برادر عامل بمب‌گذاری در منچستر به دست کم ۵۵ سال زندان محکوم شد

30/05/1399 07:45 ب.ظ

هاشم عبیدی هنگام وقوع این حمله هزاران کلیومتر دورتر از منچستر، در لیبی، کشور زادگاهش به سر می‌برد، جایی که وی یک ماه قبل از حمله از آن خارج شده بود.

هاشم عبیدی هنگام وقوع این حمله هزاران کلیومتر دورتر از منچستر، در لیبی، کشور زادگاهش به سر می‌برد، جایی که وی یک ماه قبل از حمله از آن خارج شده بود. متهم که از زندانی با تدابیر بسیار بالای امنیتی به دادگاه آورده شده از حضور در سالن محاکمه، جایی که نزدیکان قربانیان حضور پیدا کرده‌ بودند و حکم او خوانده می‌شد، خودداری کرد.

وی از پذیرفتن گروهی از وکلا که قانون در اختیارش قرار داده بود، خودداری کرد و هیچ وکیل تسخیری نیز به نمایندگی از وی در محل دادگاه حضور نداشت.

سلمان، برادر هاشم عبیدی عامل اصلی حمله انتحاری به کنسرت آریانا گرانده،‌ خواننده و بازیگر آمریکایی بود که خود نیز در این حمله کشته شد. او روز بیست و دو مارس ۲۰۱۷ بمب را مقابل سالن کنسرتی منفجر کرد که گنجایش پذیرش ۲۱ هزار نفر را داشت.

هاشم عبیدی هنگام وقوع این حمله هزاران کیلومتر دورتر از منچستر، در لیبی، کشور زادگاهش به سر می‌برد، جایی که وی یک ماه قبل از حمله از آن خارج شده بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دست‌کم 14 نظامی در حمله طالبان به پاسگاهی در تخار افغانستان کشته شدنددر پی حمله شبه‌نظامیان طالبان به پاسگاه «نیروهای خیزش مردمی» در شهرستان خواجه‌بهادوالدین ولایت تخار افغانستان 14 نظامی کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

سود میلیاردی از فروش آب در بطری به جای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها | DW | 19.08.2020سازمان ملل متحد تأمین آب آشامیدنی پاکیزه برای تمام ساکنان کره زمین را یکی از اهداف انسانی خود تعریف کرده است. میلیون‌ها نفر از ساکنان زمین به آب‌ آشامیدنی دسترسی ندارند. صنایع مختلفی از آب پول درمی‌آورند.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 232 هزار و 913 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 232 هزار و 913 نفر افزایش یافت

یافته‌های «اطمینان‌بخش» از نرخ کم ابتلا به ویروس کرونا در هواپیمادر ماه مارس گذشته پیش از آنکه زدن ماسک به اتفاقی عادی بدل شود، ۲۴ گردشگر آلمانی شامل افرادی مبتلا به ویروس کرونا با یک پرواز در حال بازگشت از اسرائیل بودند. پژوهشگران در کمال شگفتی دریافته‌اند که از ۱۰۲ فرد حاضر در هواپیما تنها ۲ نفر در جریان این پرواز به کرونا مبتلا شدند. توضیح علمی این اتفاق چیست؟

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۰هزار تن گذشت/ به مازندران سفر نکنیدسخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۱۲۵ نفر رسید.

آمریکا دو شرکت مستقر در امارات را به علت حمایت از ایران تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا یک فرد و دو شرکت مستقر در امارات متحده عربی را به دلیل «تهیه قطعات کلیدی و لجستیک» برای شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» ایران تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی

«ام آی فایو» عملکرد امنیتی خود را در قبال حمله منچستر بررسی می کند

متهم که از زندانی با تدابیر بسیار بالای امنیتی به دادگاه آورده شده از حضور در سالن محاکمه، جایی که نزدیکان قربانیان حضور پیدا کرده‌ بودند و حکم او خوانده می‌شد، خودداری کرد.

وی از پذیرفتن گروهی از وکلا که قانون در اختیارش قرار داده بود، خودداری کرد و هیچ وکیل تسخیری نیز به نمایندگی از وی در محل دادگاه حضور نداشت.

سلمان، برادر هاشم عبیدی عامل اصلی حمله انتحاری به کنسرت آریانا گرانده،‌ خواننده و بازیگر آمریکایی بود که خود نیز در این حمله کشته شد.

او روز بیست و دو مارس ۲۰۱۷ بمب را مقابل سالن کنسرتی منفجر کرد که گنجایش پذیرش ۲۱ هزار نفر را داشت.

هاشم عبیدی هنگام وقوع این حمله هزاران کیلومتر دورتر از منچستر، در لیبی، کشور زادگاهش به سر می‌برد، جایی که وی یک ماه قبل از حمله از آن خارج شده بود.

برادر عامل اصلی انفجار انتحاری در منچستر سرانجام ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۹ پس از استرداد از لیبی هنگام ورود به لندن بازداشت شد.