آمریکا ۸۰۰میلیون دلار کمک نظامی جدید به اوکراین اختصاص داد | DW | 14.04.2022

25/01/1401 10:00 ق.ظ

واشنگتن لیست تسلیحات تحویلی به کی‌یف را گسترش می‌دهد و توپخانه، خودروهای زرهی و هلی‌کوپتر در اختیار اوکراین می‌گذارد. مسکو تهدید کرد که خودروها و تجهیزات نظامی ناتو و آمریکا در مناطق درگیر را 'اهداف مشروع' تلقی می‌کند.

واشنگتن لیست تسلیحات تحویلی به کی‌یف را گسترش می‌دهد و توپخانه، خودروهای زرهی و هلی‌کوپتر در اختیار اوکراین می‌گذارد. مسکو تهدید کرد که خودروها و تجهیزات نظامی ناتو و آمریکا در مناطق درگیر را 'اهداف مشروع' تلقی می‌کند. واشنگتن لیست تسلیحات تحویلی به کی‌یف را گسترش می‌دهد و توپخانه، خودروهای زرهی و هلی‌کوپتر در اختیار اوکراین می‌گذارد. مسکو تهدید کرد که خودروها و تجهیزات نظامی ناتو و آمریکا در مناطق درگیر را"اهداف مشروع" تلقی می‌کند.

تخلیه محمولات نظامی کمکی غرب در فرودگاه بوریس‌پیل در حومه کی‌یف پس از آخرین مکالمه رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی، ایالات متحده از تقویت کمک‌های نظامی به اوکراین و تحویل تجهیزات و تسلیحاتی به ارزش ۸۰۰میلیون دلار خبر داد. بایدن و زلنسکی چهارشنبه ۱۳ آوریل در تماسی تلفنی پیرامون تحولات جنگ و نیازهای کی‌یف گفت‌وگو کردند.

بایدن پس از گفت‌وگو با زلنسکی ابراز خشنودی کرد که کمک‌های تسلیحاتی ایالات متحده و متحدانش، توان مقاومتی کی‌یف در قبال مسکو را بسیار بالا برده است. اقلام جدید در لیست کمک‌های نظامی منظور شده‌اند، خودروهای زرهی، هلی‌کوپتر و ملزومات توپخانه را در بر می‌گیرند. headtopics.com

ضد کشتی نپتون یادتون نره .

با این بسته جدید، مجموع کمک‌های ایالات متحده به اوکراین به ۲/ ۳ میلیارد دلار بالغ می‌شود. واشنگتن پیش‌تر متعهد شده بود تسلیحاتی به ارزش ۵/ ۲میلیارد دلار به اوکراین تحویل دهد.کشورهای عضو ناتو از جمله بریتانیا و آلمان نیز موارد دیگری از تجهیزات مورد مطالبه اوکراین را تامین کرده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

‌نیویورک‌تایمز: طالبان در 6 ماه 500 نظامی و کارمند حکومت پیشین را کشته‌ یا ربوده‌ استروزنامه‌ «نیویورک‌تایمز» در یک گزارش تحقیقی‌ نوشته است که طالبان خلاف وعده «عفو عمومی»، دست به «کشتار گسترده انتقام‌جویانه» علیه کارمندان دولت و نیروهای با طالبان افغانستان بهتر از طالبان و داعشان اسلامی ایران هستند، چونکه طالبان ایران در شش ماه اول حکومتشان هزاران نفر را کشتند و کسی صدایش در نیامد

واکنش به سنگ‌پراکنی به کنسولگری در هرات؛ ایران مراکز دیپلماتیک خود در افغانستان را تعطیل کردوزارت امور خارجه ایران گفته است تا زمانی که هیئت حاکمه افغانستان نتوانند امنیت مراکز دیپلماتیک ایران در این کشور را تامین کنند، تعلیق فعالیت مراکز دیپلماتیک ایران در افغانستان ادامه خواهد داشت. باید پناهجویان افغانی که عامل نا امنی هستند را به کشور خودشان برگردانند و بل طالبان تحویل دهند . طالبان باید کار نان برلی آنها فراهم کند . 😂😂😂😂 این اعتراضات با افغانها، طرح حکومت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران است که صدها سالست از افغانها و افغانستان تغذیه میشود و هرگز نمیخواهد از ورود افغانها به ایران پیشگیری کند، است.

سفیر فلسطین در آنکارا: حال‌وهوای ماه رمضان در ترکیه را دوست دارمسفیر فلسطین در آنکارا در وصف فضای ماه رمضان در ترکیه گفت حال و هوای روزهای ماه رمضان در این جا من را به یاد آداب و رسوم کشورم می‌اندازد. - خبرگزاری آناتولی

سپاه آمریکا و اسرائيل را با 'ضربات سنگین' تهدید کرد | DW | 13.04.2022فرمانده نیروی زمینی سپاه در سخنانی در مراسم بزرگداشت قاسم سلیمانی، آمریکا و اسرائيل را به 'ضربات سنگین' تهدید کرد و گفت، اگر همه سران آمریکا هم کشته شوند، انتقام خون' سلیمانی گرفته نخواهد شد. اگر واقعاُ آقاي پاکپور همچي حرفي زده بايستي بگم اين يه حرف بي خردمندانه اي است كه فقط داره كوشش ميكنه با اين نوع حرفها خودش را به دلِ آقاي خامنه اي نزديكتر كند ایران دوست پنهانی امریکا و اسرائیل است ،،قاسم سلیمانی به دستور خامنه یی مردار شده

ریابکوف: آمریکا گفت‌وگوهای امنیتی با روسیه را رد کرده استمعاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو با تلاش‌های غرب برای کند کردن عملیات نظامی در اوکراین مقابله خواهد کرد.

هشدار آمریکا به کشورهایی که تحریم‌ها علیه روسیه را جدی نگرفته‌اندوزیر خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای به کشورهایی مانند چین و همچنین نهادهایی که تحریم‌ها علیه روسیه را جدی نگرفته‌آند، هشدار داد.

آمریکا ۸۰۰میلیون دلار کمک نظامی جدید به اوکراین اختصاص داد

واشنگتن لیست تسلیحات تحویلی به کی‌یف را گسترش می‌دهد و توپخانه، خودروهای زرهی و هلی‌کوپتر در اختیار اوکراین می‌گذارد. مسکو تهدید کرد که خودروها و تجهیزات نظامی ناتو و آمریکا در مناطق درگیر را"اهداف مشروع" تلقی می‌کند.

تخلیه محمولات نظامی کمکی غرب در فرودگاه بوریس‌پیل در حومه کی‌یف

پس از آخرین مکالمه رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی، ایالات متحده از تقویت کمک‌های نظامی به اوکراین و تحویل تجهیزات و تسلیحاتی به ارزش ۸۰۰میلیون دلار خبر داد. بایدن و زلنسکی چهارشنبه ۱۳ آوریل در تماسی تلفنی پیرامون تحولات جنگ و نیازهای کی‌یف گفت‌وگو کردند.

بایدن پس از گفت‌وگو با زلنسکی ابراز خشنودی کرد که کمک‌های تسلیحاتی ایالات متحده و متحدانش، توان مقاومتی کی‌یف در قبال مسکو را بسیار بالا برده است.

اقلام جدید در لیست کمک‌های نظامی منظور شده‌اند، خودروهای زرهی، هلی‌کوپتر و ملزومات توپخانه را در بر می‌گیرند.

با این بسته جدید، مجموع کمک‌های ایالات متحده به اوکراین به ۲/ ۳ میلیارد دلار بالغ می‌شود. واشنگتن پیش‌تر متعهد شده بود تسلیحاتی به ارزش ۵/ ۲میلیارد دلار به اوکراین تحویل دهد.کشورهای عضو ناتو از جمله بریتانیا و آلمان نیز موارد دیگری از تجهیزات مورد مطالبه اوکراین را تامین کرده‌اند. اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ۱۳ آوریل، کمک ۵۰۰میلیون یورویی جدید برای تحویل تسلیحات به کی‌یف را تصویب کرد. قرار است این پول برای سلاح‌های دفاعی، تجهیزات پزشکی، سوخت و موارد دیگر هزینه شود.

اتحادیه اروپا تا کنون، یک میلیارد و ۵۰۰میلیون یورو کمک نظامی و تدارکاتی در اختیار اوکراین قرار داده است.

حمایت‌های نظامی غرب از اوکراین در حالی تشدید می‌شوند که مسکو حمله گسترده‌ای به شرق اوکراین و منطقه دونباس را تدارک می‌بیند.

روسیه اما در واکنش به دامنه‌دار شدن کمک‌های نظامی غرب به اوکراین، تهدید کرده که خودروهای آمریکایی و ناتو را که حامل تسلیحات باشند،"اهداف نظامی مشروع" در اوکراین تلقی می‌کند.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام این مسئله تاکید کرده که تلاش غرب برای صدمه زدن به ارتش روسیه در اوکراین با واکنش شدید روبرو خواهد شد.

سرگئی لاورف، وزیر خارجه روسیه نیز غرب را به دامن زدن به درگیری‌ها متهم کرده و گفته است: «می‌بینیم که همکاران غربی ما از جمله در اتحادیه اروپا چه تصمیمات و رفتارهای خطرناکی دارند.»