بازداشت ۴۰ روزنامه‌نگار در بلاروس طی یک روز

23/07/1399 07:30:00 ب.ظ

دست کم ۴۰ روزنامه‌نگار در اعتراضات روز ۲۰ مهر۱۳۹۹ علیه انتخاب «الکساندر لوکاشنکو» به عنوان رییس‌جمهوری بلاروس دستگیر شدند. بازداشت این تعداد روزنامه‌نگار در شش شهر بلاروس رخ داده است. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی

در اعتراضات روز ۲۰ مهر۱۳۹۹ علیه انتخاب «الکساندر لوکاشنکو» به عنوان رییس‌جمهوری بلاروس دستگیر شدند. طبق گزارش «انجمن روزنامه‌نگاران بلاروس» (BAJ)، نیروهای امنیتی و پلیس این کشور پیش از شروع اعتراضات خیابانی مردم، ۴۰ روزنامه‌نگار را بازداشت کرده‌اند.

بازداشت این تعداد روزنامه‌نگار در شش شهر بلاروس رخ داده است.

از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در تاریخ ۱۹ مرداد امسال تاکنون ۲۷۷ روزنامه‌نگار در این کشور بازداشت شده‌اند. اعتراضات روز ۲۰ مهر، نهمین اعتراض خیابانی از مرداد ماه تاکنون نسبت به انتخاب الکساندر لوکاشنکو به عنوان رییس جمهوری است.

فدراسیون‌های بین‌المللی و اروپایی روزنامه‌نگاران (IFJ) و (EFJ) خواستار مجازات کسانی شده‌اند که با دستگیری روزنامه‌نگاران، فضای سانسور، ترس و وحشت را در اعتراضات مردمی ایجاد می‌کنند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

مرگ 706 تن دیگر طی یک روز براثر کرونا در هند

اعتراضات بلاروس؛ پلیس برای استفاده از سلاح مرگبار مجوز گرفته است - BBC News فارسییک مقام ارشد دولتی در بلاروس می‌گوید پلیس این کشور مجوز گرفته است تا در صورت لزوم علیه معترضان ضد دولت از نیروها و سلاح کشنده و مرگبار استفاده کند. خارمادر مجوز گیرنده و مجوز دهنده رو باهم . بی بی سی لعنتی چرا یه خبر مثبت درمورد دنیا نداری ؟ فقط اخبار منفی رو پوشش میدی کشتار زیاد میکنند. تنها راه ملتهای در بند مسلح شدنه

کرونا در ایران باز هم رکورد شکست؛ طی یک روز 279 نفر جان باختندهمزمان روزی 2 پرواز از ایران به استانبول است!

بلاروس، معترضان را به سرکوب با سلاح مرگبار تهدید کردوزارت کشور بلاروس اعلام کرد با توجه به «افراطی شدن» تظاهرات سراسری در این کشور، نیروهای امنیتی بلاروس می‌توانند در صورت نیاز علیه تظاهرات‌کنندگان از «اسلحه مرگبار» استفاده کنند. بله اگر جناب پوتین از کاخ کرملین امر فرمودمد کمترین سلاخ مرگبار ار پی جی 7 باشد. در صورت لزوم هم بروید با جناب پوتین گفتگو کنید، تا به بشار اسد که متخصص این کار است زنگ بزند و نظر او را جویا شود خاک بر سرت لوکاشنکو بلاروس Belarus BelarusProtest Беларуси Лукашенко کشورمربوط به ملتهاست وقیام هم فرمان خداست به عملکرداشتباه دولتها که نماینده ملتها هستند،لذادولتها حق برخوردباملتها راندارندبلکه درهمه حال بایدامنیت ملتها راتامین کنندوبه اصلاح اشتباهات براساس حقوق الهی ملتها بپردازند تاتعادل بین دولتها وملتها براساس قانون خدابرقرارشود.

ضارب پلیس زاگرب خودکشی کردیک فرد مسلح روز دوشنبه پس از شلیک به یک مامور پلیس کرواسی در نزدیکی اماکن دولتیِ شهر زاگرب اقدام به خودکشی کرد.

کرونا یک روز هم تولید نفت را متوقف نکردوزیر نفت: *نفت در شرایط سختی است، اما مردم در شرایط سخت‌تری هستند *تلاش ما این است که فشار بر مردم کاسته شود *کرونا یک روز هم تولید نفت را متوقف نکرد *اگر نفت و گاز تولید نشود، برق و آب نیز تولید نخواهد شد شیاد ب تمام معنا علی برکت الله، ژنرال ورشکسته واشنگتن دی سی، یاواشنگتن لی سی تولید نیاز انرژی داخل کشور ربطی به تحریم ها ندارد ، گرو کشی نکنید.