برنامه‌های سخت‌گیرانه اقتصادی دولت ماکرون برای جبران کمبود بودجه دولت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت فرانسه قصد دارد با افزایش سن بازنشستگی و تعدیل نیروهای دولتی بودجه دولت را تقویت کند.

دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه این هفته یکی از مهم‌ترین اصلاحات اقتصادی مدنظر خود را به پارلمان خواهد فرستاد. این لایحه به منظور اصلاح قوانین بازنشستگی و تعدیل نیروهای دولتی ارائه می‌شود.

اما طرح و تصویب چنین لوایحی در حالی که سال تحصیلی جدید آغاز شده است می تواند انفجاری دوباره در خیابان های فرانسه از سوی معترضان ایجاد کند. همانگونه که به مدت شش ماه جلیقه زردهای مخالف با برنامه‌های اقتصادی دولت، خبر اول بسیاری از رسانه های جهان شد. به جز افزایش سنوات و کاهش حقوق بازنشستگان در این اصلاحات، دولت در بخش آموزش و پرورش و بهداشت عمومی دست به تعدیل نیرو خواهد زد. موضوعی که باعث نگرانی پرستاران و معلمان شده است.

اصلاح قوانین بازنشستگی و کاهش حقوق و مزایای مستمری بگیران دولت، در سی سال اخیر از سوی دو دولت راست گرای ژاک شیراک در سال ۱۹۹۵ و سپس نیکولا سارکوزی در سال ۲۰۱۰ مطرح شد اما اعتراض و مخالفت های شدید اتحادیه ‌های کارگری و گروه های چپ هیچگاه اجازه قانونی شدن و تصویب اصلاحاتی از این دست را نداده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سوئد برای تامین بودجه ارتش از بانک‌ها مالیات می‌گیردسوئد یکی از آرام‌ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌رود که در جریان دو جنگ جهانی سیاست بی‌طرفی را در پیش گرفت و عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

ائتلاف مدافع دولت یمن: نیروهای سعودی برای کاهش تنش وارد شبوه شدندسرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز دوشنبه اعلام کرد که کمیته سعودی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی دولت ایران: اروپا برای تعیین تکلیف نفت ما فقط تا جمعه فرصت داردسخنگوی دولت ایران ضمن تاکید بر لزوم تعیین تکلیف خرید نفت ایران بار دیگر اعلام کرد که در صورت اجرای تعهدات اروپا، ‌تهران به اجرای کامل برجام باز خواهد گشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد موسس حزب‌الله‌لبنان از سخنان عون درباره دولت عثمانیصبحی الطفیلی، موسس حزب‌الله لبنان در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور این کشور علیه دولت عثمانی گفت او علی‌رغم وجود کمترین فساد در دولت مسلمانان از آن انتقاد می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »