رونمایی رمان 'کمی بهار' شهرنوش پارسی‌پور در فرانکفورت | DW | 02.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شهرنوش پارسی‌پور، رمان‌نویس معروف، میهمان علاقمندان به ادبیات ایران در شهر فرانکفورت بود. او بخشی از رمان تازه‌اش، 'کمی بهار' را برخواند و نیز در مصاحبه‌ای کوتاه با دویچه وله شرکت کرد.

شهرنوش پارسی‌پور، رمان‌نویس معروف، میهمان علاقمندان به ادبیات ایران در شهر فرانکفورت بود. او بخشی از رمان تازه‌اش،"کمی بهار" را برخواند و نیز در مصاحبه‌ای کوتاه با دویچه وله شرکت کرد.

کانون فرهنگی هنری"وارش" با همکاری نشر باران در سوئد سازمان‌دهندگان برنامه معرفی کتاب شهرنوش پارسی‌پور در فرانکفورت بودند. عنوان این برنامه"در ستایش ادبیات تبعید" بود. سیف افزود که به دلیل پربار و حجم بودن آثار پارسی‌پور در سخنانش خود را به چند اثر او محدود می‌کند که موضوعی ویژه و مشترک دارند. او با اشاره به جنبش مشروطیت ایران که برای همگام شدن با دگرگونی‌های جهان معاصر پدید آمد، گفت که با این همه، جامعه ایران در اواخر قاجار و آغاز پهلوی فاقد تفکری مدرن بود و درگیری میان سنت و مدرنیته میراثی است از دوره مشروطه و محتوای آثار پارسی‌پور به همین درگیری‌ها باز می‌گردد.

سیف در پایان سخنانش گفت شکی نیست که آثار پارسی‌پور یکی از گنجینه‌های ادبی ایران است که نگاه زن ایرانی را بر ادبیات فارسی تحمیل کرد و این تاثیر سرانجام در نگرش مردان داستان‌نویس در خلق زنان غیر کلیشه‌ای در داستان دگرگونی ایجاد خواهد کرد.سپس شهرنوش پارسی‌پور چند صفحه از رمان خود را برخواند. او در مورد انگیزه نوشتن این رمان گفته است: «انگیزه نوشتن رمان"کمی بهار" بررسی یک خانواه گسترده ایرانی در چند نسل است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آخرین وضعیت پرونده «کامیل احمدی» پژوهشگر زندانی در ایران در مصاحبه با همسر او🔺 آخرین وضعیت پرونده کامیل_احمدی پژوهشگر زندانی در ایران در مصاحبه با همسر او ⚡️شفق رحمانی می‌گوید وکلای منتخب خانواده به بازپرسی شعبه یک دادسرای شهید مقدسی اوین مراجعه کرده‌اند اما «قناعت‌کار» بازپرس پرونده در خواست وکالت آنها را رد کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پنج کشته و ۲۱ زخمی در حادثه تیراندازی در تگزاسپنج کشته و ۲۱ زخمی در حادثه تیراندازی در تگزاس خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که در نتیجه تیراندازی در غرب تگزاس پنج نفر کشته و ۲۱ نفر مجروح شدند این تیراندازی توسط فردی با انگیزه نامشخص انجام شده است پلیس اعلام کرد تیرانداز به ضرب گلوله از پای در آمده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حداقل ۵ کشته در یک تیراندازی در تگزاس؛ پرزیدنت ترامپ بلافاصله واکنش نشان دادبر اثر تیراندازی در غرب تگزاس که از سوی یک مرد سفیدپوست صورت گرفت٬ حداقل پنج نفر کشته و ۱۴ تن دیگر مجروح شدند. بنا به اعلام پلیس، مرد مهاجم از پا درآمده اما جزییاتی درباره او منتشر نشده جز این که سف
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حضور پلیس در معابر پایتخت در شب‌های محرم تا پایان مراسمحضور پلیس در معابر پایتخت در شب‌های محرم تا پایان مراسم پلیس راهور تهران بزرگ از برگزاری جلسات و هماهنگی با تکایا و مساجد برای کنترل بار ترافیکی پایتخت در دهه اول ماه محرم خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پایان مذاکرات با طالبان در دوحه؛ نماینده آمریکا: در آستانه توافق هستیم🔺پایان مذاکرات با طالبان در دوحه؛ نماینده آمریکا: در آستانه توافق هستیم ⚡️نماینده ویژه ایالات متحده در مذاکرات صلح افغانستان از پایان گفت‌وگوها با طالبان در دوحه خبر داد و اعلام کرد که امروز یکشنبه «برای مشورت» به کابل سفر می کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سپاه در جنگ هشت‌ساله (بخش ششم): جنگ در خلیج‌فارس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »