بوریس جانسون با خطر دادگاهی شدن روبرو است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بوریس جانسون با خطر دادگاهی شدن روبرو است بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس با هشدار درباره احتمال دادگاهی شدن و به زندان رفتن در صورت سرپیچی از قانون جدید مرتبط با بریگزیت روبرو شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، قانون جدیدی که مجالس عوام و اعیان بریتانیا آن را به تازگی تصویب کردند بوریس جانسون را موظف می‌کند که برای تمدید مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به بروکسل برود تا از خروج بدون توافق این کشور در ۳۱ اکتبر جلوگیری کند.

همزمان کارشناسان حقوقی به نخست‌وزیر بریتانیا هشدار داده‌اند که اگر از قانون جدید مربوط به بریگزیت سرپیچی کند احتمال دارد که حتی با مجازات زندان روبرو شود. در حالی که قانون جدید مصوب پارلمان جانسون را موظف کرده برای ممانعت از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا با رهبران این اتحادیه گفتگو کند، جانسون می‌گوید مردم کشورش به وضوح خواستار ترک اتحادیه اروپا هستند و درخواست تمدید مهلت این خروج از نظر او"بی معناست".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناپدید شدن روحانی «متفاوت و افشاگر» و ضربه به جریان مدعی مبارزه با فساد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

محسنی‌اژه‌ای: با کسانی که 'با دشمن رابطه برقرار کنند' در آینده برخورد می‌کنیمدر دو موضع‌گیری جداگانه، ابراهیم رئیسی و غلامحسین محسنی اژه‌ای هر دو علیه 'مذاکره' موضع‌گیری کردند و در میانشان، آقای محسنی‌اژه‌ای تهدید کرد با کسانی که امروز 'با دشمن آگاهانه یا نا‌آگاهانه' ارتباط برقرار کنند، در آینده برخورد خواهد شد. اخیرا حسن روحانی گفته بود حاضر است به خاطر منافع ملی با هرکسی مذاکره کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

الیزه پس از تماس تلفنی ماکرون با ترامپ: گفتگو با ایران ادامه داردپاریس می گوید که تلاش ها و گفتگوها در جهت کاهش تنش و حل بن بست کنونی را که از نشست بیاریتز به صورت جدی تر دنبال کرده، ادامه خواهد داد. به گزارش الیزه، فرانسه از ایران خواسته است از هرگونه اقدام عملی که مغایر با تعهدات این کشور در چارچوب برجام باشد به صورت جدی پرهیز کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نمایندگان پارلمان آماده کشاندن بوریس جانسون به دادگاه می‌شوندبوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، با هشدار درباره احتمال دادگاهی شدن و حتی به زندان رفتن در صورت سرپیچی از قانون جدید مرتبط با برگزیت روبرو شده است. همزمان امبر رود، وزیر کار و بازنشستگی کابینه آقای جانسون استعفاء داده و گفته به این باور رسیده که دولت آقای جانسون خود را مکلف به ترک با توافق اتحادیه اروپا نمی‌داند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

احزاب مخالف علیه بوریس جانسون به توافق رسیدندرهبران احزاب مخالف بریتانیا به توافق رسیده‌اند که از انتخابات زودرس مورد نظر بوریس جانسون، نخست‌وزیر، در نیمه اکتبر، حمایت نکنند. مجلس اعیان هم مصوبه مجلس عوام را که مانع از برگزیت بی توافق می‌شود تایید کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بوریس جانسون درخواست نتانیاهو درباره ایران را نپذیرفتبوریس جانسون درخواست نتانیاهو درباره ایران را نپذیرفت یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس گفت که نخست‌وزیر این کشور علیرغم فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی، همانند فرانسه و آلمان از برجام حمایت خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »