آمریکا: روسیه نیروهای خود در مرز اوکراین را تقویت کرده است | DW | 17.02.2022

28/11/1400 09:59:00 ق.ظ

دولت آمریکا ادعای روسیه در مورد عقب‌نشینی بخشی از نیروهای این کشور از مرز اوکراین را 'اطلاعاتی جعلی' ارزیابی کرده و برخلاف آن می‌گوید مسکو نیروهای ارتش روسیه در مرز اوکراین را تقویت کرده است.

واشنگتن در بحران اوکراین و خطر حمله احتمالی ارتش روسیه، مسکو را به 'انتشار اطلاعات جعلی' متهم کرده و از تقویت نیروهای روسیه در مرکز اوکراین سخن گفته است. صدراعظم آلمان نیز با جو بایدن تماس تلفنی داشت. تصویری ماهواره‌ای از مرز اوکراین و روسیه او که نامش فاش نشده، در جریان اطلاع‌رسانی به خبرنگاران تصریح کرد، داده‌ها و اطلاعات دولت آمریکا نشان می‌دهند که ادعای روسیه در مورد عقب‌نشینی بخشی از نیروهایش از مرزهای اوکراین "نادرست" است.

او گفت: «بعلاوه اطلاعاتی در دست است که نشان می دهند روسیه هر لحظه می‌تواند رویدادهایی را صحنه‌سازی کند تا به این بهانه به اوکراین حمله کند، برای نمونه از طریق تحریکاتی در شرق اوکراین در منطقه دونباس.» به باور سران آمریکا و آلمان نیز خطر حمله روسیه به اوکراین همچنان وجود دارد.

به گفته آنان هدف این است که در چارچوب دیالوگی سازنده به پرسش‌های مربوط به امنیت در اروپا پرداخته شود، توافق مینسک اجرایی گردد و با پشتیبانی آلمان و فرانسه پیشرفت‌هایی در رفع بحران حاصل شود. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز چهارشنبه ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) در اظهاراتی مشابه گفت: «بر عکس به نظر می‌رسد که روسیه سرگرم تقویت نیروهای خود است.» headtopics.com

با این اولیگارشهای روس کمی پول بهشان رسیدفکرکشورگشایی افتادن

یوپه بل ډزی کله کوی موږخوورته له انتظاره تکشین سو

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

بحران روسیه و اوکراین؛ آغاز نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل | DW | 16.02.2022بر اساس اطلاعات ناتو هنوز هیچ نشانه مشخصی مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای روس از مرزهای اوکراین در دست نیست. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در آستانه نشست ناتو گفت: تاکنون در محل شاهد هیچ‌گونه تنش‌زدایی از سوی طرف روس نبوده‌ایم.

بحران اوکراین؛ مأموریت دشوار شولتس در اولین سفر به روسیه | DW | 15.02.2022اولاف شولتس صدراعظم آلمان به روسیه می‌رود. او دیروز در کی‌یف بود. شولتس گفته می‌خواهد برای کاهش تنش در بحران اوکراین با پوتین لابی کند.

روسیه بخشی از نیروهای مستقر در مرز اوکراین را به پادگان‌ها فراخواندهمزمان با بالاگرفتن شائبه حمله روسیه به اوکراین در روز ۱۶ فوریه و در حالیکه تلاش های دیپلماتیک برای جلوگیری از وقوع جنگ امروز با سفر اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به مسکو ادامه پیدا می کند. الهی شکر، انشاءالله که جنگ نشه

اوکراین: هیچ گروه تهاجمی روسیه در نزدیکی مرزهای ما وجود نداردوزیر دفاع اوکراین وجود گروه تهاجمی روسیه در نزدیکی مرزهای کشورش را تکذیب کرد. تعویق_کنکور_دکتری_1401 چه مزخرف... رسالت خبرگزاری دانشجو حمایت از دانشجویان و داوطلبان دکتری است. تعویق_کنکور_دکتری_1401

حمله سایبری به وزارت دفاع و بانک‌های اوکراین در میانه تنش با روسیهاوکراین بدون نام بردن از روسیه گفته است: استفاده کشور متجاوز از تاکتیک‌های کثیف منتفی نیست، زیرا برنامه‌های تجاوزکارانه آن در مقیاس بزرگ موفق نبوده است.

بحران اوکراین؛ غرب خواستار اقدام «ملموس» روسیه در عقب‌نشینی نظامی روسیه شداتحادیه اروپا از روسیه خواست تا «اقداماتی عینی و ملموس» اتخاذ کند که نشان‌دهنده تنش‌زدایی در مرز اوکراین باشد، تنشی که «صلح و امنیت در اروپا را تهدید می‌کند». EuropeNews ناتو: روسیه نه در حال کاهش، که در حال افزایش نیروهایش است پوشش زنده آخرین تحولات مربوط به تنش بین روسیه و اوکراین را در این لینک پیگیری کنید: