بحران اوکراین؛ روسیه موشک‌های بالیستیک آزمایش می‌کند | DW | 18.02.2022

29/11/1400 04:26 ب.ظ

روسیه از برنامه خود برای اجرای یک مانور نظامی با موشک‌های بالیستیک و کروز روز شنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) تحت نظارت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور خبر داد.

روسیه از برنامه خود برای اجرای یک مانور نظامی با موشک‌های بالیستیک و کروز روز شنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) تحت نظارت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور خبر داد. در جریان افزایش تنش میان غرب و روسیه بر سر بحران اوکراین، روسیه از برنامه ارتش این کشور برای اجرای مانور با استفاده از موشک‌های بالیستیک خبر داد.

وزارت دفاع روسیه جمعه ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) اعلام کرد این مانور تحت هدایت و نظارت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور روز شنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) برگزار خواهد شد.هدف از اجرای این مانور کسب اطمینان از قابلیت‌های سلاح‌های استراتژیک هسته‌ای اعلام شده است. قرار است در این آزمایش از موشک‌های بالیستیک و موشک‌های کروز استفاده شود.

هنوز مشخص نیست که آیا پوتین برای رهبری این عملیات راهی محل اجرای مانور خواهد شد یا در تماس ویدیویی این کار را انجام خواهد داد. وزارت دفاع روسیه ادعا کرده که این مانور از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بوده است. روسیه هر سال چندین آزمایش موشکی اجرا می‌کند. روسیه و ایالات متحده آمریکا با فاصله زیاد بزرگترین قدرت‌های هسته‌ای جهان هستند.نگاه غرب به مانورهای نظامی روسیه در اطراف مرزهای شرقی اوکراین در حال حاضر بسیار انتقادی است.

پیش‌تر روسیه اعلام کرده بود نیروهای نظامی این کشور پس از انجام مانور به پایگاه‌‌های خود باز خواهند گشت. غرب به این گفته‌ها ابراز بی‌اعتمادی کرده و از اعزام شمار بیشتری سرباز روس به مرزهای اوکراین خبر داده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

چاووش‌اوغلو: ترکیه حاضر است از مذاکرات بین روسیه و اوکراین میزبانی کندچاووش‌اوغلو: ترکیه حاضر است از مذاکرات بین روسیه و اوکراین میزبانی کند چاووش‌اوغلو در تماس تلفنی با همتای روسی خود بار دیگر تاکید کرد که ترکیه حاضر است از مذاکرات بین روسیه و اوکراین میزبانی کند.

زلنسکی: روسیه نیروهایش را از مرز اوکراین عقب نکشیده استاتحادیه اروپا از روسیه خواست تا «اقداماتی عینی و ملموس» اتخاذ کند که نشان‌دهنده تنش‌زدایی در مرز اوکراین باشد، تنشی که «صلح و امنیت در اروپا را تهدید می‌کند». EuropeNews بابا خیلی رسانه ها جو میدن

لوکاشنکو از آمادگی بلاروس برای میزبانی تسلیحات اتمی روسیه خبر دادالکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس گفت که کشورش در صورت تهدید غرب، آماده میزبانی میزبانی «تسلیحات اتمی» روسیه خواهد بود. پدرسگ لوکاشینکو هم مسخصه،باتکیه بر پوتین دیکتاتور خونخوار در قدرت مانده،ولی عمرش کوتاه خواهد بود به سرنوشت دیکتاتوران دچار خواهد شد

ناتو: تلاش روسیه در اوکراین برای عملیات پرچم دروغین را دیدیمناتو: تلاش روسیه در اوکراین برای عملیات پرچم دروغین را دیدیم ینس استولتنبرگ، دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پس از نشست دو روزه وزیران امور خارجه کشورهای عضو این سازمان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

بایدن: روسیه ممکن است در روزهای آینده اوکراین را اشغال کندرئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که روسیه ممکن است در روزهای آینده اوکراین را اشغال کند، اما راه‌حل دیپلماتیک همچنان امکان‌پذیر است. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا: روسیه نیروهای خود در مرز اوکراین را تقویت کرده است | DW | 17.02.2022واشنگتن در بحران اوکراین و خطر حمله احتمالی ارتش روسیه، مسکو را به 'انتشار اطلاعات جعلی' متهم کرده و از تقویت نیروهای روسیه در مرکز اوکراین سخن گفته است. صدراعظم آلمان نیز با جو بایدن تماس تلفنی داشت. یوپه بل ډزی کله کوی موږخوورته له انتظاره تکشین سو با این اولیگارشهای روس کمی پول بهشان رسیدفکرکشورگشایی افتادن

شلیک موشک در جریان مانور نظامی اخیر روسیه و بلاروس در فوریه سال ۲۰۲۲

در جریان افزایش تنش میان غرب و روسیه بر سر بحران اوکراین، روسیه از برنامه ارتش این کشور برای اجرای مانور با استفاده از موشک‌های بالیستیک خبر داد.

وزارت دفاع روسیه جمعه ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) اعلام کرد این مانور تحت هدایت و نظارت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور روز شنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) برگزار خواهد شد.هدف از اجرای این مانور کسب اطمینان از قابلیت‌های سلاح‌های استراتژیک هسته‌ای اعلام شده است. قرار است در این آزمایش از موشک‌های بالیستیک و موشک‌های کروز استفاده شود.

هنوز مشخص نیست که آیا پوتین برای رهبری این عملیات راهی محل اجرای مانور خواهد شد یا در تماس ویدیویی این کار را انجام خواهد داد.

وزارت دفاع روسیه ادعا کرده که این مانور از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بوده است. روسیه هر سال چندین آزمایش موشکی اجرا می‌کند. روسیه و ایالات متحده آمریکا با فاصله زیاد بزرگترین قدرت‌های هسته‌ای جهان هستند.نگاه غرب به مانورهای نظامی روسیه در اطراف مرزهای شرقی اوکراین در حال حاضر بسیار انتقادی است.

پیش‌تر روسیه اعلام کرده بود نیروهای نظامی این کشور پس از انجام مانور به پایگاه‌‌های خود باز خواهند گشت. غرب به این گفته‌ها ابراز بی‌اعتمادی کرده و از اعزام شمار بیشتری سرباز روس به مرزهای اوکراین خبر داده است.طرف‌های درگیری در شرق اوکراین دوباره یکدیگر را به تیراندازی متهم کردند. ارتش اوکراین اعلام کرد جنگنده‌های نیروهای طرفدار روسیه پنج‌شنبه شب ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه) آتش‌بس را نقض کرده‌اند.

از سوی دیگر جدایی‌طلبان طرفدار روسیه در شهرهای لوهانسک و دونتسک در شرق اوکراین ارتش این کشور را به پرتاب خمپاره به سمت این مناطق متهم کردند.

این اطلاعات را نمی‌توان به طور مستقل تأیید کرد. جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه از سال ۲۰۱۴ با ارتش اوکراین در شرق اوکراین می‌جنگند. با توجه به استقرار گسترده نیروهای روسیه در مرز، کشورهای غربی در حال حاضر از حمله به اوکراین بیم دارند.

بریتانیا در جریان تنش‌ها از تقویت نیروهای ناتو در استونی خبر داد. لندن ۸۵۰ سرباز دیگر به کشورهای بالتیک می‌فرستد و به این ترتیب نیروهای بریتانیا در این منطقه دو برابر می‌شوند.