انفجار در عرشه 'مسکوا'؛ آسیب شدید مهم‌ترین رزمناو روسیه در دریای سیاه | DW | 14.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ناو عظیم 'مسکوا' در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک 'نپتون' هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد.

ناو عظیم"مسکوا" در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک"نپتون" هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد.خبرگزاری‌های"تاس" و"ریانووستی" از آتش‌سوزی در عرشه رزمناو موشکی مسکوا خبر داده و علت امر را انفجار مهمات ذخیره شده در داخل ناو اعلام کرده‌اند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده که تحقیقات در باره علت حریق شروع شده و خدمه رزمناو به محل امن منتقل شده‌اند. بیانیه به حمله اوکراین اشاره‌ای نمی‌کند. ماکسیم مارچنکو، فرماندار منطقه اودسا در جنوب اوکراین، پیش‌تر اعلام کرده بود که سربازان اوکراینی با موشک"نپتون" به این رزمناو حمله کرده‌اند. الکسی آرستویچ، مشاور رئیس جمهوری اوکراین نیز گفته که"گل سرسبد ناوگان دریای سیاه روسیه" در آتش سوخت. او عنوان کرده که"مسکوا" ۵۱۰ خدمه داشت.

در نخستین ساعات انفجار در عرشه رزمناو، پاره‌ای رسانه‌های اوکراینی اعلام کرده بودند که ناو بر اثر انفجار و آتش‌سوزی، غرق شده‌ است. مقامات رسمی اوکراین این خبر را تایید نکرده‌اند.رزمناو مسکوا در طول هفت هفته گذشته، در بسیاری عملیات جنگ اوکراین از جمله در تسخیر جزیره"مارها" شرکت داشت. آنتون هراشچنکو، مشاور وزیر کشور اوکراین نیز در پستی در شبکه‌های اجتماعی گفته که رزمناو مورد اصابت موشک نپتون واقع شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک نپتون هدف «قرار داده» است. اوکراین اعلام کرده که «ناو با» موشک نپتون هدف «گرفته شده» است. «اوکراین اعلام کرده با موشک نپتون ، ناو روسی مورد هدف قرار گرفته است»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنتاگون: ادعاها در مورد استفاده روسیه از سلاح‌های شیمیایی در اوکراین نگران کننده استسخنگوی پنتاگون در مورد ادعاهایی مبنی بر استفاده روسیه از تسلیحات شیمیایی در ماریوپل گفت که این اطلاعات در صورت صحت بسیار نگران کننده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: ترکیه در مسیر تبدیل شدن به یک ابرقدرت لجستیکی در جهان استاردوغان: ترکیه در مسیر تبدیل شدن به یک ابرقدرت لجستیکی در جهان است turkkhan1994 زارت😂ابر قدرت لجستیک در سوپر مارکت روغن نیست نان نیست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گوتیرش: در شرایط کنونی برقراری آتش‌بس در اوکراین ناممکن است‎‎آنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد در تازه‌ترین موضع خود در قبال تحولات جنگ جاری در اوکراین و دورنمای توقف تهاجم روسیه به این کشور، تاکید کرد در شرایط
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده: کلیه نمایندگی‌های ایران در افغانستان باز استسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با توجه به سوالات مطروحه از سوی خبرنگاران در خصوص فعالیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری های کشورمان در دیگر شهرهای افغانستان اظهار داشت: کلیه نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان باز بوده و به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شیوع تب کریمه کنگو در عراق جان دستکم ۷ نفر را گرفته استاز ابتدای سال میلادی گذشته تاکنون، ٧ مورد مرگ در استان ذی‌قار عراق بر اثر تب کریمه کنگو ثبت شدە و هشتمین نفر نیز به شدت بیمار و بستری است. همزمانی اعلام این خبر با ماه رمضان و احتمال افزایش آمد و شد و مراودات بین عراق و ایران، به نگرانی هایی دامن زده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آخرین وضعیت پرونده بازی ایران - لبنان در مشهد/ درباره خشونت علیه بازیگران زن شکایتی نشده استواکنش سخنگوی قوه قضائیه به حواشی بازی فوتبال ایران و لبنان در مشهد: *جهت شفافیت برای علل و عوامل واقعه استعلاماتی صورت گرفته است *تا امروز پاسخ استعلامات واصل نشده *چنانچه احراز شود که مسئولین در این خصوص تقصیری داشتند برخورد خواهد شد همزمان با شروع ناگهانی دانشگاه چطوری برای کنکور آماده شیم؟ لطفا با لایک و ریتوییت کردن هشتگ زیر ما رو حمایت کنید تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ لطفا این درخواست رو امضا کنید تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعويق_كنكور_ارشد_١٤٠١ تعویق_ارشد_وزارت_بهداشت_۱۴۰۱ دوستان لطفا در امضا کردن به ما دانشجویان کمک کنید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »