جو بایدن می‌گوید احتمال حمله روسیه به اوکراین «بسیار بالا» است

28/11/1400 06:56:00 ب.ظ

جو بایدن می‌گوید احتمال حمله روسیه به اوکراین «بسیار بالا» است رئیس جمهوری آمریکا در مورد نامه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت این نامه در اختیار سفارت آمریکا در مسکو است و هنوز او محتوای آن را نخوانده است.

آقای بایدن که روز پنجشنبه ۲۸ بهمن،‌ کاخ سفید را برای بازدیدی از یکی از ایالت‌ها ترک می‌کرد در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسید «احتمال حمله نظامی روسیه به اوکراین را در چه حدی ارزیابی می کنید»، گفت: «بسیار بالا.» چاپ جو بایدن ، رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید احتمال حمله روسیه به اوکراین «بسیار بالا» است.

آقای بایدن که روز پنجشنبه ۲۸ بهمن،‌ کاخ سفید را برای بازدید از یکی از ایالت‌ها ترک می‌کرد در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسید «احتمال حمله نظامی روسیه به اوکراین را در چه حد ارزیابی می کنید» گفت: «بسیار بالا.»

رئیس جمهوری آمریکا درباره دلایل خود برای این احتمال گفت: «بخاطر اینکه آنها (روسیه) نیروهایشان را خارج نکرده اند و نیروی بیشتری را هم آورده اند. همچنین ما بر این باوریم که آنها در حال آماده شدن برای انجام عملیات پرچم دروغین هستند تا از آن به عنوان بهانه برای ورود به اوکراین استفاده کنند. هر شاخصی که ما در نظر و تحت رصد داریم، نشان می دهد که آنها در حال آماده شدن برای حمله به اوکراین هستند.»

آقای بایدن در پاسخ به سوال دیگری که چه روزی روسیه به اوکراین حمله خواهد کرد، گفت: ممکن است ظرف چند روز آینده باشد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ادعای کی‌یف به حمله شورشیان جدایی‌طلب به کودکستانی در لوهانسکجدایی‌طلبان پیش‌تر گفته بودند که نیروهای دولت مرکزی اوکراین مناطق تحت تسلط آن‌ها را چندین بار هدف حله خمپار‌ه‌ای قرار داده‌‌اند، اما کی‌یف با رد این ادعا می‌گوید این شورشیان هوادار روسیه هستند که از آتش توپخانه خود استفاده می‌کنند. به ادعای کی‌یف، شورشیان یک کودکستان را هدف قرار داده‌اند.

بايدن فهرست مراجعان به کاخ سفيد را به هيات تحقيق حمله به ساختمان کنگره می‌دهدمشاور حقوقی کاخ سفید با ارسال نامه‌ای به بایگانی ملی، به این نهاد دستور داد که فهرست مراجعان به کاخ سفيد در روز حمله به ساختمان کنگره را ظرف ۱۵ روز در اختیار هیات تحقیق قرار دهد. میخوان پرونده سازی کنن

رئیس جمهوری آمریکا: احتمال حمله روسیه به اوکراین همچنان بسیار زیاد است؛ قاطعانه پاسخ خواهیم داد🔺 رئیس جمهوری آمریکا: احتمال حمله روسیه به اوکراین همچنان بسیار زیاد است؛ قاطعانه پاسخ خواهیم داد ▪ جو بایدن گفت که تهاجم مجدد روسیه «تحریم‌های شدید» و هزینه‌های هنگفت را برای مسکو به همراه خواهد داشت.. ⬇ بیشتر بخوانید: بَسی خنده دار. بایدن جوک میگوید وقتی پوتین حمله ب اوکراین نکند دیگر آمریکا نخواهد توانست ناتو را ب اوکراین گُسترش دهد اما چرا ! زیرا اکثریت شرق اوکراین تحت نفوذ روسیه میباشد و دارای جمعیت روس تَبارها. پس اگر ناتو ب او‌کراین کَشیده بشود آن کشور تجزیه و ب غربی شرقی تقسیم خواهد شُد دایی جان ناپلئون: همه بیخیال جنگ شدن، تو هنوز ول نمیکنی! مارکو برای ایران وخاورمیانه چه سوغاتی داری؟

حمله سایبری به وزارت دفاع و بانک‌های اوکراین در میانه تنش با روسیهاوکراین بدون نام بردن از روسیه گفته است: استفاده کشور متجاوز از تاکتیک‌های کثیف منتفی نیست، زیرا برنامه‌های تجاوزکارانه آن در مقیاس بزرگ موفق نبوده است.

حمله موشکی اسرائيل به مناطقی در حومه دمشقرژيم اسد از حمله موشکی اسرائيل به مناطقی در حومه دمشق پایتخت سوریه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آمادگی واشینگتن برای اعمال تحریم‌های سخت علیه مسکو در صورت حمله به اوکراینجانت یلین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده با همکاری کشورهای اروپایی در حال آماده‌کردن تحریم‌های سخت علیه روسیه در صورت حمله این کشور به