نسرین ستوده و سه کنشگر از بلاروس، آمریکا و نیکاراگوئه برنده «نوبل جایگزین» شدند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نسرین ستوده و سه کنشگر از بلاروس، آمریکا و نکاراگوئه برنده «نوبل جایگزین» شدند

نسرین ستوده، وکیل در بند ایرانی یکی از برندگان جایزه «نوبل جایگزین» است که هر سال از سوی یک بنیاد خصوصی در سوئد به فعالان جامعه مدنی و کنشگران حقوق بشر و محیط زیست اعطا می‌شود.

در میان برندگان امسال جایزه «نوبل جایگزین» به جز نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر ایرانی نام چند فعال و کنشگر حقوق بشر و محیط زیست دیگر از کشورهای بلاروس، ایالات متحده و نیکاراگوئه دیده می‌شود.پس از معرفی برگزیدگان سال جاری این جایزه تصریح کرد که کلیه افراد نام برده شده برغم فعالیت در حوزه‌های گوناگون «همگی یک نقطه مشترک دارند و آن هم تلاش و مبارزه در راه برابری، دموکراسی، عدالت و آزادی است.

بر اساس حکمی که اخیرا از سکوی محاکم قضایی ایران بر ضد خانم ستوده صادر شده وی به دلیل اتهام‌هایی چون «اقدام علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی» و «توهین به مقامات جمهوری اسلامی» در مجموع به تحمل ۳۳ سال زندان محکوم شده که دست کم ۱۲ سال آن قطعی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترورهای برون‌مرزی در دوره خامنه‌ای؛ سیلی از میکونوس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

احتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌هااحتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌ها مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پیش‌بینی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از کرمان و شمال خلیج فارس خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادندکرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگرانی از اوج گیری مجدد کرونا/ ازحضور دانش آموزان در مدارس کاسته شودمعاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه ویروس کرونا با قدرت سرایت پذیری بیشتر، سلامت تمامی گروه های سنی را به شدت تهدید می کند گفت: روند شیوع بیماری در کشور سینوسی بوده و پس از هر تعطیلی با اوج گیری مجدد بیماری مواجه هستیم و نگرانی ها از تعطیلی های پیش رو همچنان باقی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »