اعتراضات بلاروس؛ پلیس برای استفاده از سلاح مرگبار مجوز گرفته است - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعتراضات بلاروس؛ پلیس برای استفاده از سلاح مرگبار مجوز گرفته است

یک مقام ارشد دولتی در بلاروس می‌گوید پلیس این کشور مجوز گرفته است تا در صورت لزوم علیه معترضان ضد دولت از سلاح‌های کشنده و مرگبار استفاده کند.

او گفت این اقدام در پاسخ به گروه‌های ضدلوکانشکو صورت می‌گیرد که به طور فزاینده‌ای رادیکال و خشن شده‌اند. وزرای خارجه اتحادیه اروپا به طور جداگانه اعلام آمادگی کردند تا تحریم‌هایی را علیه آلکساندر لوکاشنکو، رئیس دولت اعمال کنند.مقام‌های بلاروس متهم هستند که علیه معترضان به شکنجه و اقدامات بسیار خشونت‌بار متوسل شده‌اند.نینا باهینسکایا با بیش از ۷۰ سال سن به یکی از نمادهای معترضان تبدیل شده است

تظاهرکنندگان خواهان استعفای آقای لوکاشنکو هستند که در ۲۶ سال گذشته رییس جمهوری بوده است. سوتلانا تیخانوسکایا که رهبری معترضان را بر عهده داشت، خود را پیروز انتخابات می داند و به لیتوانی پناهنده شده است. روز دوشنبه وزارت کشور تأیید کرد که پلیس در تجمع بدون مجوزی که در مینسک پایتخت برگزار شد از نارنجک بی حس‌کننده و گاز اشک آور استفاده کرده است؛ در آن تجمع تعداد زیادی از معترضان پا به سن گذاشته حضور داشتند.وزارت کشور می‌گوید معترضان بسیار تندرو و سازمان‌یافته شده‌اند اما همزمان اضافه کرد که آنها اغلب در مینسک متمرکز هستند و کمتر گسترش یافته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کشتار زیاد میکنند. تنها راه ملتهای در بند مسلح شدنه

بی بی سی لعنتی چرا یه خبر مثبت درمورد دنیا نداری ؟ فقط اخبار منفی رو پوشش میدی

خارمادر مجوز گیرنده و مجوز دهنده رو باهم .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار دولت بلاروس به معترضان: در صورت لزوم از «گلوله‌های واقعی» استفاده می‌کنیمبه گفته مقامات دولت بلاروس این تصمیم از آن جهت قابل توجیه است که «تظاهرکنندگانی که عمدتا از دیگر نقاط کشور برای شرکت در اعتراض‌ها راهی مینسک می‌شوند، سازمان یافته و بسیار رادیکال شده‌اند.» کار خوبی می کنه،حال غربگراها رو میگیره
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ده‌ها نفر با چماق و میله آهنی به یک مرکز پلیس در فرانسه حمله کردندبه گفته وزارت کشور فرانسه نیمه شب شنبه زمانی که دو افسر پلیس در حال سیگار کشیدن در محوطه بیرونی ساختمان بودند حدود ۴۰ نفر با چماق و میله آهنی به مرکز پلیس حمله‌ور شدند. بیشتر شبیه فیلم هندیه که یه عده با چماق به مرکز پلیس حمله کنن!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چهل نفر به یک مرکز پلیس در فرانسه حمله‌ور شدندگروه چهل نفره‌ای به مرکز پلیس در شهر «سامپینی-سور-مارن» واقع در جنوب شرقی پاریس پایتخت فرانسه با پرتاب ترقه و مواد آتش‌بازی حمله‌ور شدند. - خبرگزاری آناتولی گروه چهل نفره‌ای به مرکز پلیس در شهر «سامپینی-سور-مارن» واقع در جنوب شرقی پاریس پایتخت فرانسه با پرتاب ترقه و مواد آتش‌بازی حمله‌ور شدند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس پلیس تهران: گرداندن اراذل و اوباش در خیابان با حکم قضایی است - BBC News فارسیرئیس پلیس تهران در واکنش به انتقادها از گرداندن و کتک زدن برخی متهمان در خیابان که با عنوان 'طرح گرداندن اوباش و اراذل' شناخته می‌شود، گفت که این اقدامات با 'حکم مرجع قضایی' انجام می‌شود و پلیس در اجرای این طرح 'اسیر جوسازی‌ها نخواهد شد.' بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این کار پلیس را 'تحقیرآمیز' می‌دانند و وکلا و کارشناسان درباره غیرقانونی بودن آن هشدار داده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سه مامور پلیس افغانستان طی حمله طالبان کشته شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله پلیس بلاروس به معترضان با خودروی آب پاش و نارنجک صوتی - BBC News فارسیپلیس در بلاروس برای متفرق کردن معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری از خودروی آب پاش و نارنجک صوتی استفاده کرده است. معترضان که به پیروزی آلکساندر لوکاشنکو در انتخابات ماه اوت اعتراض دارند، در ۹ هفته گذشته در روزهای یکشنبه در مینسک، و دیگر شهرهای عمده بلاروس تظاهرات کرده اند. بر اساس گزارش های منتشر شده، دست کم ۱۴۰ نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات یکشنبه بازداشت شدند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »