طالبان از تمدید ماموریت یوناما در افغانستان استقبال کرد

27/12/1400 01:08:00 ب.ظ

طالبان از تمدید ماموریت یوناما در افغانستان استقبال کرد جزئیات بیشتر🔽

قطعنامه مصوب روز پنجشنبه در شورای امنیت به رغم باز گذاشتن دست هیئت مامور سازمان ملل برای همکاری با مقام‌های محلی، به منزله به رسمیت شناختن دولت طالبان نیست. دولت طالبان روز جمعه با استقبال از تمدید یک ساله هیئت مامور سازمان ملل متحد در افغانستان موسوم به...

دولت طالبان روز جمعه با استقبال از تمدید یک ساله هیئت مامور سازمان ملل متحد در افغانستان موسوم به «یوناما» وعده داد که با این نهاد بین‌المللی همکاری کند. شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته با ۱۴ رای موافق از جمله رای مثبت چین و تنها یک رای ممتنع از جانب روسیه به قطعنامه‌ای رای داد که در آن شرح مامورت جدید هیئت سیاسی سازمان ملل در افغانستان برای یک سال آینده به تفصیل بیان شده است.

در متن این قطعنامه نامی از «طالبان» به میان نیامده و تنها بر رسمیت یافتن حضور بین‌المللی یوناما در افغانستان تاکید شده است. این هیئت با این حال مجاز خواهد بود برای پیشبرد ماموریت خود با کلیه بازیگران و طرف‌های ذینفع سیاسی در افغانستان از جمله مقام‌های حاکم در این کشور رایزنی و همکاری کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رسانه‌های اسرائیلی: در حمله پهپادی به مقری در کرمانشاه «صدها پهپاد» ایران نابود شدرسانه‌های اسرائیلی می‌گویند در حمله پهپادی دی‌ماه گذشته که به یکی از تأسیسات نظامی حساس ایران در استان کرمانشاه انجام شده، «صدها پهپاد ایران نابود شده است.» پدر سگا کل زیرزمین کرمانشاه رو کردن موشک و پهپاد ولی حاضر نیستن یه لوله آب برای مردم تعمیر کنن. دروغ_را_آنقدر_بزرگ_بنویس_تا_موجب_خنده_شود👺👺👺🤣 این از اقتدار سپاه است! فقط به هواپیمای مسافری موشک میزنید؟ از پهباد هاتون حفاظت کنید یا از کشور های دیگر نگهبان استخدام کنید.

تاثیرات حمله روسیه به اوکراین در فضا؛ آژانس فضایی اروپا سفر به مریخ را لغو کرداروپا از پرتاب نخستین مریخ‌نورد خود به فضا در سال جاری میلادی به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین صرف نظر کرد بیشتر بخوانید🔽 بهتره بگی می‌خواست بده روس‌ها براش پرتاب کنند ولی دیگه جنگ شد و قضیه مالید. خودشون هم که نمیتونن!

مدفون شدن دست‌کم ۱۵ خانه در خاک در پی ریزش دامنه کوه در پروپس از این حادثه ساکنان تلاش کردند تا با تخریب دیوارهای چندین خانه، افراد گرفتار شده را نجات دهند.

دبیرکل ناتو: هیچ نشانه‌ای از صمیمیت روسیه در مذاکرات با اوکراین نمی‌بینیمدبیرکل ناتو: هیچ نشانه‌ای از صمیمیت روسیه در مذاکرات با اوکراین نمی‌بینیم ابلهانند با اینهمه تحریمهای گستاخانه و فتنه سازانه بر علیه روسیه دنبال صمیمیت روسیه اند.

روسیه از درخواست‌هایش در توافق احیای برجام عقب‌نشینی کرد

گونه جدیدی از نورون در مغز انسان کشف شدمحققان آمریکایی یک امضای ژنتیکی خاص را در این یاخته‌ها مشاهده کردند که هرگز در نورون‌های جوندگان مشاهده نشده است. برنامه هائی که از طرف خدا یا زندگی به دل و مغز انسان داده میشود فقط میتوان همگرا شد ولی هرگز قابل شناختن نیست مگر اینکه هرز شده باشند. الگوهای هوش مصنوعی کاملتر می‌شود