به شرکت‌های بورسی جایزه می‌دهیم/ تشریح جزییات اختصاص منابع صندوق توسعه به بازار سرمایه/ حمایت به معنای تضمین نیست

09/09/2020 01:41:00 ب.ظ

خبرهای خوش بورسی وزیر اقتصاد: به شرکت‌های بورسی جایزه می‌دهیم/ تشریح جزییات اختصاص منابع صندوق توسعه به بازار سرمایه/ حمایت به معنای تضمین نیست

افزایش قیمت, اقتصاد

خبرهای خوش بورسی وزیر اقتصاد : به شرکت‌های بورسی جایزه می‌دهیم/ تشریح جزییات اختصاص منابع صندوق توسعه به بازار سرمایه / حمایت به معنای تضمین نیست

وزیر اقتصاد اظهار داشت: در قانون رفع موانع تولید، موضوعی مطرح و تصویب شد مبنی بر اینکه سالانه یک درصد از ورودی صندوق توسعه ملی به عنوان سپرده در صندوق ثبت بازار سرمایه سرمایه ‌گذاری شود اما به دلیل اختلافاتی که بین بورس و صندوق توسعه ملی وجود داشت، این اتفاق هنوز رخ نداده اما با پیگیری‌هایی که انجام شد قرار بر این شده است که این قانون به اجرا برسد.

وی افزود: یکی از تصمیمات مهم، کمک به افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی است که هر یک از شرکت‌های بورسی که نسبت به افزایش سرمایه اقدام کنند، 20 درصد از  درآمدهای مشمول مالیات آنها با نرخ صفر حساب می‌شود.وزیر اقتصاد تاکید کرد: این جایزه بزرگ ما به شرکت‌هایی است که قصد افزایش سرمایه دارند.

دژپسند همچنین با اشاره به اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه گفت: در قانون رفع موانع تولید، موضوعی مطرح و تصویب شد مبنی بر اینکه سالانه یک درصد از ورودی صندوق توسعه ملی به عنوان سپرده در صندوق ثبت بازار سرمایه سرمایه‌گذاری شود اما به دلیل اختلافاتی که بین بورس و صندوق توسعه ملی وجود داشت، این اتفاق هنوز رخ نداده اما با پیگیری‌هایی که انجام شد قرار بر این شده است که این قانون به اجرا برسد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

صندوق توسعه ملی به داد بورس می رسد؟صندوق توسعه ملی به داد بورس می‌رسد؟ زمزمه‌های انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار درحالی به گوش می‌رسد که یک تحلیل‌گر بازار سرمایه بر این باور است که اتفاق مذکور، اتفاق خوبی است به شرطی که به درستی مدیریت شود.

حکم زندان هنرمندی که به شلیک موشک سپاه به هواپیمای اوکراینی اعتراض کرده بود، تایید شد🔺حکم زندان هنرمندی که به شلیک موشک سپاه به هواپیمای_اوکراینی اعتراض کرده بود، تایید شد ⚡️حکم ۳ سال زندان مسعود حکم‌آبادی، پژوهشگر و تهیه‌کننده تئاتر در ایران، که توسط دادگاه انقلاب صادر شده بود، به تأیید دادگاه تجدیدنظر رسیده و به اجرا درآمده است.

اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری ها جهت توسعه مترومعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان کمک به شهرداری ها برای توسعه مترو در سال ۹۹ خبر داد.

۲۰ عامل خطرناک در زندگی روزمره که ریسک ابتلا به سرطان را بالا می‌بردسرطان پس از بیماری‌های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ‌و‌میر در جهان به شمار می‌رود. در زندگی روزمره با مواد مختلفی سر و کار داریم که تحقیقات تا کنون ارتباط معنادار مصرف شماری از آن‌ها با بروز سرطان‌ در بدن انسان‌ها را اثبات کرده است.

توصیه و پیام ایران به ترکیه و امارات/ به نیت دوستان روس‌مان شک نداریمسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوییس به تهران ارتباطی به روابط با آمریکا ندارد منابع مالی ایران در خارج از کشور زیاد است و آمریکا تلاش می‌کند که این منابع وارد کانال سوئیس نشود سیاست ما در مورد آمریکا تغییر نکرده وزیر خارجه هند فردا به تهران می‌آید

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 494 نفر رسید

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه نه فقط دولت بلکه در عبارت کلی‌تر حکومت به دنبال حمایت از بورس است، چراکه در برخی از زمینه‌ها با همراهی سایر قوا، تصمیماتی گرفته شد.به گزارش ایسنا، مدیرعامل سازمان بورس و اوراق بهادار اخیرا اعلام کرده که"به طور جدی پیگیری نهایی شدن انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار هستیم اما هنوز ابلاغیه رسمی اعلام نشده اما به محض ارسال ابلاغیه آن به سازمان بورس به طور رسمی جزئیات آن را تشریح می کنیم" آنطور که قالیباف اصل عنوان کرده،"سازمان بورس و همچنین شخص وزیر اقتصاد به طور جدی پیگیری نهایی شدن انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار هستند و سازمان بورس نیز مدت طولانی است که پیگیر این موضوع است که قطعا اجرای این مصوبه در شرایط فعلی بازار برای بازارگردانی مداوم همه نمادها و افزایش نقدشوندگی بازار اتفاق بسیار خوبی است".Share via Email Print this page حکم ۳ سال زندان مسعود حکم‌آبادی، پژوهشگر و تهیه‌کننده تئاتر در ایران، که پیش از این توسط دادگاه انقلاب صادر شده بود، به تأیید دادگاه تجدیدنظر رسیده و به اجرا درآمده است.به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران گفت: تکمیل آنچه برای توسعه خط ۷ و آغاز خط ۱۰ با طول ۴۳ کیلومتر انجام شده می ارزد که مسئولان دولت برای تشکر از اینکه به مردم خوب تهران چنین خدمتی توسط مدیریت شهری ارائه می شود در این مراسم حضور پیدا می کردند اما حضور امروز من از سوی دولت عامل مشارکت در توسعه قطار شهری تهران است.

وی افزود: یکی از تصمیمات مهم، کمک به افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی است که هر یک از شرکت‌های بورسی که نسبت به افزایش سرمایه اقدام کنند، 20 درصد از  درآمدهای مشمول مالیات آنها با نرخ صفر حساب می‌شود. وزیر اقتصاد تاکید کرد: این جایزه بزرگ ما به شرکت‌هایی است که قصد افزایش سرمایه دارند. در روز گذشته شاهد افزایش تقاضای مردم برای خرید دلار بودیم و اگر ریزش بازار کنترل نشود، به مرور شاهد رشد بازارهای موازی از جمله دلار و به تبع آن رشد تورم خواهیم بود. دژپسند همچنین با اشاره به اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه گفت: در قانون رفع موانع تولید، موضوعی مطرح و تصویب شد مبنی بر اینکه سالانه یک درصد از ورودی صندوق توسعه ملی به عنوان سپرده در صندوق ثبت بازار سرمایه سرمایه‌گذاری شود اما به دلیل اختلافاتی که بین بورس و صندوق توسعه ملی وجود داشت، این اتفاق هنوز رخ نداده اما با پیگیری‌هایی که انجام شد قرار بر این شده است که این قانون به اجرا برسد. قای حکم‌آبادی روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه با انتشار تصویری از زندان مرکزی مشهد در اینستاگرام خود با تایید این خبر اعلام کرده است که «این تصویری که می‌بینید خانه جدید من است. وی گفت: تمام سنوات گذشته هم مورد محاسبه قرار می‌گیرد و این منابع وارد بازار سرمایه خواهد شد. حقوقی های بازار سرمایه دو جلسه برای حمایت از بازار برگزار کردند که نه تنها به بازار کمک نکرد، بلکه باعث ریزش بازار نیز شد. دژپسند همچنین تاکید کرد: از دیگر تصمیمات ما این است که شرکت‌های حقوقی وابسته به دولت خرید و فروش خود را هماهنگ با پایداری بورس انجام دهند. ما نیز این مسیر را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه تصمیمات چهار ماهه گذشته دولت، شورای اقتصاد، مجلس و سایر نهادها نشان می‌دهد که کل کشور به دنبال پایداری در بازار سرمایه است، گفت: با تمام اینها فعالان بازار سرمایه منافع خود را بسنجند ممکن است هر کسی هر حرفی نسبت به بازار سرمایه بزند اما در نهایت فعالان بازار براساس منافع خود تصمیم بگیرند. این تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه برخی سهم  نزدیک به ۵۰ تا ۶۰ درصد ریزش دارند، گفت: این موضوع خطرناک است. مسعود حکم‌آبادی در این پست اینستاگرامی «ماجرای انصراف از جشنواره فجر» را از عوامل دخیل در صدور حکم زندان خود دانسته است. وی گفت: قبل از اینکه در جلسه هیات دولت حضور پیدا کنم، تابلوی بورس را رصد کردم؛ بسیاری از نهادهایی که دیروز قرمز بودند امروز سبز شدند، بنابراین کسانی که دیروز سهام خود را فروختند امروز ضرر کردند  از همین روی سهامداران باید نگاه میان‌مدت و بلندمدت داشته باشند. دژپسند تاکید کرد: بنده اصلا نمی‌گویم سهامی را بفروشید یا نفروشید یا بخرید یا نخرید اما از تمام سهامداران خواهش می‌کنم تمام تصمیمات خود را براساس محاسبات عقلانی بگیرند و این موضوع را در نظر داشته باشند که با درآمد حاصل از فروش سهام در بازار سرمایه در کدام بازار می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند؟ وزیر اقتصاد ادامه داد: دو نوع سود سهام در بازار سرمایه داریم؛ یکی سود سالانه که بین سهامداران توزیع می‌شود و دیگری افزایش قیمت سهام، سهامداران باید بدانند در چه دوره‌ای هستند و تصمیمات آنی و هیجانی است که پشیمانی دارد. حمایت از بازار باید مدیریت شود و فقط از چند سهم مهم و شاخص ساز حمایت نشود. دژپسند با تاکید بر اینکه برنامه منسجم برای عرضه‌های اولیه داریم، گفت: ما نگاه ابزاری به بورس نداریم، نگاه ما به بورس نگاه بلندمدت برای اقتصاد است. ادامه برخوردهای امنیتی با معترضان به سرنگونی هواپیمای اوکراینی؛ یک تهیه‌کننده تئاتر به سه سال حبس محکوم شد در ادامه برخوردهای امنیتی با معترضان به ساقط کردن هواپیمای مسافربری اوکراین از سوی سپاه، این بار یک تهیه کننده تئاتر به سه سال حبس محکوم شد. وی تاکید کرد: جنس حمایت ما متفاوت است. انتهای پیام. در سال ۹۹، ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای همکاری با شهرداری ها در امر مترو اختصاص داده شده است.

حمایت می‌کنیم اما تضمین نداریم. به دنبال نهادسازی و عمق‌بخشی در بازار سرمایه هستیم. وزارت خارجه آمریکا بارها برخوردهای خشونت آمیز رژیم جمهوری اسلامی با مردم ایران، از جمله فعالان مدنی، به بهانه‌های مختلف، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط عوامل رژیم را محکوم کرده است. لینک کوتاه .