ناتو: تلاش روسیه در اوکراین برای عملیات پرچم دروغین را دیدیم

28/11/1400 08:03 ب.ظ

ناتو: تلاش روسیه در اوکراین برای عملیات پرچم دروغین را دیدیم ینس استولتنبرگ، دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پس از نشست دو روزه وزیران امور خارجه کشورهای عضو این سازمان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

دبیرکل ناتو اعلام کرد شاهد آن بودیم که روسیه برای توجیه اشغال اوکراین اقدام به عملیات 'پرچم دروغین' کرده است. - خبرگزاری آناتولی ینس استولتنبرگ، دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پس از نشست دو روزه وزیران امور خارجه کشورهای عضو این سازمان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی ضمن اشاره به توافق هم‌پیمانان مبنی بر اینکه درب‌ ناتو به روی همه کشورها باز است، گفت: تعهد به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین نیز مورد تایید قرار گرفت.

استولتنبرگ در ادامه افزود: نمی‌توانیم بازگشت به دوره‌ای که در آن ابرقدرت‌ها قلدری کرده یا ارعاب یا منطقه نفوذ را دیکته می‌کردند، را بپذیریم. دبیرکل ناتو همچنین تاکید کرد که متحدان آماده مذاکره با روسیه بوده و شورای ناتو-روسیه نیز برای گفتمان در مورد بسیاری از موضوعات آمادگی دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره خشونت در دونباس تصریح کرد: شاهد آن بودیم که روسیه برای توجیه اشغال اوکراین اقدام به عملیات"پرچم دروغین" کرده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

بحران روسیه و اوکراین؛ آغاز نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل | DW | 16.02.2022بر اساس اطلاعات ناتو هنوز هیچ نشانه مشخصی مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای روس از مرزهای اوکراین در دست نیست. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در آستانه نشست ناتو گفت: تاکنون در محل شاهد هیچ‌گونه تنش‌زدایی از سوی طرف روس نبوده‌ایم.

هفتادمین سالگرد عضویت ترکیه در ناتوعضویت ترکیه در ناتو در شرایطی وارد هفتادمین سالگرد خود می‌شود که با داشتن دومین ارتش بزرگ این نهاد، نقش مهمی در آن ایفا می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

قرار منع تعقیب برای سه متهم پرونده واژگونی اتوبوس خبرنگاران | DW | 17.02.2022بدون ابلاغ حکم به وکلای شاکیان، برای سه متهم پرونده واژگونی اتوبوس خبرنگاران در ارومیه که از مقامات دولتی بودند، قرار منع تعقیب صادر شده است. وکیل شاکیان می‌گوید اصلا نمی‌دانیم در این مدت چه اتفاقی افتاده است. وقتی برای جان انسانهای بیگناه، هیچ ارزشی قائل نیستند و خیلی راحتتر از نوشیدن آب ، آدمکشی را مدام تکرار میکنند، هواپیمای اوکراینی را همه دیدیم چه بر سرش آوردند و چه خونها بر دل بازماندگان که نریختند...، این اتوبوس خبرنگاران هم خب لابد سفارش شده است که بی سر و صدا کشششش نیابد..!!

تلاش برای باز کردن پرونده «جنایت جنگی در سوریه» علیه ایران در دیوان بین‌المللیمرکز اسناد حقوق بشر ایران از دادگاه جنایی بین‌المللی خواست تا نقش جمهوری اسلامی و گروه‏‌ها‏ی مسلح تحت حمایتش در سوریه را در زمینه اتهام «جنایت جنگی» در این کشور بررسی کند. خامنه‌ای_سوراخ_موش_بخر مجتبی_خامنه‌ای، سوراخ_موش_بخر سران سپاه خونخوار سوراخ.... مملکت دردست مشتی مسلمم وکثافت خونخوارخائنو کوسکشو زنجنده و قاتلودزدوغارتگراستبسکه این ملت خروبیغیرت خفته بی هویتن اندحال روشنفکربیچاره زبد هم بد تراستبسکه این ملت خروکسکشوبی هویتنمغزها له شد به زیرسُم ملایان کشکش قم وای در عصر اتم بسکه این ملت خرو بیغیرتو بی هویتن بسکه 💩💩

مذاکرات با کره‌جنوبی برای آزادسازی ۷ میلیارد دلار ایرانمذاکرات با کره‌جنوبی برای آزادسازی ۷ میلیارد دلار ایران مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از برگزاری مذاکرات ایران با کره جنوبی برای آزادسازی ۷ میلیارد دلار منابع بلوکه‌شده ایران خبر داد. بیخود تبود دیشب شیخ حسن داشت صحبت میکرد ، بوی پول ب مشامش رسیده 🤣 بگین لبنان مذاکره کنه تا پول ایران ازاد بشه.چرا ایران تلاش میکنه وقتی بعد ازادسازی مستقیم باید بره لبنان وحزب الله تروریست

آمادگی واشینگتن برای اعمال تحریم‌های سخت علیه مسکو در صورت حمله به اوکراینجانت یلین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده با همکاری کشورهای اروپایی در حال آماده‌کردن تحریم‌های سخت علیه روسیه در صورت حمله این کشور به

دبیرکل ناتو اعلام کرد شاهد آن بودیم که روسیه برای توجیه اشغال اوکراین اقدام به عملیات "پرچم دروغین" کرده است.بروکسل/ خبرگزاری آناتولی

ینس استولتنبرگ، دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پس از نشست دو روزه وزیران امور خارجه کشورهای عضو این سازمان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی ضمن اشاره به توافق هم‌پیمانان مبنی بر اینکه درب‌ ناتو به روی همه کشورها باز است، گفت: تعهد به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین نیز مورد تایید قرار گرفت.

استولتنبرگ در ادامه افزود: نمی‌توانیم بازگشت به دوره‌ای که در آن ابرقدرت‌ها قلدری کرده یا ارعاب یا منطقه نفوذ را دیکته می‌کردند، را بپذیریم.

دبیرکل ناتو همچنین تاکید کرد که متحدان آماده مذاکره با روسیه بوده و شورای ناتو-روسیه نیز برای گفتمان در مورد بسیاری از موضوعات آمادگی دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره خشونت در دونباس تصریح کرد: شاهد آن بودیم که روسیه برای توجیه اشغال اوکراین اقدام به عملیات"پرچم دروغین" کرده است.

وی ضمن اشاره به اینکه روسیه علی‌رغم اظهارات خود، نیرویی از مرز با اوکراین را خارج نکرده و تنش کاهش نیافته است، گفت: این تشدید حضور نظامی در بهار آغاز شد. کم و زیاد شدن نیروها و عقب نشینی برخی از آنها بودیم، اما روند کلی نشان‌دهنده یک روند افزایشی است.