بلاروس اتحادیه اروپا را تحریم کرد

02/10/2020 06:08:00 ب.ظ

بلاروس اتحادیه اروپا را تحریم کرد جزئیات بیشتر🔽

بلاروس, سیاست بلاروس

بلاروس اتحادیه اروپا را تحریم کرد جزئیات بیشتر🔽

از سوی دیگر، وزارت خارجه بلاروس روز جمعه ضمن احضار سفرای دو کشور همسایه خود یعنی لهستان و لتونی که پیش‌تر آنها را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده بود، خواستار کاهش قابل توجه شمار دیپلمات‌های آنها در مینسک شد.

بلاروس در واکنشی متقابل به اتحادیه اروپا شماری از مقامات این اتحادیه را تحریم کرد. این اشخاص و مقامات از این به بعد حق ورود به بلاروس را ندارند.رهبران اتحادیه اروپا در ساعات آغازین روز جمعه ۲ اکتبر حدود ۴۰ مقام دولتی بلاروس را بدلیل نقش آنها در دستکاری در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و نیز سرکوب تظاهرات پس از ۹ اوت تحریم کردند.

الکساندر لوکاشنکو، که منتقدان داخلی و خارجی وی، انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری بلاروس را نتیجه تقلب در انتخابات می‌دانند، در فهرست مقامات تحریم شده بلاروس نیست.مسکو: از مینسک دفاع می‌کنیمکرملین در واکنش به تحریم‌هایی که روز جمعه از سوی اتحادیه اروپا بر ضد چندین مقام دولتی در بلاروس وضع شد، اعلام کرد که همچنان حامی متحد خود است و از مینسک دفاع می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

چه گوه خورياااا مثل ج. ا که آمریکا رو تحریم کرد 🤣🤣🤣آب که سر بالا بره قورباغه ابوعطا میخونه 😂

پدرم اموالش را به نام برادر بزرگم کرده چه‌طور سهم خود را مطالبه کنیم؟خورد رفت

بریتانیا و کانادا لوکاشنکو و شماری از مقامات ارشد بلاروس را تحریم کردندبریتانیا و کانادا لوکاشنکو و شماری از مقامات ارشد بلاروس را تحریم کردند لوکاشنکو و سایر تحریم ‌شدگان به واسطه این تحریم ‌ها مشمول ممنوعیت‌های مسافرتی و توقیف دارایی‌ها می‌شوند.

ایران اجازه استقرار تروریست ها در مناطق همجوار مرزهای شمالی خود را نمی دهدسخنگوی وزارت خارجه: ایران به هیچ وجه اجازه نخواهد داد که گروه‌های تروریستی، مناطق همجوار مرزهای شمالی ما را به کانون تهدید علیه امنیت ملی کشورمان تبدیل کنند، انتقال درگیری‌ها به قفقاز فجایعی به مراتب بزرگتر از مناقشه قره‌باغ برای منطقه به دنبال خواهد آورد شما اجازه ندید مردم گرسنگی بکشند. شما اجازه ندید مال مردم رو بالا بکشند. شما اجازه ندید مردم رو بی دلیل بکشند. بقیه ش با مردم BizAzərbaycanıq BizAzerbaycanız ما_خود_آذربایجانیم چوب كاري ميفرماييد شماها خودتون بزرگترين تهديد عليه مردم خودتون و منطقه هستيد

کرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادندکرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادند

نسرین ستوده و سه کنشگر از بلاروس، آمریکا و نیکاراگوئه برنده «نوبل جایگزین» شدند«نوبل جایگزین» سال ۱۹۸۰ پس از امتناع بنیاد نوبل برای تخصیص جوایزی در حوزه‌های محیط زیست و توسعه، توسط یاکوب فون اوکسکول، یک شهروند آلمانی - سوئدی که آنزمان نماینده جناح سبز در پارلمان اروپا بود، ابداع شد.

غیبت رهبران زن؛ گوترش نابرابری جنسیتی را بزرگ‌ترین چالش حقوق بشر خوانددولت ترامپ در حال هدایت کارزاری علیه ارتقای بهداشت و حقوق جنسی و باروری زنان در سازمان ملل است زیرا این موضوع را آغاز راهی برای آزادی سقط جنین می‌داند. دیسان نەتەوە یەکگریووەکانی بێ ئیشیش !دەستی بەفشە فش کرد ..توشەڕەفتان نایەکسانی مێ و نێر گەورەترین کێشەی مافی مرۆڤە ! گوترش خایه مال

Aa بلاروس در واکنشی متقابل به اتحادیه اروپا شماری از مقامات این اتحادیه را تحریم کرد.با سلام؛ پدرم فریب برادرم را خورده و به وعده دریافت وام، تمام مال و املاک خود را به نام او زده است.صدای آمریکا ـ بریتانیا و کانادا آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، پسر او، و دیگر مقامات ارشد آن کشور را برای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و دست زدن به خشونت علیه معترضان هدف تحریم قرار داده‌اند.سعید خطیب زاده، در پاسخ به سوال خبرنگار  ایسنا در خصوص برخی اخبار منتشر شده مبنی بر انتقال عناصر گروه های تروریستی پ ک ک / پژاک و همچنین گروه های تروریستی تکفیری از سوریه به منطقه قفقاز، این ادعا ها را مشکوک و تایید نشده دانست و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه اجازه نخواهد داد که گروه های تروریستی مناطق همجوار مرزهای شمالی کشورمان را به کانون تهدید علیه امنیت ملی کشورمان تبدیل کنند.

این اشخاص و مقامات از این به بعد حق ورود به بلاروس را ندارند. رهبران اتحادیه اروپا در ساعات آغازین روز جمعه ۲ اکتبر حدود ۴۰ مقام دولتی بلاروس را بدلیل نقش آنها در دستکاری در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و نیز سرکوب تظاهرات پس از ۹ اوت تحریم کردند. حال پدرم تمایلی به شکایت از پسر خود ندارد در حالی که ما خواهر و برادرها نسبت به این حرکت برادر خود آگاه هستیم و پدرمان نیز اقرار به این دارد که برادر بزرگ‌تر با جلب نظر و فریبش، تمام املاک را به نام خود کرده است (هرچند راضی به حضور در هیچ یک از مراحل رسیدگی نخواهد بود)! حال سوال این جا است که آیا در زمان حیات پدر، ما خواهر و برادران می‌توانیم ادعایی از برادر خود کنیم و حق خود را زنده کنیم؟ تحت چه عنوان باید شکایت حقوقی کرد؟ اگر خیر، در حالت کلی چه پیشنهادی برای پی‌گیری این مساله دارید؟ ممنونم از دقت نظرتان. الکساندر لوکاشنکو، که منتقدان داخلی و خارجی وی، انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری بلاروس را نتیجه تقلب در انتخابات می‌دانند، در فهرست مقامات تحریم شده بلاروس نیست. مایک پمپئو: با متحدان در حال بررسی تحریم هدفمند ناقضان حقوق بشر در بلاروس هستیم وزیر خارجه ایالات متحده در واکنش به گزارش‌ها درباره ربودن یکی از رهبران مخالف دولت لوکاشنکو، گفت که آمریکا با متحدان خود در حال بررسی افزایش تحریم‌های هدفمند علیه ناقضان حقوق بشر در بلاروس است. مسکو: از مینسک دفاع می‌کنیم کرملین در واکنش به تحریم‌هایی که روز جمعه از سوی اتحادیه اروپا بر ضد چندین مقام دولتی در بلاروس وضع شد، اعلام کرد که همچنان حامی متحد خود است و از مینسک دفاع می‌کند. اگر پدرتان خودش نمی‌خواهد درگیر شود، می‌تواند به یک وکیل دادگستری وکالت دهد. دمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص گفت: دیدگاه ما در خصوص سیاست تحریم به طور کلی بسیار بسیار منفی است و این رویکرد از دید ما بیشتر نشان‌دهنده ضعف است تا قدرت.

» قبرس پس از تهدید ترکیه از سوی اتحادیه اروپا، با تحریم بلاروس موافقت کرد بلاروس سفرای لهستان و لتونی را احضار کرد از سوی دیگر، وزارت خارجه بلاروس روز جمعه ضمن احضار سفرای دو کشور همسایه یعنی لهستان و لتونی که پیش‌تر آنها را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده بود، خواستار کاهش قابل توجه شمار دیپلمات‌های آنها در مینسک شد. این اموال دیگر متعلق به برادرتان است و بعد از فوت پدرتان نیز جزو ارثیه محسوب نخواهد شد. ما مسئولان رفتار خشونت‌بار علیه مردم بلاروس را پاسخگو خواهیم کرد و برای ارزش‌های‌مان، یعنی دموکراسی و حقوق بشر، خواهیم ایستاد. خبرگزاری دولتی بلتا در بلاروس با استناد به بیانیه وزارت خارجه این کشور از لهستان و لتونی خواسته است که تعداد دیپلمات‌های خود را به ترتیب به ۱۸ و۱۴ نفر کاهش دهند. گفتنی است که لهستان ۵۰ دیپلمات در سفارتخانه خود در مینسک دارد و ۲۵ دیپلمات نیز در سفارتخانه لتونی در پایتخت بلاروس فعالیت می‌کنند.. دولت بلاروس همچنین اعلام کرد که اعتبارنامه فعلی همه روزنامه نگاران خارجی لغو شده و آنها برای فعالیت در این کشور باید مجدداً درخواست مجوز کنند. دولت کانادا نیز لوکاشنکو و ۱۰ مقام دیگر بلاروس را تحریم کرده است. .