بریتانیا پناهجویان را به رواندا می‌فرستد | DW | 14.04.2022

25/01/1401 12:33:00 ب.ظ

دولت بریتانیا تصمیم گرفته که پناهجویان را در زمان بررسی پرونده‌شان، در کشور آفریقایی رواندا نگهداری کند. مقام‌های بریتانیا می‌گویند که این تصمیم برای جلوگیری از سفر مرگبار پناهجویان از طریق کانال مانش، اتخاذ شده است.

دولت بریتانیا تصمیم گرفته که پناهجویان را در زمان بررسی پرونده‌شان، در کشور آفریقایی رواندا نگهداری کند. مقام‌های بریتانیا می‌گویند که این تصمیم برای جلوگیری از سفر مرگبار پناهجویان از طریق کانال مانش، اتخاذ شده است. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا گفته که این تصمیم با این هدف اتخاذ شده تا از سفر خطرناک و مهاجرت...

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا گفته که این تصمیم با این هدف اتخاذ شده تا از سفر خطرناک و مهاجرت غیرقانونی پناهجویان از طریق کانال مانش جلوگیری شود. به این ترتیب، مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد خاک بریتانیا می‌شوند، به رواندا، کشوری کوچک در آفریقای مرکزی، منتقل خواهند شد. همچنین، پناهندگانی که هم‌اینک در بریتانیا نیز حضور دارند، به رواندا منتقل می‌شوند.

این تصمیم با خشم سازمان‌ها و نهادهای فعال در زمینه امور مهاجران در بریتانیا همراه شده است. با این وجود، بوریس جانسون از این طرح دفاع کرد و گفت: «قاچاقچیان از کسانی که نیاز به حمایت دارند سوء‌استفاده می‌کنند و کانال مانش را به قبرستانی پرآب تبدیل می‌کنند که در آن مردان، زنان و کودکان در قایق‌های غیرقابل استفاده، غرق می‌شوند و در کامیون‌های دارای یخچال، تا حد مرگ یخ می‌زنند».

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید تاکنون گزارش‌های متعددی درباره غرق شدن پناهجویانی منتشر شده که قصد داشتند تا از طریق کانال مانش وارد خاک بریتانیا شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا ۸۰۰میلیون دلار کمک نظامی جدید به اوکراین اختصاص داد | DW | 14.04.2022واشنگتن لیست تسلیحات تحویلی به کی‌یف را گسترش می‌دهد و توپخانه، خودروهای زرهی و هلی‌کوپتر در اختیار اوکراین می‌گذارد. مسکو تهدید کرد که خودروها و تجهیزات نظامی ناتو و آمریکا در مناطق درگیر را 'اهداف مشروع' تلقی می‌کند. ضد کشتی نپتون یادتون نره .

بایدن پوتین را به 'نسل‌کشی' در اوکراین متهم کرد | DW | 13.04.2022جو بایدن، رئيس‌جمهور آمریکا ولادیمیر پوتین را به 'نسل‌کشی' در اوکراین متهم کرد. او گفت،‌ شواهد جنایات و 'نسل‌کشی' توسط نیروهای روسیه در اوکراین در حال افزایش است و پوتین تلاش دارد تا ایده اوکراینی بودن را از بین ببرد. به نظر مياد كه پرزیدنت بایدن سخت دچار بيماري زهايمر شده و فراموش كرده كه پسرش هانتر در ساخت اسلحه بيولوجي در اوكراين دست داشته پدر قتل و غارت و نابودی بشریت حالا تریبون دست گرفته و داره دیگران و گاهی قربانیان جنایات رو با پدرسوخته بازی یاغی و قاتل خطاب میکنه 🤬. امریکا اولین متهم در کره زمین هست و به زمانش پاسخگویتان میکنیم. شما باید پاسخ تمام قتل ها و غارت ها و نابودی نژادها را بدهید. پدرسوخته ها

بریتانیا ادعای حمله شیمیایی روسیه در ماریوپول را بررسی می‌کندلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، گفت که بریتانیا ادعاهای استفاده روسیه از سلاح شیمیایی در حمله خود به شهر ماریوپول در اوکراین را بررسی می‌کند.تراس، سه‌شنبه

مدال طلا و برنز؛ هنرنمایی زنان تیرانداز ایران در جام جهانی | DW | 14.04.2022تیم ملی تیراندازی زنان ایران قهرمان جام جهانی ۲۰۲۲ برزیل در ماده تپانچه شد. زنان ملی‌پوشان تیراندازی ایران در ماده تفنگ نیز برنده مدال برنز شدند.

انفجار در عرشه 'مسکوا'؛ آسیب شدید مهم‌ترین رزمناو روسیه در دریای سیاه | DW | 14.04.2022ناو عظیم 'مسکوا' در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک 'نپتون' هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک نپتون هدف «قرار داده» است. اوکراین اعلام کرده که «ناو با» موشک نپتون هدف «گرفته شده» است. «اوکراین اعلام کرده با موشک نپتون ، ناو روسی مورد هدف قرار گرفته است»

خشم و خروش در میشیگان؛ مرگ یک سیاهپوست دیگر در خشونت پلیس | DW | 14.04.2022خشونت پلیس آمریکا و جان باختن یک سیاهپوست دیگر در جریان تعقیب و گریز، تنش اجتماعی تازه‌ای آفریده است. جوان ۲۶ ساله در حومه میشیگان در زمان بازرسی ترافیک و اقدام به فرار، به ضرب گلوله افسر پلیس کشته شد. آمریکا مهد 'جنایت' ،چه در دنیا وچه علیه رنگین پوستان وسرخپوستان آن کشور...صلاحیت اخلاقی وحقوقی ،اظهار نظر درمورد حقوق_بشر، درسایر کشورهای مستقل را ندارد.