بروز موج سوم کرونا با افزایش مسافرت‌ها/ فشار مضاعف در انتظار کادر درمان

13/06/1399 09:47 ق.ظ

معاون بهداد ناجا: *متأسفانه در تعطیلات ایام محرم، افراد زیادی با بی‌توجهی راهی جاده‌ها شدند *اگر هوشیار نباشیم با شروع موج سوم بیماری، پاییز و زمستان سختی را پیش‌رو خواهیم داشت

معاون بهداد ناجا با اشاره به افزایش سفرهای بین شهری در عین بی توجهی به خستگی کادر درمان از احتمال بروز موج سوم کرونا با شدت بیشتر ابراز نگرانی کرد. وی افزوده است: در موج اول همه گیری کرونا در کشور با همکاری خوب مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، گسترش بیماری تحت کنترل درآمد اما به موجب سهل انگاری و عدم توجه به شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم، شاهد اوج گیری مجدد...

وی افزوده است: در موج اول همه گیری کرونا در کشور با همکاری خوب مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، گسترش بیماری تحت کنترل درآمد اما به موجب سهل انگاری و عدم توجه به شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم، شاهد اوج گیری مجدد بیماری بودیم. در روزهای پیش رو نیز چنانچه مردم، شرایط را عادی فرض کرده و بی توجه به هشدارها با سفر و عبور از کانون ها و استان های آلوده، عامل انتقال ویروس و در نتیجه گسترش شیوع بیماری باشند، پایانی برای این بیماری متصور نخواهیم بود.

در ادامه یادداشت آمده است: واقعیت این است که ما با یک ویروس مهلک و ناشناخته مواجه هستیم که هر بار تغییر ماهیت داده و با افزایش سرعت انتقال، قربانیان بیشتری گرفته است بنابراین همه باید تلاش کنیم از این مرحله با کمترین تلفات عبور کنیم. از سویی خستگی و فرسودگی کادر درمان پس از ۶ ماه شیفت های طولانی و متوالی تحت پوشش های سنگین ایزوله برای بهبودی بیماران کرونایی را نباید نادیده بگیریم؛ افزایش شمار مبتلایان به کرونا بار مضاعفی را بر دوش این عزیزان تحمیل می کند که رمق خدمتگزاری به بیماران را از آنها خواهد گرفت.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

ترکیه همزمان با ادامه کاوش در شرق مدیترانه: برای گفتگو با یونان آماده‌ایماعلام آمادگی ترکیه برای مذاکره با یونان، ساعاتی پس از انتشار خبر تمدید حضور کشتی اکتشافی این کشور در آب‌های شرق مدیترانه مطرح شد.

پایداری‌ها با جلیلی و اعتدالی‌ها با دهقان می‌آیند

دیدارهای بارزانی با حکیم و صالح با تمرکز بر حل اختلافات بغداد و اربیلبارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با عمار حکیم، به بررسی اوضاع عراق و مساله انتخابات زودهنگام و نیز مشکلات بغداد و اربیل و مذاکرات و گام‌هایی برای حل مشکلات پرداخت

هیچ نهادی وظیفۀ خود در مبارزه با فساد را معطل دیگرى نگذارد/ برای مبارزه با فساد باید نیروی انسانی متخصص تربیت کنیم/ ٤ ریشه عمده بروز فساد در کشوررییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، گفت: متأسفانه امروزه آفت فساد چنان به جامعۀ ما رسوخ پیدا کرده که در مواردى اصلاً قبح آن از بین رفته است، لذا باید قبل از هر اقدام و توأم با هر برنامۀ اصلاحى مبارزه با فساد را مدنظر قرارداد.

حمله با چاقو به یک روحانی در مشهد

ماکرون با آیت الله سیستانی در نجف اشرف دیدار می‌کندماکرون با آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف دیدار می‌کند رئیس‌جمهور فرانسه در سفر کوتاه امروز خود به عراق با آیت‌الله سید علی سیستانی در نجف اشرف دیدار خواهد کرد.