مقام برزیلی: ماکرون دلقک با خوابیدن با اژدهای زشت متخصص آتشسوزی نمیشود

12/06/1398 02:45:00 ب.ظ

مقام برزیلی: ماکرون دلقک با خوابیدن با اژدهای زشت متخصص آتش‌سوزی نمی‌شود بیشتر بخوانید🔽

«رنزو گراسیه» سفیر گردشگری برزیل، ضمن «دلقک» توصیف کردن آقای ماکرون، تهدید کرده که اگر رئیس جمهوری فرانسه به برزیل قدم بگذارد، گردنش را که به باریکی گردن جوجه مرغ است، سخت خواهد فشرد. همزمان با ادامه آتش‌سوزی مهیب در جنگل‌های آمازون، گویا آتش جنگ لفظی میان مقام‌های برزیلی و فرانسوی...

همزمان با ادامه آتش‌سوزی مهیب در جنگل‌های آمازون، گویا آتش جنگ لفظی میان مقام‌های برزیلی و فرانسوی نیز که از ۱۰ روز پیش آغاز شده، قصد فروکش کردن ندارد. «رنزو گراسیه» سفیر افتخاری دولت برزیل در امر ترویج گردشگری با انتشار ویدئویی ضمن اهانت به همسر رئیس جمهوری فرانسه به جنگ لفظی مقام‌های ارشد دو کشور که به دلیل انتقاد امانوئل ماکرون از نحوه مدیریت آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون توسط دولت ژائیر بولسونارو آغاز شد، دامن زد.

«رنزو گراسیه» به عنوان یک قهرمان پیشکسوت ورزش‌های رزمی، در میان مردم برزیل چهره‌ای شناخته شده به شمار می‌رود، در این ویدئو که در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر شده، ضمن «دلقک» توصیف کردن آقای ماکرون، تهدید کرده که اگر رئیس جمهوری فرانسه به برزیل قدم بگذارد، گردنش را که به باریکی گردن جوجه مرغ است، سخت خواهد فشرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گفت‌و‌گو با ورزشکاری که به آلمان پناهنده شد و حالا سرمربی تیم ملی جودوی تاجیکستان استفدراسیون جهانی جودو می گوید مدارک مربوط به شکست اجباری سعید مولایی در مسابقه های قهرمانی جهان را به کمیته بین المللی المپیک فرستاده است.

آمریکا با تحریم ایران به اعتبار دلار به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زدوزیر امور خارجه روسیه برجام را یک دستاورد مهم دیپلماتیک دانست و گفت: آمریکا با تحریم ایران و ممنوع کردن روابط تجاری با ایران، در واقع به اعتبار دلار آمریکا به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زده است.

پناهجوی افغان مظنون به حمله با چاقو در فرانسه: ندایی به من فرمان قتل داددادستانی فرانسه اعلام کرده است که مظنون این حادثه خود را مسلمان معرفی کرده اما اظهاراتش «متناقض» است. بنا به این گزارش وی مدعی شده است که «ندایی» با مضمون توهین به خدا شنیده و به او دستور داده تا دست به قتل بزند.

ترامپ به زودی با ایران تماس برقرار می‌کندپژوهشگر اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا گفت که ترامپ به زودی برای انعقاد توافق با ایران تماس برقرار می‌کند.

خلیلزاد کاپی پیش‌نویس توافقنامه صلح با طالبان را به رهبران افغانستان دادزلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح دوشنبه 2 سپتامبر با رییس جمهوری و رییس اجرایی افغانستان

زلمی خلیلزاد پیش نویس توافق صلح با طالبان را به اشرف غنی ارائه کردبه گفته برخی منابع آگاه اشرف غنی نظر خود در مورد پیش نویس توافق صلح آمریکا با افغانستان را طی دو روز آینده به مقامات آمریکایی اعلام خواهد کرد.