولت آقای جانسون خود را مکلف به ترک با توافق اتحادیه اروپا نمی‌داند.

احزاب مخالف علیه بوریس جانسون به توافق رسیدندرهبران احزاب مخالف بریتانیا به توافق رسیده‌اند که از انتخابات زودرس مورد نظر بوریس جانسون، نخست‌وزیر، در نیمه اکتبر، حمایت نکنند. مجلس اعیان هم مصوبه مجلس عوام را که مانع از برگزیت بی توافق می‌شود تایید کرده است.

بوریس جانسون درخواست نتانیاهو درباره ایران را نپذیرفتبوریس جانسون درخواست نتانیاهو درباره ایران را نپذیرفت یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس گفت که نخست‌وزیر این کشور علیرغم فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی، همانند فرانسه و آلمان از برجام حمایت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، قانون جدیدی که مجالس عوام و اعیان بریتانیا آن را به تازگی تصویب کردند بوریس جانسون را موظف می‌کند که برای تمدید مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به بروکسل برود تا از خروج بدون توافق این کشور در ۳۱ اکتبر جلوگیری کند.پس از دو روز جنجال خبری درباره ماجرای ناپدید شدن برادران صدرالساداتی، مجتبی ذوالنور٬ نماینده قم در مجلس٬ اعلام کرد که آنان ربوده و یا بازداشت نشده و خود را مخفی کرده بودند.روحانی: سیاست ما را آیت‌الله خامنه‌ای مشخص می‌کند ابراهیم رئیسی و محسنی اژه‌ای که به ترتیب دو نفر اصلی در صدر قوه قضائیه ایران هستند، هر دو در اظهارات روز شنبه‌شان، موضعی ضد مذاکره اتخاذ کردند.ایران روز پنجشنبه اعلام کرد که عملی نشدن تعهدات آمریکا طی مدت تعیین شده پس از گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایجاب می کند که گام سوم در موعد مقرر اجرا شود.

اما جانسون که از مدافعان سرسخت بریگزیت است بارها گفته که مصمم است بریتانیا را روز ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند؛ چه با توافق و چه بی‌توافق. او حتی گفته"حاضر است در ته گودالی جان بکند" اما از اتحادیه اروپا درخواست تمدید مهلت برای بریگزیت نکند. چرا که در دو روز گذشته تبلیغات زیادی را درباره ربوده شدن این دو نفر انجام داده بودند. همزمان کارشناسان حقوقی به نخست‌وزیر بریتانیا هشدار داده‌اند که اگر از قانون جدید مربوط به بریگزیت سرپیچی کند احتمال دارد که حتی با مجازات زندان روبرو شود." آقای محسنی‌اژه‌ای هیچ توضیح بیشتری درباره این تهدیدها بیان نکرد، اما گفت که اقدامات این افراد"در حافظه قوه قضائیه" خواهد ماند و در آینده با این افراد برخورد خواهد شد. در همین حال، چندین نماینده پارلمان بریتانیا یک تیم حقوقی تشکیل داده‌اند و می‌گویند اگر لازم شود آماده‌اند که اگر بوریس جانسون از اجرایی کردن قانون جدید طفره رود او را به دادگاه بکشند. روح الله صدر الساداتی نیز از جمله پدیده‌های انتخابات مجلس خبرگان رهبری گذشته بود. در حالی که قانون جدید مصوب پارلمان جانسون را موظف کرده برای ممانعت از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا با رهبران این اتحادیه گفتگو کند، جانسون می‌گوید مردم کشورش به وضوح (از طریق همه پرسی سال ۲۰۱۶) خواستار ترک اتحادیه اروپا هستند و درخواست تمدید مهلت این خروج از نظر او"بی معناست". بیشتر بخوانید :.

جانسون که از زمان ورود به دفتر نخست‌وزیری همه طرح‌هایش در پارلمان شکست خورده و به این لحاظ رکورد جدیدی در تاریخ سیاسی بریتانیا به ثبت رسانده حتی خواستار برگزاری انتخابات پیش از موعد در میانه ماه اکتبر آینده شده بود اما پارلمان با این درخواست هم مخالفت کرد. ماجرای ناپدید شدن دو برابر صدرالساداتی بحث‌های زیادی را در فضای مجازی دامن زده است. ارتباط دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی، بعد از امضای برجام نیز در چارچوب سازوکار پیش‌بینی شده در این توافق ادامه داشت. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر گفته حزب او به دنبال اقدام قانونی علیه جانسون نیست اما از"فعالیت‌ها در این رابطه آگاه است و در این رابطه بحث و گفتگو کرده و آماده" است. کوربین همچنین گفته"وقتی قطعی شد که در ۳۱ اکتبر بدون بریگزیت توافق صورت نخواهد گرفت" حزب کارگر با برگزاری انتخابات سراسری موافقت خواهد کرد. مهدی صدرالساداتی از سوی چهره‌های اصول‌گرایی که ادعای مبارزه با فساد را دارند روحانی «افشاگر» خوانده می‌شود و به دلیل سخنان جنجالی خود مشهور است. انتهای پیام . در آخرین نمونه از ملاقات‌های آقای ظریف با چهره‌های سرشناس آمریکا، او با رند پال، از سناتورهای جمهوریخواه دیدار کرد.