ایلان ماسک با خرید ۹.۲ درصد از سهام توئیتر بزرگترین سهامدار این شبکه اجتماعی شد

15/01/1401 07:29 ب.ظ

ایلان ماسک قبل از برملا کردن این خبر، تعهد توئیتر به آزادی بیان را زیر سئوال برده و گفته بود که در فکر راه‌‌اندازی یک شبکه اجتماعی جدید است.

ایلان ماسک قبل از برملا کردن این خبر، تعهد توئیتر به آزادی بیان را زیر سئوال برده و گفته بود که در فکر راه‌‌اندازی یک شبکه اجتماعی جدید است. ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل تسلا که ثروتمندترین مرد جهان است، با پرداخت حدود ۳ میلیارد دلار، ۹.۲ درصد از سهام شبکه اجتماعی توییتر را خرید و به بزرگ‌ترین سهامدار توییتر تبدیل شد. ایلان ماسک اکنون مالک ۷۳.

۵ میلیون سهم از کل سهام شبکه اجتماعی توییتر است و ارزش سهام توییتر پس از اعلام شدن این معامله، بیش از ۲۵ درصد افزایش یافت.

جک دورسی، بنیانگذار توییتر که نوامبر سال گذشته میلادی از مقام ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل توئیتر کناره گیری کرد، ۲.۳۵ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد. ایلان ماسک در سال‌های اخیر در توییتر بسیار فعال بوده است و برخی تصمیم‌های او در توییتر بازتاب گسترده‌ای در شرکت تسلا داشته است.

اواسط آبان سال گذشته، پس از آنکه دموکرات‌های کنگره آمریکا طرح «مالیات میلیاردرها» را برای تصویب در کنگره پیشنهاد کردند، آقای ماسک در توییتی نوشت اگر کاربران توییتر تایید کنند حاضر است سهام خود در شرکت تسلا را بفروشد و صرف پرداخت مالیات کند. در این نظرسنجی بیش از ۳ و نیم میلیون نفر شرکت کردند و اکثریت آنها رای به پرداخت مالیات دادند. headtopics.com

مرگ_بر_دیکتاتورها ⚔️امیدوارم اول اکانت دیکتاتورها رو ببنده⚔️

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

ایلان ماسک با خرید ۹ درصد از سهام توییتر بزرگترین سهامدار این شرکت شدایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان محسوب می‌شود، حدود ۷۳.۵ میلیون سهم از سهام عادی توییتر معادل ۹.۲ درصد از کل سهام این شرکت در بازارهای مالی را در ازای پرداخت رقمی نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار خریده است. سلطه فاشیستها و نازی ها بر رسانه ها کامل شد

ایلان ماسک با خرید ۹ درصد از سهام توییتر بزرگترین سهامدار این شرکت شدایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان محسوب می‌شود، حدود ۷۳.۵ میلیون سهم از سهام عادی توییتر معادل ۹.۲ درصد از کل سهام این شرکت در بازارهای مالی را در ازای پرداخت رقمی نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار خریده است. سلطه فاشیستها و نازی ها بر رسانه ها کامل شد

بحران کرونا در شانگهای؛ هزاران تن از پرسنل بهداشت و ارتش چین بسیج شدنداین بزرگترین کارزار بهداشت عمومی چین از زمان مقابله با شیوع اولیه کووید-۱۹ در ووهان است.

ترامپ: اگر رئیس‌جمهور بودم یک هفته‌ای با ایران توافق می‌کردم!ترامپ: اگر رئیس‌جمهور بودم یک هفته‌ای با ایران توافق می‌کردم! رئیس جمهور پیشین آمریکا با انتقاد از عملکرد دولت بایدن در مذاکرات وین مدعی شد که اگر به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شده بود ظرف یک هفته به توافق با ایران دست پیدا می‌کرد. اگر ترامپ رئیس جمهور نشده بود کرونا هم نمی آمد !!! 😅😅😅 احمق واقعا راست می گوید.چون آخوندهای حاکم فقط زبان زور را می فهمند نه زبان استدلال و منطق را!!

روسیه یک پالایشگاه در مرکز اوکراین را هدف قرار دادوزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای این کشور در اوکراین با استفاده از موشک‌های نقطه‌زن دوربرد، توانستند انبارهای سوخت در پالایشگاه

نابودی ۶۰ درصد از بوته‌های هندوانه به دلیل گرما/ میوه ذخیره‌شده در تهران هنوز بفروش نرسیده استرییس اتحادیه بار فروشان گفت: در ایام نوروز، کیفیت بار نسبت به سال‌های گذشته قابل توجه بود اما استقبال از خرید کاهش چشمگیری پیدا کرد. میوه ذخیره‌سازی شده از سوی سازمان تعاون روستایی در دست آنها مانده و هنوز این سازمان موفق بفروش آن نشده‌ است و اگر این بار بفروش نرسد پوسیده خواهند شد.

نسخه چاپی

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل تسلا که ثروتمندترین مرد جهان است، با پرداخت حدود ۳ میلیارد دلار، ۹.۲ درصد از سهام شبکه اجتماعی توییتر را خرید و به بزرگ‌ترین سهامدار توییتر تبدیل شد.

ایلان ماسک اکنون مالک ۷۳.۵ میلیون سهم از کل سهام شبکه اجتماعی توییتر است و ارزش سهام توییتر پس از اعلام شدن این معامله، بیش از ۲۵ درصد افزایش یافت.

جک دورسی، بنیانگذار توییتر که نوامبر سال گذشته میلادی از مقام ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل توئیتر کناره گیری کرد، ۲.۳۵ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد.

ایلان ماسک در سال‌های اخیر در توییتر بسیار فعال بوده است و برخی تصمیم‌های او در توییتر بازتاب گسترده‌ای در شرکت تسلا داشته است.

اواسط آبان سال گذشته، پس از آنکه دموکرات‌های کنگره آمریکا طرح «مالیات میلیاردرها» را برای تصویب در کنگره پیشنهاد کردند، آقای ماسک در توییتی نوشت اگر کاربران توییتر تایید کنند حاضر است سهام خود در شرکت تسلا را بفروشد و صرف پرداخت مالیات کند. در این نظرسنجی بیش از ۳ و نیم میلیون نفر شرکت کردند و اکثریت آنها رای به پرداخت مالیات دادند.

پس از این ماجرا ایلان ماسک اعلام کرد که ۱۱ میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد ولی این ماجرا منجر به کاهش ارزش سهام تسلا سقوط کرد و ۶۰ میلیارد دلار از ارزش سهام این شرکت را از بین برد.

ایلان ماسک به نتیجه نظرسنجی توییتری وفادار ماند: «۱۱ میلیارد دلار مالیات می‌دهم»

تسلا به عنوان تولیدکننده خودروهای برقی از معدود شرکت‌هایی است که اخیرا ارزش سهام آن به بیش از یک تریلیون دلار رسید. ارزش سهامی که در اختیار ایلان ماسک است نیز ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

ایلان ماسک پیش از خرید سهام توییتر درباره تعهد این شرکت به آزادی بیان ابراز تردید کرده بود و گفته بود که قصد دارد یک شبکه اجتماعی جدید راه‌اندازی کند و به این موضوع «خیلی جدی فکر کرده است».

آقای ماسک در شبکه توئیتر بسیار فعال است و از سال ۲۰۰۹ که به این شبکه اجتماعی پیوسته است. او بیش از ۸۰ میلیون فالوئر دارد.

کارشناسان بازار مالی و رسانه ای آمریکا تصمیم اخیر ایلان ماسک را اقدامی برای تاثیرگذاری بیشتر بر عملکرد توئیتر می‌دانند و پیش‌بینی کرده‌اند که او سهام بیشتری از توییتر خریداری کند.

تحت تاثیر انتشار این خبر علاوه بر افزايش ۲۵ درصدی سهام توئیتر، ارزش سهام چند شرکت دیگر مالک شبکه های اجتماعی از جمله «متا» و «اسنپ» مالک اسنپ چت افزایش یافت.