آمریکا: روسیه نیروهای خود در مرز اوکراین را تقویت کرده است | DW | 17.02.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت آمریکا ادعای روسیه در مورد عقب‌نشینی بخشی از نیروهای این کشور از مرز اوکراین را 'اطلاعاتی جعلی' ارزیابی کرده و برخلاف آن می‌گوید مسکو نیروهای ارتش روسیه در مرز اوکراین را تقویت کرده است.

واشنگتن در بحران اوکراین و خطر حمله احتمالی ارتش روسیه، مسکو را به"انتشار اطلاعات جعلی" متهم کرده و از تقویت نیروهای روسیه در مرکز اوکراین سخن گفته است. صدراعظم آلمان نیز با جو بایدن تماس تلفنی داشت.دولت آمریکا ادعای روسیه در مورد عقب‌نشینی بخشی از نیروهای این کشور از مرز اوکراین را"اطلاعاتی جعلی" ارزیابی کرده و برخلاف آن معتقد است، مسکو نیروهای ارتش روسیه در مرز اوکراین را تقویت کرده است.

او گفت: «بعلاوه اطلاعاتی در دست است که نشان می دهند روسیه هر لحظه می‌تواند رویدادهایی را صحنه‌سازی کند تا به این بهانه به اوکراین حمله کند، برای نمونه از طریق تحریکاتی در شرق اوکراین در منطقه دونباس.» شولتس و بایدن در این تماس تلفنی از اظهارات پوتین در مورد ادامه تلاش‌های دیپلماتیک استقبال کردند. آنان تصریح کردند، حال باید با فشار هر چه بیشتر این تلاش‌ها را دنبال کرد.

رئیس جمهوری آمریکا علیرغم اعلام این خبر بار دیگر در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین هشدار داد و تصریح کرد همچنان"بیش از ۱۵۰ هزار سرباز ارتش روسیه در مرز این کشور با اوکراین" مستقر هستند. این مقام ارتش بریتانیا در این راستا به داده‌ها و اطلاعاتی اشاره کرد که نشان می دهند بالگردها و خودروهای زره‌پوش بیشتری به سوی مرزهای اوکراین در حرکت هستند و حتی یک بیمارستان صحرایی نیز در نزدیکی مرز اوکراین در دست ساخت است.هشدار و نگرانی اوکراین

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

با این اولیگارشهای روس کمی پول بهشان رسیدفکرکشورگشایی افتادن

یوپه بل ډزی کله کوی موږخوورته له انتظاره تکشین سو

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران روسیه و اوکراین؛ آغاز نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل | DW | 16.02.2022بر اساس اطلاعات ناتو هنوز هیچ نشانه مشخصی مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای روس از مرزهای اوکراین در دست نیست. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در آستانه نشست ناتو گفت: تاکنون در محل شاهد هیچ‌گونه تنش‌زدایی از سوی طرف روس نبوده‌ایم.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بحران اوکراین؛ مأموریت دشوار شولتس در اولین سفر به روسیه | DW | 15.02.2022اولاف شولتس صدراعظم آلمان به روسیه می‌رود. او دیروز در کی‌یف بود. شولتس گفته می‌خواهد برای کاهش تنش در بحران اوکراین با پوتین لابی کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روسیه بخشی از نیروهای مستقر در مرز اوکراین را به پادگان‌ها فراخواندهمزمان با بالاگرفتن شائبه حمله روسیه به اوکراین در روز ۱۶ فوریه و در حالیکه تلاش های دیپلماتیک برای جلوگیری از وقوع جنگ امروز با سفر اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به مسکو ادامه پیدا می کند. الهی شکر، انشاءالله که جنگ نشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اوکراین: هیچ گروه تهاجمی روسیه در نزدیکی مرزهای ما وجود نداردوزیر دفاع اوکراین وجود گروه تهاجمی روسیه در نزدیکی مرزهای کشورش را تکذیب کرد. تعویق_کنکور_دکتری_1401 چه مزخرف... رسالت خبرگزاری دانشجو حمایت از دانشجویان و داوطلبان دکتری است. تعویق_کنکور_دکتری_1401
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمله سایبری به وزارت دفاع و بانک‌های اوکراین در میانه تنش با روسیهاوکراین بدون نام بردن از روسیه گفته است: استفاده کشور متجاوز از تاکتیک‌های کثیف منتفی نیست، زیرا برنامه‌های تجاوزکارانه آن در مقیاس بزرگ موفق نبوده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بحران اوکراین؛ غرب خواستار اقدام «ملموس» روسیه در عقب‌نشینی نظامی روسیه شداتحادیه اروپا از روسیه خواست تا «اقداماتی عینی و ملموس» اتخاذ کند که نشان‌دهنده تنش‌زدایی در مرز اوکراین باشد، تنشی که «صلح و امنیت در اروپا را تهدید می‌کند». EuropeNews ناتو: روسیه نه در حال کاهش، که در حال افزایش نیروهایش است پوشش زنده آخرین تحولات مربوط به تنش بین روسیه و اوکراین را در این لینک پیگیری کنید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »