بایدن: احتمال حمله روسیه به اوکراین همچنان وجود دارد

27/11/1400 02:22 ق.ظ

رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه از همتای روسی خود خواست که از جنگ با اوکراین منصرف شود و از «مرگ و ویرانی عبث» و خشم بین‌المللی از روسیه صحبت کرد که پیامد حمله مسکو می‌تواند باشد.

رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه از همتای روسی خود خواست که از جنگ با اوکراین منصرف شود و از «مرگ و ویرانی عبث» و خشم بین‌المللی از روسیه صحبت کرد که پیامد حمله مسکو می‌تواند باشد. جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن از ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود، خواست که از جنگ با اوکراین منصرف شود و به صراحت از «مرگ و ویرانی عبث» و خشم بین‌المللی از روسیه صحبت کرد که پیامد حمله مسکو می‌تواند باشد.

آقای بایدن در یک نطق تلویزیونی گفت، برآورد ایالات متحده حاکی از آن است که ۱۵۰ هزار نیروی روس اکنون اوکراین را در محاصره دارند. او سپس ضمن استقبال از گزارش‌ها مبنی بر عقب‌نشینی شماری از نیروهای روسیه از مرز اوکراین عنوان کرد که این گزارش‌ها راستی‌آزمایی نشده‌اند و همچنان احتمال حمله مسکو به اوکراین بسیار قوی است.

رئیس جمهوری ایالات متحده تاکید کرد که دیپلماسی همچنان راه‌حل اصلی است، اما اگر روسیه به اوکراین حمله کند، واشینگتن و متحدان آن آماده‌ وضع تحریم‌های اقتصادی سخت و منزوی ساختن بین‌المللی مسکو هستند. بیشتر اظهارات آقای بایدن دقیقا متوجه شخص ولادیمیر پوتین بود که از ناتو خواسته است تا اوکراین را به عضویت خود نپذیرد و به سمت شرق بیش از این پیشروی نکند. headtopics.com

پنج شهر در چین حرامزاده قرنطینه کامل شده و کسی نمیدونه برای چی؟؟همزمان برادر چین که روسیه باشه با این جنگ تخیلی افکار جهان رو به طرف خودش کشیده تا کسی سوالی در مورد چین نپرسه.

بازی کثیف.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

اتفاقا بایدن با قربانی کردن اوکراین میخواد روسیه وارد جنگ بشه و هم روسیه هم اروپا داخل باتلاقی شبیه افغانستان بیفتن.روسیه اقتصادش نابود میشه و اروپا برای حفظ امنیت خودش باید باج سنگینی به دموکرات ها بده. وقتی صلیبچیهای غرب، ایران را با اوکراین معاوضه کرند از شرق گرفتند دیگر چه نیازی به جنک بود؟!... این معرکه گیریها همه با کارگردانی انگلستانست صرفاً برای حفظ حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران. روسیاهی به خزر فروشان و قرارداد امضا کنندگان با چین، ماند

زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد🔺زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد ▪️رئیس جمهوری اوکراین، روز دوشنبه ۲۵ بهمن و ساعاتی پس از آن که اعلام کرد شنیده است روسیه روز چهارشنبه همین هفته به اوکراین حمله می‌کند، این حرف خود را پس گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید: TehranDC زلنسکی از حرف‌هایش عقب‌نشینی نکرد چراکه حرفی نزد که باید آن را پس می‌گرفت. سخنگوی‌اش ناچار شد برای رسانه‌هایی که سخنان زلنسکی را تحریف کرده‌اند توضیحات اضافی ارایه دهد. برای کسانی که اوکراینی می‌دانند حرف‌های زلنسکی کاملاً قابل فهم بود. بدبخت بی وجود زلنسکی که به غرب و آمریکا اعتماد کرد و حالا مثال خری شده که در گل گیر کرده نگران نباشید روسیه حمله نخواهد کرد بلوف میزند

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.

روسیه می‌گوید بخشی از نیروهایش را به پایگاه‌‌ها بازمی‌گرداند؛ واکنش محتاطانه اوکراین🔺روسیه می‌گوید بخشی از نیروهایش را به پایگاه بازمی‌گرداند؛ واکنش محتاطانه اوکراین ▪️تحلیلگران نظامی غربی می‌گویند که برای اطمینان یافتن از میزان هرگونه تنش‌زدایی هنوز خیلی زود است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

همزمان با سفر شولتس به مسکو، آلمان خواستار عقب‌نشینی روسیه از مرز اوکراین شداین در حالیست که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین با توجه به شائبه‌هایی که در خصوص حمله روسیه در روز چهارشنبه ۱۶ فوریه مطرح شده است، این روز را روز «همبستگی» اوکراینی‌ها اعلام کرده است.

روسیه بخشی از نیروهای مستقر در مرز اوکراین را به پادگان‌ها فراخواندهمزمان با بالاگرفتن شائبه حمله روسیه به اوکراین در روز ۱۶ فوریه و در حالیکه تلاش های دیپلماتیک برای جلوگیری از وقوع جنگ امروز با سفر اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به مسکو ادامه پیدا می کند. الهی شکر، انشاءالله که جنگ نشه

پارلمان روسیه خواستار حمایت پوتین از تجزیه شرق اوکراین شددومای روسیه خواستار حمایت پوتین از استقلال و تجزیه دو منطقه در شرق اوکراین شد. *Iran اینا هم ودکا روزدن هزیون میگن یا سفید کاری پوتینه که اورامبرا ازتهاجم به اکراین کنند،بگویند مقصر کس دیگریست

نسخه چاپی

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن از ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود، خواست که از جنگ با اوکراین منصرف شود و به صراحت از «مرگ و ویرانی عبث» و خشم بین‌المللی از روسیه صحبت کرد که پیامد حمله مسکو می‌تواند باشد.

آقای بایدن در یک نطق تلویزیونی گفت، برآورد ایالات متحده حاکی از آن است که ۱۵۰ هزار نیروی روس اکنون اوکراین را در محاصره دارند. او سپس ضمن استقبال از گزارش‌ها مبنی بر عقب‌نشینی شماری از نیروهای روسیه از مرز اوکراین عنوان کرد که این گزارش‌ها راستی‌آزمایی نشده‌اند و همچنان احتمال حمله مسکو به اوکراین بسیار قوی است.

رئیس جمهوری ایالات متحده تاکید کرد که دیپلماسی همچنان راه‌حل اصلی است، اما اگر روسیه به اوکراین حمله کند، واشینگتن و متحدان آن آماده‌ وضع تحریم‌های اقتصادی سخت و منزوی ساختن بین‌المللی مسکو هستند.

بیشتر اظهارات آقای بایدن دقیقا متوجه شخص ولادیمیر پوتین بود که از ناتو خواسته است تا اوکراین را به عضویت خود نپذیرد و به سمت شرق بیش از این پیشروی نکند.

روسیه: بخشی از نیروها از مرز اوکراین باز می‌گردند؛ ناتو: هنوز نشانه‌ای ندیده‌ایم

جو بایدن تصریح کرد: «ایالات متحده و ناتو تهدیدی علیه روسیه نیستند. اوکراین روسیه را تهدید نمی‌کند. نه ایالات متحده و نه ناتو، هیچ کدام در اوکراین موشک مستقر نکرده‌اند. ما چنین نکرده‌ایم و و برنامه‌ای هم برای انجام آن نداریم. ما مردم روسیه را هدف قرار نداده‌ایم. ما دنبال بی‌ثبات کردن روسیه نیستیم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده سپس مردم روسیه را مخاطب خود قرار داد و گفت: «شما دشمن ما نیستید و من باور ندارم که شما خواستار یک جنگ خونین و ویران‌گر علیه اوکراین باشید.»

وی افزود که اگر روسیه حمله کند، هزینه‌های انسانی و استراتژیک آن «بی‌اندازه» خواهد بود و «جهان فراموش نخواهد کرد که روسیه مرگ و ویرانی عبث را انتخاب کرده.»

آقای بایدن خاطرنشان ساخت که ایالات متحده «به دنبال درگیری مستقیم با روسیه نیست» و سربازان آمریکایی در اوکراین نخواهند جنگید، اما اگر روسیه به آمریکایی‌ها در اوکراین حمله کند، «ما پاسخی قاطعانه خواهیم داد».

جو بایدن روز شنبه با ولادیمیر پوتین و روز یکشنبه با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، صحبت کرده بود. او بارها نسبت به هزینه‌های سنگین حمله مسکو هشدار داده است از جمله تحریم علیه شرکت‌های تجاری و الیگارش‌های روسی.

آقای بایدن اما در عین حال نقشه راهی برای دستیابی به یک راه‌حل مسالمت‌آمیز ترسیم کرده است که شامل گفت‌وگو با هدف کاهش تنش‌ها در منطقه درباره مسئله استقرار موشک و مانورهای نظامی می‌شود.

نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده هشدار داده بودند که روسیه احتمالا طی هفته جاری به اوکراین حمله بکند. روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند، اما دبیرکل ناتو گفت هنوز نشانه‌ای دراین‌باره مشاهده نشده است.

با استفاده از گزارش‌های‌ خبرگزاری رویترز و رادیو فردا؛ س.ن