برخورد با عامل انتشار فیلم ازدواج دختر ۹ ساله

13/06/1398 04:34 ب.ظ

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی گفته با عامل انتشار فیلم ازدواج دختر ۹ساله در این شهرستان برخورد خواهد شد. او گفته داماد و پدر زوجه در اظهاراتشان عنوان کردند یکی از همسایگان خانواده زوجه، فیلم را در فضای مجازی انتشار داده است. اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

وی اضافه کرده «پس از بررسی صحت و سقم شکایت و شناسایی متهم برخورد قضایی متناسب انجام می‌شود.» روزنامه «هفت صبح» هم گزارش کرده که اهالی منطقه بهمئی(کهگیلویه و بویراحمد) می‌گویند عقد دختر ۱۱ ساله در این منطقه امری عادی است.

این روزنامه نوشته خانواده میلاد و فاطیما و حتی اهالی منطقه از «دخالت» در جلوگیری از این ازدواج به شدت ناراحتند و گفته‌اند بعد از محرم و صفر دوباره عقد خواهند کرد. انتشار فیلم ازداوج این دختر ۹ ساله در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های انتقادی بسیاری مواجه شده که در نهایت منجر به ابطال این ازدواج شده است.

ایران در سال ۱۳۷۲ با مصوبه مجلس به کنوانسیون حقوق کودک ملحق شده است. وزارت امور خارجه از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۸ به نمایندگی از دولت، امور مربوط به اجرای مفاد کنوانسیون را نظارت و گزارش‌های ادواری را تنظیم و ارسال می‌کرد. headtopics.com

وزارت دادگستری هم از دی‌ماه ۱۳۷۷ با مصوبه دولت به عنوان مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، تعیین شده و کار خود را در این حوزه آغاز کرده است. با تصویب آیین نامه مرجع، شورای هماهنگی متشکل از نهادهای دولتی و غیردولتی مرتبط تشکیل شد و دبیرخانه مرجع شکل گرفت.

ادامه مطلب:
iranwire »

نامه نمایندگان مجلس به رئیسی: احکام سنگین و برخورد با فعالان مدنی را اصلاح کنیدشماری از نمایندگان مجلس در نامه به رئیس قوه قضائیه خواستار اصلاح احکام صادره برای مرضیه امیری، عاطفه رنگریز، ندا ناجی و تغییر رفتار با نوشین جعفری شدند. نمایندگان به آقای رئیسی نوشته‌اند 'این سخت‌گیری‌ها هیچ ضرورتی ندارد' و 'احکام سنگین اقناع جامعه را با مشکل مواجه کرده است'.

مقام برزیلی: ماکرون دلقک با خوابیدن با اژدهای زشت متخصص آتشسوزی نمیشود«رنزو گراسیه» سفیر گردشگری برزیل، ضمن «دلقک» توصیف کردن آقای ماکرون، تهدید کرده که اگر رئیس جمهوری فرانسه به برزیل قدم بگذارد، گردنش را که به باریکی گردن جوجه مرغ است، سخت خواهد فشرد.

احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با آناتولی: اگر من بودم هرگز برجام را امضا نمی‌کردممحمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری «آناتولی» ترکیه تصریح کرد: اگر من بودم هرگز برجام را امضا نمی‌کردم. من هرگز زیر بار امضای چنین چیزی نمی‌رفتم. - خبرگزاری آناتولی

رایزنی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با ظریف«گیر او پترسون» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز با وزیر امور خارجه کشورمان در تهران دیدار و در خصوص آخرین تحولات سوریه و زمینه های همکاری در این زمینه گفت و گو و رایزنی کرد .

آیا باور می‌کنید که ملکه بریتانیا تاکنون با نخست‌وزیر این کشور دیدار نکرده باشد؟ملکه الیزابت دوم به سوال گروهی از گردشگران آمریکایی که او را نشناخته و از او پرسیده بودند که آیا تا

دانشجوی فلسطینی با بورسیه هاروارد سرانجام وارد خاک آمریکا شددانشجوی فلسطینی و بورسیه هاروارد که به دلیل پست‌های «ضد آمریکایی» دوستانش در شبکه‌های اجتماعی از ورود به خاک آمریکا منع شده بود، با آغاز سال تحصیلی وارد ایالات متحده شد بیشتر بخوانید🔽

استان‌وایر- رئیس دادگستری شهرستان «بهمئی» در استان کهگیلویه و بویراحمد گفته با عامل انتشار فیلم ازدواج دختر ۹ ساله در این شهرستان برخورد خواهد شد.افزوده «داماد و پدر زوجه در اظهاراتشان عنوان کردند که یکی از همسایگان خانواده زوجه که سابقه خصومت با آن‌ها را داشته، این فیلم در فضای مجازی انتشار داده است.»

وی اضافه کرده «پس از بررسی صحت و سقم شکایت و شناسایی متهم برخورد قضایی متناسب انجام می‌شود.»

روزنامه «هفت صبح» هم گزارش کرده که اهالی منطقه بهمئی(کهگیلویه و بویراحمد) می‌گویند عقد دختر ۱۱ ساله در این منطقه امری عادی است.

این روزنامه نوشته خانواده میلاد و فاطیما و حتی اهالی منطقه از «دخالت» در جلوگیری از این ازدواج به شدت ناراحتند و گفته‌اند بعد از محرم و صفر دوباره عقد خواهند کرد.

انتشار فیلم ازداوج این دختر ۹ ساله در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های انتقادی بسیاری مواجه شده که در نهایت منجر به ابطال این ازدواج شده است.

ایران در سال ۱۳۷۲ با مصوبه مجلس به کنوانسیون حقوق کودک ملحق شده است.

وزارت امور خارجه از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۸ به نمایندگی از دولت، امور مربوط به اجرای مفاد کنوانسیون را نظارت و گزارش‌های ادواری را تنظیم و ارسال می‌کرد.

وزارت دادگستری هم از دی‌ماه ۱۳۷۷ با مصوبه دولت به عنوان مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، تعیین شده و کار خود را در این حوزه آغاز کرده است.

با تصویب آیین نامه مرجع، شورای هماهنگی متشکل از نهادهای دولتی و غیردولتی مرتبط تشکیل شد و دبیرخانه مرجع شکل گرفت.

روز گذشته نیز محمود عباسی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از لزوم اقدام جدی در کشور برای جلوگیری از ازدواج‌ کودکان سخن گفته بود.

عباسی گفته بود که «مسئولان و مدیران فرهنگی و علما باید برنامه‌ریزی دقیقی برای کنترل ازدواج زودهنگام داشته باشند تا فرهنگ‌سازی در این خصوص صورت گیرد.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: