بایدن: مطمئنم پوتین تصمیم حمله به اوکراین را گرفته است

30/11/1400 01:58 ق.ظ

بایدن: مطمئنم پوتین تصمیم حمله به اوکراین را گرفته است العربيه_فارسى

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری درباره بحران اوکراین ضمن هشدار به اینکه «پوتین گزینه جنگ را در پیش گرفته است» گفت: «ایالات متحده و هم‌پیمانان آن بایدن همچنین تاکید کرد اقدام ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به ترک کشورش در شرایط کنونی ممکن است تصمیم درستی نباشد. پیشتر خبرگزاری‌ها از دعوت رئیس جمهوری اوکراین برای مشارکت در کنفرانس امنیتی مونیخ خبر داده بودند.

با این حال، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری خود گفت: «دلایلی داریم که باور کنیم نیروهای روسی در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین در هفته آینده یا در روزهای آینده هستند.»

او همچنین تاکید کرد که «تا زمانی که تهاجم صورت نگرفته، دیپلماسی یک گزینه خواهند ماند» و خاطرنشان کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه آینده در اروپا با همتای روسی خود، سرگئی لاوروف، دیدار خواهد کرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

رهبران جدایی‌طلب اوکراین غیرنظامیان دونتسک و لوهانسک را به روسیه می‌فرستندرئیس جمهوری خودخوانده دونتسک ارتش اوکراین را به جمع‌آوری نیرو و سلاح‌های مرگبار در طول خطوط تماس متهم کرده و مدعی شده که نیروهای اوکراینی در تدارک تصرف دونباس هستند. jedaaal

آمریکا از اعزام ۷ هزار نیروی نظامی تازه‌ نفس روس به مرز اوکراین خبر دادیکی از مقامات ارشد کاخ سفید بدون ارائه مدرکی، روز چهارشنبه ادعا کرد که روسیه حدود ۷ هزار نیروی دیگر خود را به نقاط مرزی با اوکراین اعزام کرده است. همزمان، نیروهای اطلاعاتی استونی ادعا کرده‌اند که از پیشروی ۱۰ گردان روسیه به سمت مرزهای اوکراین مطلع شده‌اند.

آمادگی واشینگتن برای اعمال تحریم‌های سخت علیه مسکو در صورت حمله به اوکراینجانت یلین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده با همکاری کشورهای اروپایی در حال آماده‌کردن تحریم‌های سخت علیه روسیه در صورت حمله این کشور به

جو بایدن می‌گوید احتمال حمله روسیه به اوکراین «بسیار بالا» استجو بایدن می‌گوید احتمال حمله روسیه به اوکراین «بسیار بالا» است رئیس جمهوری آمریکا در مورد نامه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت این نامه در اختیار سفارت آمریکا در مسکو است و هنوز او محتوای آن را نخوانده است.

اعلام آمادگی ایران برای کمک به حل بحران اوکرایناعلام آمادگی ایران برای کمک به حل بحران اوکراین امیرعبداللهیان به وزیر خارجه اوکراین: ایران آمادگی دارد تا برای حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران هر گونه کمک و اقدام لازم را انجام دهد. پسر ما داریم تو عن خودمون دست و پا میزنیم، تا چیزمون رفتیم تو گل، این کارا چیه اخه! احمق ها حال و روز مردم هر روز بدتر از دیروز ، کمتر زر مفت بزنید منطقی هم هست.پوتین گفته اگه ایران رو سرِ برجام اذیت کنین منم اکراینو میخورم🤣😂

گلوله‌باران اوکراین به نگرانی‌ها درباره حمله روسیه دامن زدگلوله‌باران طرفین درگیر در اوکراین به نگرانی‌ها درباره حمله احتمالی و قریب‌الوقوع روسیه دامن زد در حالی که جو بایدن هشدار داده که مسکو به دنبال بهانه‌ای برای حمله است. روسیه در دام روانشناختیه سیاسیه غرب دچارانفعال وسردرگمیه شدیدگرفتارشده،الان بهترین فرصت برای تحمیل یک شکست سیاسی با هزینه مالیه سنگین میباشد

بایدن با بیان اینکه «روسیه در صدد جعل توجیه‌هایی بی‌اساس برای توجیه تهاجم به اوکراین است» افزود: «یپلماسی همواره یکی از احتمالات است اما پوتین گزینه جنگ را انتخاب کرد.»

بایدن همچنین تاکید کرد اقدام ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به ترک کشورش در شرایط کنونی ممکن است تصمیم درستی نباشد.

پیشتر خبرگزاری‌ها از دعوت رئیس جمهوری اوکراین برای مشارکت در کنفرانس امنیتی مونیخ خبر داده بودند.با این حال، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری خود گفت: «دلایلی داریم که باور کنیم نیروهای روسی در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین در هفته آینده یا در روزهای آینده هستند.»

او همچنین تاکید کرد که «تا زمانی که تهاجم صورت نگرفته، دیپلماسی یک گزینه خواهند ماند» و خاطرنشان کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه آینده در اروپا با همتای روسی خود، سرگئی لاوروف، دیدار خواهد کرد.

هم‌زمان، رسانه‌های روسیه از وقوع دو انفجار در اقلیم جدایی‌طلب «لوگانسک» در شرق اوکراین خبر دادند. یکی از انفجارها به وقوع آتش‌سوزی در خط لوله انتقال گاز در این منطقه منجر شده است.