پیشتازی جو بایدن از ترامپ در نظرسنجی‌ها دو رقمی شد

30/04/1399 08:40 ق.ظ

پیشتاری جو بایدن از ترامپ در نظرسنجی‌ها دو رقمی شد بر اساس نتایج نظرسنجی جدیدی، جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شد با ۱۵ درصد از ترامپ پیشی بگیرد و بدین ترتیب فاصله خود با رهبر کنونی کاخ سفید را دو رقمی کند.

بر اساس نتایج نظرسنجی جدیدی، جو بایدن، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شد با ۱۵ درصد از ترامپ پیشی بگیرد و بدین ترتیب فاصله خود با رهبر کنونی کاخ سفید را دو رقمی کند. این یافته ها بیانگر یک تغییر شگرف در حمایت از بایدن محسوب می شود. کاهش حمایت ها از ریاست جمهوری ترامپ در حالی رخ داده است که میزان محبوبیت وی در بحبوحه کرونا نیز کاهش نشان می دهد.

بر اساس این نظرسنجی، فقط ۳۹ درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند از نحوه عملکرد ترامپ رضایت دارند و ۵۷ درصد نیز گفتند که از او ناراضی هستند. در مارس سال جاری میلادی، میزان رضایتمند از ترامپ ۴۸ درصد بود در حالی که ۴۶ درصد نیز شرکت کنندگان گفته بودند از عملکردش ناراضی هستند.

رشد نارضایتی از ترامپ به انتظارات آمریکایی ها از وی درباره رسیدگی اش به بحران کنونی ویروس کرونا ارتباط دارد. در نظرسنجی روز یکشنبه مشخص شد که ۳۸ درصد از عملکرد وی راضی هستند، در حالی که ۶۰ درصد عدم رضایت خود را اعلام کردند. همچنین ۵۲ درصد نیز گفتند که به شدت از نحوه رسیدگی ترامپ به مساله ویروس کرونا ناراضی هستند.

همچنین ۵۰ درصد از شرکت کنندگان گفتند که از روند رسیدگی رئیس جمهوری آمریکا در مقوله اقتصادی رضایت دارند. در مارس این میزان ۵۷ درصد بود. اکثریت شرکت کنندگان در این نظرسنجی همچنین گفتند که به بایدن بیش از ترامپ در نحوه رسیدگی به ویروس کرونا، امنیت و مقابله با جرم و همچنین روابط نژادی در آمریکا اعتماد دارند. تنها بخشی که ترامپ از بایدن در آن رشد داشت، مساله اقتصادی است. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

جو بایدن پس از دریافت گزارش‌های اطلاعاتی، در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در ایران دوباره از ۲۰۰ تن فراتر رفتشمار جانباختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در ایران به بالاترین حد در ۵ روز گذشته رسید.

موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا؛ از مردم کاتالونیا خواسته شد در خانه‌ها بمانندسالن‌های تنائر و سینما و کلوپ‌های شبانه بار دیگر تعطیل شدند و رستوران‌ها و بارها با نصف ظرفیت واقعی خود مشغول به کار هستند. ممنوعیت بازدید از مراکز نگهداری سالمندان و منازل افراد سالخورده بار دیگر به اجرا گذاشته شد و استفاده از ماسک در سطح شهرها همچنین در فضاهای بستۀ عمومی اجباری گردید.

تصویرهای ماهواره‌ای از انفجار احتمالی در منطقه گرمدره در غرب تهرانبی‌بی‌سی به تصویرهای ماهواره‌ای از منطقه‌ای در غرب تهران دست یافته که آثار یک انفجار یا آتش سوزی را در منطقه گرمدره در غرب تهران نشان می‌دهد. تصویرهای ماهواره‌ای نشان می‌دهد که این آتش سوزی یا انفجار در روز ۲۰ تیر رخ داده است. محل سوختگی حدود ۲۲ هزار متر مربع، تقریبا سه برابر یک زمین فوتبال وسعت دارد.

بازدید اردوغان از ایاصوفیه یک هفته پس از تغییر کاربری از موزه به مسجداولین نماز جماعت مسلمانان در ایاصوفیه از زمان تغییر کاربری آن قرار است روز جمعه آینده برگزار شود.

جو بایدن: روسیه و چین در پی نابودی دموکراسی آمریکا هستند | DW | 18.07.2020جو بایدن اعتقاد دارد روسیه و چین در پی نابود کردن دموکراسی آمریکا هستند. به گفته نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، کشورهای غیردموکراتیک می‌کوشند به اعتماد مردم آمریکا به روند انتخابات ریاست جمهوری آسیب بزنند.