افزایش قیمت, اقتصاد, سرمایه, منابع صندوق توسعه, شرکت های بورسی

افزایش قیمت, اقتصاد

به شرکت‌های بورسی جایزه می‌دهیم/ تشریح جزییات اختصاص منابع صندوق توسعه به بازار سرمایه/ حمایت به معنای تضمین نیست

خبرهای خوش بورسی وزیر اقتصاد: به شرکت‌های بورسی جایزه می‌دهیم/ تشریح جزییات اختصاص منابع صندوق توسعه به بازار سرمایه/ حمایت به معنای تضمین نیست

09/09/2020 01:41:00 ب.ظ

خبرهای خوش بورسی وزیر اقتصاد : به شرکت‌های بورسی جایزه می‌دهیم/ تشریح جزییات اختصاص منابع صندوق توسعه به بازار سرمایه / حمایت به معنای تضمین نیست

وزیر اقتصاد اظهار داشت: در قانون رفع موانع تولید، موضوعی مطرح و تصویب شد مبنی بر اینکه سالانه یک درصد از ورودی صندوق توسعه ملی به عنوان سپرده در صندوق ثبت بازار سرمایه سرمایه ‌گذاری شود اما به دلیل اختلافاتی که بین بورس و صندوق توسعه ملی وجود داشت، این اتفاق هنوز رخ نداده اما با پیگیری‌هایی که انجام شد قرار بر این شده است که این قانون به اجرا برسد.

وی افزود: یکی از تصمیمات مهم، کمک به افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی است که هر یک از شرکت‌های بورسی که نسبت به افزایش سرمایه اقدام کنند، 20 درصد از  درآمدهای مشمول مالیات آنها با نرخ صفر حساب می‌شود.وزیر اقتصاد تاکید کرد: این جایزه بزرگ ما به شرکت‌هایی است که قصد افزایش سرمایه دارند.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 سعید ملایی جودوکار ایرانی برای مغولستان مدال نقره کسب کرد | DW | 27.07.2021

دژپسند همچنین با اشاره به اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه گفت: در قانون رفع موانع تولید، موضوعی مطرح و تصویب شد مبنی بر اینکه سالانه یک درصد از ورودی صندوق توسعه ملی به عنوان سپرده در صندوق ثبت بازار سرمایه سرمایه‌گذاری شود اما به دلیل اختلافاتی که بین بورس و صندوق توسعه ملی وجود داشت، این اتفاق هنوز رخ نداده اما با پیگیری‌هایی که انجام شد قرار بر این شده است که این قانون به اجرا برسد.

وی گفت: تمام سنوات گذشته هم مورد محاسبه قرار می‌گیرد و این منابع وارد بازار سرمایه خواهد شد.دژپسند همچنین تاکید کرد: از دیگر تصمیمات ما این است که شرکت‌های حقوقی وابسته به دولت خرید و فروش خود را هماهنگ با پایداری بورس انجام دهند.وی با بیان اینکه تصمیمات چهار ماهه گذشته دولت، شورای اقتصاد، مجلس و سایر نهادها نشان می‌دهد که کل کشور به دنبال پایداری در بازار سرمایه است، گفت: با تمام اینها فعالان بازار سرمایه منافع خود را بسنجند ممکن است هر کسی هر حرفی نسبت به بازار سرمایه بزند اما در نهایت فعالان بازار براساس منافع خود تصمیم بگیرند. headtopics.com

وی گفت: قبل از اینکه در جلسه هیات دولت حضور پیدا کنم، تابلوی بورس را رصد کردم؛ بسیاری از نهادهایی که دیروز قرمز بودند امروز سبز شدند، بنابراین کسانی که دیروز سهام خود را فروختند امروز ضرر کردند  از همین روی سهامداران باید نگاه میان‌مدت و بلندمدت داشته باشند.

دژپسند تاکید کرد: بنده اصلا نمی‌گویم سهامی را بفروشید یا نفروشید یا بخرید یا نخرید اما از تمام سهامداران خواهش می‌کنم تمام تصمیمات خود را براساس محاسبات عقلانی بگیرند و این موضوع را در نظر داشته باشند که با درآمد حاصل از فروش سهام در بازار سرمایه در کدام بازار می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند؟

وزیر اقتصاد ادامه داد: دو نوع سود سهام در بازار سرمایه داریم؛ یکی سود سالانه که بین سهامداران توزیع می‌شود و دیگری افزایش قیمت سهام، سهامداران باید بدانند در چه دوره‌ای هستند و تصمیمات آنی و هیجانی است که پشیمانی دارد.دژپسند با تاکید بر اینکه برنامه منسجم برای عرضه‌های اولیه داریم، گفت: ما نگاه ابزاری به بورس نداریم، نگاه ما به بورس نگاه بلندمدت برای اقتصاد است.

وی تاکید کرد: جنس حمایت ما متفاوت است. حمایت می‌کنیم اما تضمین نداریم. به دنبال نهادسازی و عمق‌بخشی در بازار سرمایه هستیم. ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

صندوق توسعه ملی به داد بورس می رسد؟صندوق توسعه ملی به داد بورس می‌رسد؟ زمزمه‌های انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار درحالی به گوش می‌رسد که یک تحلیل‌گر بازار سرمایه بر این باور است که اتفاق مذکور، اتفاق خوبی است به شرطی که به درستی مدیریت شود.

حکم زندان هنرمندی که به شلیک موشک سپاه به هواپیمای اوکراینی اعتراض کرده بود، تایید شد🔺حکم زندان هنرمندی که به شلیک موشک سپاه به هواپیمای_اوکراینی اعتراض کرده بود، تایید شد ⚡️حکم ۳ سال زندان مسعود حکم‌آبادی، پژوهشگر و تهیه‌کننده تئاتر در ایران، که توسط دادگاه انقلاب صادر شده بود، به تأیید دادگاه تجدیدنظر رسیده و به اجرا درآمده است.

اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری ها جهت توسعه مترومعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان کمک به شهرداری ها برای توسعه مترو در سال ۹۹ خبر داد.

۲۰ عامل خطرناک در زندگی روزمره که ریسک ابتلا به سرطان را بالا می‌بردسرطان پس از بیماری‌های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ‌و‌میر در جهان به شمار می‌رود. در زندگی روزمره با مواد مختلفی سر و کار داریم که تحقیقات تا کنون ارتباط معنادار مصرف شماری از آن‌ها با بروز سرطان‌ در بدن انسان‌ها را اثبات کرده است.

توصیه و پیام ایران به ترکیه و امارات/ به نیت دوستان روس‌مان شک نداریمسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوییس به تهران ارتباطی به روابط با آمریکا ندارد منابع مالی ایران در خارج از کشور زیاد است و آمریکا تلاش می‌کند که این منابع وارد کانال سوئیس نشود سیاست ما در مورد آمریکا تغییر نکرده وزیر خارجه هند فردا به تهران می‌آید

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 494 نفر رسید