بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای سرنگون‌ شده اوکراینی در پاریس آغاز شد

30/04/1399 04:00 ب.ظ

بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای سرنگون‌ شده اوکراینی در پاریس آغاز شد جزئیات بیشتر🔽

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین روز دوشنبه ضمن استقبال از تصمیم تهران برای تحویل جعبه‌های سیاه به کشور فرانسه یادآور شد که کارشناسانی از کشورش در کنار کارشناسان فرانسوی و نیز نمایندگانی از ایالات متحده و کانادا در عملیات خوانش اطلاعات پرواز تهران- کی‌یف شرکت دارند. محسن بهاروند، معاون حقوقی وزارت خارجه ایران با تایید انتقال جعبه سیاه هواپیمای سرنگون ‌شده اوکراینی اعلام کرده بود که «یک نفر از قضات» نیز برای نظارت بر عملیات استخراج داده‌های جعبه سیاه به پاریس اعزام شده است.

جعبه سیاه پرواز ۷۵۲ تهران-کی‌یف به پاریس رسید در گزارشی که سازمان هواپیمایی کشوری از پیشرفت تحقیقات انجام شده درباره سقوط هواپیمای اوکراینی ارايه کرد، به مجموعه‌‌ای از نقص‌ها و اشتباهات فاحش اشاره و تاکید شده که در صورت حذف هرکدام از حلقه‌های این زنجیره خطای انسانی، حادثه می‌توانست هرگز اتفاق نیافتد.

مهمترین نکته در گزارش یاد شده، تایید این موضوع است که هواپیمای اوکراینی پیش از بلند شدن،‌ مجوز پرواز را که از سوی مرکز هماهنگی شبکه پدافند صادر شده بود، توسط برج مراقبت دریافت کرده بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا؛ از مردم کاتالونیا خواسته شد در خانه‌ها بمانندسالن‌های تنائر و سینما و کلوپ‌های شبانه بار دیگر تعطیل شدند و رستوران‌ها و بارها با نصف ظرفیت واقعی خود مشغول به کار هستند. ممنوعیت بازدید از مراکز نگهداری سالمندان و منازل افراد سالخورده بار دیگر به اجرا گذاشته شد و استفاده از ماسک در سطح شهرها همچنین در فضاهای بستۀ عمومی اجباری گردید.

نماینده مشهد در مجلس پس از ابتلا به کرونا قرنطینه شد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimنماینده مشهد به کرونا مبتلا شد با مثبت شدن تست کرونای حجت‌الاسلام بحرینی، وی در منزل قرنطینه شد تا ضمن مداوا، علائم بیماری نیز رفع شود

پیشتازی جو بایدن از ترامپ در نظرسنجی‌ها دو رقمی شدپیشتاری جو بایدن از ترامپ در نظرسنجی‌ها دو رقمی شد بر اساس نتایج نظرسنجی جدیدی، جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شد با ۱۵ درصد از ترامپ پیشی بگیرد و بدین ترتیب فاصله خود با رهبر کنونی کاخ سفید را دو رقمی کند.

مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در ایران دوباره از ۲۰۰ تن فراتر رفتشمار جانباختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در ایران به بالاترین حد در ۵ روز گذشته رسید.

تصویرهای ماهواره‌ای از انفجار احتمالی در منطقه گرمدره در غرب تهرانبی‌بی‌سی به تصویرهای ماهواره‌ای از منطقه‌ای در غرب تهران دست یافته که آثار یک انفجار یا آتش سوزی را در منطقه گرمدره در غرب تهران نشان می‌دهد. تصویرهای ماهواره‌ای نشان می‌دهد که این آتش سوزی یا انفجار در روز ۲۰ تیر رخ داده است. محل سوختگی حدود ۲۲ هزار متر مربع، تقریبا سه برابر یک زمین فوتبال وسعت دارد.

جو بایدن پس از دریافت گزارش‌های اطلاعاتی، در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.