بایدن نخستین سفر خود به اروپا را با هشدار به روسیه آغاز کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بایدن نخستین سفر خود به اروپا را با هشدار به روسیه آغاز کرد جزئیات بیشتر🔽

جو بایدن که برای نخستین بار در کسوت رئیس جمهوری آمریکا به خارج از کشور سفر کرده است، روز چهارشنبه ۹ ژوئن پس از ورود به بریتانیا ضمن تأکید بر پایبندی «تزلزل‌ناپذیر» کشورش به ناتو، به روسیه هشدار داد که در صورت انجام فعالیت‌های زیان‌آور با پیامدهای «محکم و هدفمند» روبرو خواهد شد.

بایدن با بیان اینکه این نخستین سفر او به خارج از کشور به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده است، در حالی که با سربازان به سلامتی هم می‌نوشیدند، گفت: «من به نشست گروه ۷ و وزیران ناتو می‌روم و سپس با آقای پوتین ملاقات می‌کنم تا به او بگویم که چه چیزی را من می‌خواهم که او بداند.» جو بایدن در گفتگو با نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه نیروی هوایی سلطنتی میلدنهال، در حالی که یک پرچم بزرگ آمریکا در پشت سرش قرار داشت، بر پایبندی ایالات متحده به اتحاد با پیمان اطلس شمالی تأکید کرد اما گفت که ناتو به نوسازی و گسترش توانایی‌های خود در زمینه سایبری نیاز دارد.

فشار جو بایدن برای قرار دادن مالیات جهانی حداقلی بر شرکت‌های چند ملیتی، در داخل کشورش با مخالفت روبروست. وزرای دارایی گروه ۷ قبل از اجلاس پیش رو توافق کردند که سیاست حداقل نرخ مالیات جهانی ۱۵ درصد را دنبال کنند و به کشورهای عضو بازار اجازه دهند تا به غیر از حاشیه ۱۰ درصدی، حداکثر ۲۰ درصد بر سود اضافی ۱۰۰ شرکت چندملیتی پردرآمد مالیات وضع کنند.

بایدن و جانسون همچنین درباره تغییرات آب و هوایی، پیشنهادی برای مقابله با نفوذ چین در زیرساخت‌های جهانی و خروج نیروهای غربی از افغانستان گفتگو خواهند کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروسی: به فعالیت‌های خود به صورت دوجانبه با ایران ادامه می‌دهیمگروسی: به فعالیت‌های خود به صورت دوجانبه با ایران ادامه می‌دهیم در مرحله بعد ما نیازمند به پاسخ یک سری سؤال‌هایی هستیم که آژانس برای تهران مطرح کرده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جو بایدن در بریتانیا: به دنبال درگیری با روسیه نیستیم🔺جو بایدن در بریتانیا: به دنبال درگیری با روسیه نیستیم ▪️جو بایدن در نخستین سفر خارجی خود به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، وارد بریتانیا شد و برای نظامیان آمریکایی در پایگاه «میلندهال» سخنرانی کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس مافیای ترکیه با افشاگری‌های خود به یک پدیده در «یوتیوب» تبدیل شد🔺رئیس مافیای ترکیه با افشاگری‌های خود به یک پدیده در «یوتیوب» تبدیل شد ▪️یکی از رهبران فراری باندهای مافیایی ترکیه با افشاگری‌های خود علیه اعضای حزب حاکم رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور، به پدیده‌ نامتعارفی در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. داستان چیه؟ BenyaminUriah
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جو بایدن برای شرکت در اجلاس گروه ۷، ناتو و دیدار با پوتین راهی اروپا شدجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه و در جریان نخستین سفر خارجی از زمان به قدرت رسیدن، واشنگتن را به مقصد بریتانیا ترک کرد. کاشکی طیاره اش نیست ونابود شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدگاه: مذاکره در سایه‌ نگرانی (نگاهی به اظهارات بلینکن، گروسی و ظریف) گفت‌وگو با کامبیز غفوریدور پنجم مذاکرات وین در حالی به پایان رسید که پیش‌بینی می‌شد مذاکرات پیش رو به حصول توافق ختم شود. حالا در آستانه ششمین دور مذاکرات، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا می‌‌گوید ایالات متحده هنوز از تمایل
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

پارلمان اروپا به دنبال تصویب قوانینی برای مقابله با حملات سایبری استپارلمان اروپا تمرکز روی چگونگی مقابله با این حملات را در دستور کار خود قرار داده است و مشغول کار روی چند پیشنهاد برای دفاع از اتحادیه اروپا در برابر این تهدیدها است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »