هشدار شدید چین به بریتانیا درباره تعلیق توافق استرداد با هنگ‌کنگ

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 8 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت چین در واکنش به تصمیم بریتانیا برای بازنگری در توافق استرداد مظنونان با هنگ‌کنگ، لندن را به دخالت آشکار در امور داخلی خود متهم کرده و گفته است در صورت تعلیق این قانون واکنش قاطعی نشان خواهد داد. نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده است که توافق استرداد مجرمین با هنگ‌کنگ به دلیل نگرانی‌ها از اعمال قانون جدید امنیتی چین در این منطقه تغییر خواهد کرد.

چین گفته است که همچنان به قوانین بین‌المللی پایبند خواهد بود اما به اقدامات بریتانیا واکنش نشان خواهد داد.

هنگ‌کنگ با ۱۹ کشور دیگر هم توافق استرداد دارد از جمله کانادا و استرالیا که پیش از این در واکنش به وضع قانون امنیتی چین این توافق را تعلیق کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چین: بریتانیا دارد 'به ساز آمریکا می‌رقصد' - BBC News فارسیچین بریتانیا را متهم کرده که در سیاست خارجی، به ساز آمریکا می‌رقصد. تحریم هواوی از سوی دولت دونالد ترامپ، به جنگ تجاری بین آمریکا و چین دامن زده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا از دخالت روسیه در حمله سایبری به نتیجه تحقیقات واکسن کرونا «مطمئن» استبریتانیا، آمریکا و کانادا روز پنجشنبه گروهی از هکرهای روس را به حمله سایبری به سازمان‌های بریتانیایی، آمریکایی و کانادایی در راستای تلاش برای سرقت نتیجه تحقیقات درباره واکسن ویروس جدید کرونا متهم کرده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا، چین را مجبور به اعلام 'حکومت نظامی' در مرکز سین‌کیانگ کردکرونا، چین را مجبور به اعلام 'حکومت نظامی' در مرکز سین‌کیانگ کرد در شهر اورومچی مرکز منطقه خودگردان سین‌کیانگ چین به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا 'حکومت نظامی' برقرار شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و کره جنوبی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یارانه ۵۳۶ میلیون دلاری توکیو به شرکت‌های ژاپنی برای کاهش اتکا به چینبا افزایش تنش‌های تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، کشورهایی که روابط نزدیکی با آمریکا دارند هم در این جنگ تجاری وارد می‌شوند. تصمیم ژاپن مشابه اقداماتی است که تایوان در سال ۲۰۱۹ میلادی برای بازگرداندن سرمایه‌های خود از چین اتخاذ کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ازسرگیری دادگاه نتانیاهو در میان اعتراض به مدیریت دولتش در بحران کرونااو امیدوار بود که بتواند با تکیه بر مهار موج اول کرونا بر محبوبیت خود بیفزاید اما حالا دولت او متهم است که در برابر موج دوم بیماری تعلل کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »