دیدارهای بارزانی با حکیم و صالح با تمرکز بر حل اختلافات بغداد و اربیل

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 7 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با عمار حکیم، به بررسی اوضاع عراق و مساله انتخابات زودهنگام و نیز مشکلات بغداد و اربیل و مذاکرات و گام‌هایی برای حل مشکلات پرداخت

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، نیچروان .در بیانیه دفتر حکیم آمده است، دو طرف درباره اهمیت وجود اراده سیاسی برای حل مشکلات کشور و همکاری و تلاش مشترک بین طرف‌های ملی عراق به منظور برداشتن گام‌هایی در آینده با تکیه بر دیدی جدید جهت مقابله با چالش‌ها و نجات کشور از مشکلات و بحران‌ها رایزنی کردند.آن دو درباره اوضاع سیاسی کشور و منطقه تبادل نظر کرده و روی اهمیت وحدت گروه‌ها برای عبور از بحران‌های کشور توافق نظر داشتند.

در این دیدار بر لزوم حل مشکلات بین دولت عراق و اربیل براساس قانون اساسی و حفظ درآمد شهروندان اقلیم و عراق بدون هیچ تبعیضی تاکید شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه همزمان با ادامه کاوش در شرق مدیترانه: برای گفتگو با یونان آماده‌ایماعلام آمادگی ترکیه برای مذاکره با یونان، ساعاتی پس از انتشار خبر تمدید حضور کشتی اکتشافی این کشور در آب‌های شرق مدیترانه مطرح شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پایداری‌ها با جلیلی و اعتدالی‌ها با دهقان می‌آیند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دیدار عراقچی با وزیر امور خارجه اتریش«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه با «الکساندر شلنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدگاه: درباره قصاص گفت‌و‌گو با رضا حاجی‌حسینیگزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نشان می‌دهد در روزهای پایانی مرداد سال جاری، پسری که سال ۱۳۹۰ برادرش را به قتل رسانده بود، ۹ سال بعد به دست پدرش قصاص شده است. هرانا نوشت: «ولی دم چهار
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

بازتاب بین‌المللی دستگیری مهدی رجبیان، آهنگساز ایرانی،‌ به اتهام همکاری با هنرمندان زنبازتاب بین‌المللی دستگیری مهدی رجبیان، آهنگساز ایرانی،‌ به اتهام همکاری با هنرمندان زن این هنرمند ۳۰ ساله پس از چند ساعت بازداشت با سپردن وثیقه آزاد شد و در انتظار تعیین تاریخ محاکمه و حضور دادگاه است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »