بحران اوکراین فرصت طلایی ایران در بازارهای انرژی است/ روس‌ها ایران را در چالش‌ها حفظ کردند و فرصت‌های همکاری با اروپا را ربودند

27/12/1400 09:34:00 ق.ظ

🔻حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، ​رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: 🔹بحران اوکراین فرصت طلایی ایران در بازارهای انرژی است 🔹روس‌ها ایران را در چالش‌ها حفظ کردند و فرصت‌های همکاری با اروپا را ربودند

​رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفت: در همان زمانی که روس‌ها مرموزانه ایران را در یکسری از چالش‌ها حفظ می‌کردند، شاهد بودیم که فرصت‌های همکاری بین ایران و اروپا در زمینه انرژی مثل خطوط انتقال و فروش گاز را نیز ربودند. حمله نظامی روسیه به اوکراین در هفته‌های پایانی سال 1400 در معادلات سیاست خارجی ایران نقش مهمی داشت. معادلاتی که یک سر آن در برجام و سر دیگرش در روابط غیربرجامی ایران با غرب و آمریکا تاثیرگذار و نقش‌آفرین است.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با بیان این جمله که «صحنه تحولات اوکراین قابل پیش‌بینی بود» گفت: در شرایط فعلی، برای اولین بار از سال 1989 میلادی، یعنی برای نخستین بار از زمان فروپاشی دیوار برلین، بلوک غرب در مقابل روسیه عقب‌نشینی آشکاری را، که دارای تبعات متعدد است، صورت می‌دهد.

او درباره سرنوشت بحران فعلی نیز گفت: یکی از راه‌ها این است که کشورهای غربی و آمریکا باید بپذیرند خواسته‌های روسیه مبنی بر توقف گسترش ناتو به سمت شرق اجرایی شود که البته این تصمیم، شکست طرح مشارکت برای صلح ناتو تلقی می‌شود. headtopics.com

این آنگلوفیل تاجره نه کارشناس امنیت ملی!

فلاحت‌پیشه درباره طرح «مشارکت برای صلح» ناتو نیز توضیح داد: این طرح در سال 1994 میلادی شکل گرفت و بر اساس آن ناتو از شرایط تدافعی خارج و تهاجمی شد و کشورهای مختلف دنیا می‌پذیرفتند که در ماموریت‌های نظامی تحت مدیریت ناتو عمل کنند و همکاری متقابلی شکل می‌گرفت.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

وزیر خارجه انگلیس: پرداخت بدهی ایران و آزادی زندانیان دو تابعیتی را در اولویت قرار داده‌ایموزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگویی بیان کرد، دولت این کشور پرداخت بدهی چندین ساله انگلیس به ایران بابت یک قرارداد خرید تانک‌های چیفتن، همچنین آزادسازی زندانیان دوتابعیتی در ایران را در اولویت قرار داده است.

گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران: جمهوری اسلامی در سال ۲۰۲۱ دست‌کم ۲۸۰ نفر را اعدام کردگزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران می‌گوید در سال گذشته میلادی وضعیت حقوق بشر در ایران بدتر شده و جمهوری اسلامی افراد بیشتری را نسبت به سال‌های قبل اعدام کرده است جزئیات بیشتر🔽 اگه آدم بودید کمی راجع به اعدام های عربستان هم مینوشتید. دنیایی که غربی ها ساختن اسمش دنیا نیست یک جنگل بزرگه دلقک ، ۸۱ انسان بیگناه که اکثراً زیر ۱۸ سال بوده اند را عرعرستان یک روز اعدام کرد ، خفه شده بودید... امروز به فکر حقوق حشر در ایران هستید زاغری و آشوری دو جاسوس که آزاد شدند باید اعدام می شدند تا شما آدم شوید هنوز وقت است ، دیر نمی شود حقوق_حشر_غربی جنگ_فروزان‌و_فروشان_غرب این سطح از وقاحت بخاطر حرامزادگیه شماست.

کرونا در ایران؛ چرا کمیته علمی داروهای کرونا را تایید نکرد؟

فدراسیون کشتی ایران تیم آمریکا را به ایران دعوت کرد | DW | 16.03.2022فدراسیون کشتی ایران تیم ملی کشتی آزاد ایالات متحده آمریکا را برای حضور در جام تختی به ایران دعوت کرد. این مسابقات قرار است در ماه اردیبهشت در مازندران برگزار شوند. گروگان آمریکایی احیانا از نوع کشتی گیر لازم دارن؟به جرم جاسوسی تو مازندران😂😂

بازار خودرو ایران در انتظار واردات و در آستانه مالیات بر خودروهای لوکسقرار است واردات خودرو به ایران در سال آینده، بعد از چند سال محدودیت، از سر گرفته شود و هم‌زمان دولت به‌دنبال اِعمال مالیات سنگین روی خودروهای لوکس است. به به بالاخره قراره واردات آزاد شه. خدا کنه از شر این خودروهای داخلی راحت شیم. بالاخره واردات آزاد میشود یا نه؟شورای نگهبان که مخالفت کرده بود! Heavy taxes, more corruption?

رسانه‌های اسرائیلی: در حمله پهپادی به مقری در کرمانشاه «صدها پهپاد» ایران نابود شدرسانه‌های اسرائیلی می‌گویند در حمله پهپادی دی‌ماه گذشته که به یکی از تأسیسات نظامی حساس ایران در استان کرمانشاه انجام شده، «صدها پهپاد ایران نابود شده است.» پدر سگا کل زیرزمین کرمانشاه رو کردن موشک و پهپاد ولی حاضر نیستن یه لوله آب برای مردم تعمیر کنن. دروغ_را_آنقدر_بزرگ_بنویس_تا_موجب_خنده_شود👺👺👺🤣 این از اقتدار سپاه است! فقط به هواپیمای مسافری موشک میزنید؟ از پهباد هاتون حفاظت کنید یا از کشور های دیگر نگهبان استخدام کنید.