پایداری‌ها با جلیلی و اعتدالی‌ها با دهقان می‌آیند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«جبهه_پایداری» با «سعید_جلیلی» و حزب «اعتدال و توسعه» با سردار «حسین_دهقان» پا به رقابت‌های انتخاباتی ۱۴۰۰ می‌گذارند. این آخرین گمانه‌زنی از کاندیدای احزاب در انتخابات ریاست جمهوری آتی ایران است. اخبار_ایران انتخابات بیشتر بخوانید👇

«جبهه پایداری» با «سعید جلیلی» و حزب «اعتدال و توسعه» با سردار «حسین دهقان» پا به رقابت‌های انتخاباتی ۱۴۰۰ می‌گذارند. این آخرین گمانه‌زنی از کاندیدای احزاب در انتخابات ریاست جمهوری آتی ایران است.

جبهه پایداری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به دلیل اختلاف نظر با بقیه احزاب اصول‌گرا روی سر لیستی «محمدباقر قالیباف»، تا دقیقه ۹۰ حاضر به ائتلاف با اصول‌گرایان نبود ولی در نهایت رای به پذیرش ائتلاف آن‌ها داد. به همین دلیل، بعید است در انتخابات ۱۴۰۰ نیز حاضر به حمایت از محمدباقر قالیباف شود. برای همین می‌کوشد پیش از اعلام نامزدی سایر کاندیداها، سعید جلیلی را به عنوان کاندیدای اصلی جبهه اصول‌گرایان جا بیاندازد.

سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، در انتخابات ۱۳۹۲ نیز به عنوان کاندیدای جبهه پایداری با «حسن روحانی» و محمدباقر قالیباف رقابت کرد و جایگاهی بهتر از رتبه سوم نیافت. او در انتخابات ۱۳۹۶ نیز یک کاندیدای بالقوه بود ولی وقتی با اجماع احزاب اصول‌گرا روی «ابراهیم رئیسی» روبه‌رو شد، از کاندیداتوری صرف‌نظر و از رئیسی حمایت کرد.

آشنا تنها اشکال دهقان را نداشتن ارتباط مردمی عنوان کرده و گفته است: «مشکل ایشان، ارتباط با مردم است. اما در قالب رییس بنیاد شهید نشان دادند که می‌توانند تلاش‌های موفقی داشته باشند... مردم هنوز آقای دهقان را ندیده‌اند. ممکن است آقای دهقان را که در انتخابات می‌بینند، بپسندند. همان‌طور که آقای روحانی را ندیده بودند اما وقتی او را در انتخابات دیدند، پسندیدند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه همزمان با ادامه کاوش در شرق مدیترانه: برای گفتگو با یونان آماده‌ایماعلام آمادگی ترکیه برای مذاکره با یونان، ساعاتی پس از انتشار خبر تمدید حضور کشتی اکتشافی این کشور در آب‌های شرق مدیترانه مطرح شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست/ کووید ۱۹ با ما خواهد مانداستادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا معتقد است کرونا ۱۹ با ما خواهد ماند همانطوری که آنفلوانزا و بقیه ویروسهای کرونا مانده اند و این ما هستیم که باید یاد بگیریم با آنها زندگی کنیم و با رفتار خود خطر انتقال آنها را کم و کمتر کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اولین پرواز تجاری اسرائیل به امارات با «سلام» به ابوظبی می‌رودیک هیأت آمریکایی-اسرائیلی روز دوشنبه با پروازی که «اولین پرواز تجاری مستقیم» بین اسرائیل و امارات توصیف شده، از تل آویو به ابوظبی می‌رود. گفته می‌شود عربستان سعودی نیز برای اولین بار اجازه عبور هواپیمای اسرائیلی را از روی خاک خود صادر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجلس تا برخورد با متخلفان پرونده ویلموتس آن را دنبال خواهد کردیک عضو فراکسیون ورزش مجلس: *مجلس تا برخورد با متخلفان پرونده ویلموتس آن را دنبال خواهد کرد *تاکنون چندین جلسه در این رابطه تشکیل شده *وزیر ورزش توضیحاتی را ارائه کردند اما همکاران قانع نشدند *طرح سوال به قوت خود باقی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »