بحران کرونا در شانگهای؛ هزاران تن از پرسنل بهداشت و ارتش چین بسیج شدند

15/01/1401 10:24:00 ق.ظ

بحران کرونا در شانگهای؛ هزاران تن از پرسنل بهداشت و ارتش چین بسیج شدند جزئیات بیشتر🔽

این بزرگترین کارزار بهداشت عمومی چین از زمان مقابله با شیوع اولیه کووید-۱۹ در ووهان است. دولت چین گروهی از نیروهای ارتشی و هزاران نفر از کارکنان بخش پزشکی و بهداشتی را به شانگهای فرستاد تا در کار آزمایش کووید ۱۹ برای ساکنان این شهر ۲۶ میلیون نفری کمک کنند.

به گزارش مقامات رسمی در روز دوشنبه ۴ آوریل (۱۵ فروردین)، موارد ابتلا به کرونا در شانگهای که قطب تجارت چین، اقتصاد دوم جهان محسوب می‌شود به شدت افزایش یافته است.

روز دوشنبه بسیاری از ساکنان پیش از طلوع آفتاب از خواب بیدار شدند و در حالی که برخی از آنها هنوز پیژامه و لباس خواب به تن داشتند، با فاصله اجباری دو متری از یکدیگر در صف‌های دراز ایستادند تا پرسنل بهداشت از حلق آنها نمونه‌برداری کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید روزنامه نیروهای مسلح چین گزارش داد که روز یکشنبه بیش از دو هزار نفر از پرسنل بخش پزشکی از تمام زیرمجموعه‌های ارتش از جمله نیروی دریایی و نیروهای مشترک پشتیبانی، به شانگهای اعزام شده‌اند. headtopics.com

رسانه‌های دولتی چین گزارش دادند که بیش از ده هزار نفر از کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی از استان‌هایی مانند جیانگسو، ژجیانگ و پکن وارد شانگهای شده‌اند. این رسانه‌ها تصاویری از ورود پرشتاب این نیروها با هواپیما و قطار به شانگهای، با چمدان در دست و ماسک بر صورت منتشر کردند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

استفاده از مخازن زیرزمینی پسماند در پایتخت/ افزایش تمایل به جمع‌آوری زباله در پی مشکلات اقتصادیمدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از احتمال تغییر در شیوه جانمایی مخازن پسماند خبر داد و گفت: در حال بررسی هستیم که اگر امکان‌پذیر باشد، مخازن را به مبادی تولید ببریم و یا از مخازن زیرزمینی استفاده کنیم.

بیشترین ازدواج دانشجویی در میان دانشجویان مقطع کارشناسی است/ رونمایی از سایت 'همرسان' در سال ۱۴۰۱مدیر مرکز ازدواج و خانواده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: به طور کلی بیشترین استقبال از ازدواج دانشجویی در میان دانشجویان کارشناسی است و طبیعتا در این مقطع بیشترین آمار ازدواج را شاهد هستیم.

مقام وزارت بهداشت خبر داد؛ قاچاق کانتینری دارو از ایران به افغانستانیک مقام وزارت بهداشت با اشاره به نقش «قاچاق معکوس» دارو از ایران، گفته است داروی ضد سل «به راحتی و به‌صورت کامیونی و کانتینری به کشور افغانستان قاچاق می‌شود». توجــــــــــه ملت غیور 7000ساله گوساله اسلام زده گشنه خفته بر ابرگنج جهان نان خشک دربرابرناموس هول ندیدبه اندازه کافی فاکرازبلاداعراب چین وروسیه واردکردیم صف رارعایت کنید فرهنگ اریایی را به نمایش بگذارید به فاکرهای امام زمان رشوه ندید واجبی واپولاسیون یادتنره بنزین20000تومند توجــــــــــه ملت غیور 7000ساله گوساله اسلام زده گشنه خفته بر ابرگنج جهان نان خشک دربرابرناموس هول ندیدبه اندازه کافی فاکرازبلاداعراب چین وروسیه واردکردیم صف رارعایت کنید فرهنگ اریایی را به نمایش بگذارید به فاکرهای امام زمان رشوه ندید واجبی واپولاسیون یادتنره بنزین20000تومند تمام قاچاقچی های دارو واجناس دیگر ومافیای دارو درخودبدنه حکومت است اگر دربدنه نباشی حتی یک جعبه داروی حیاتی وموردنیازخودت را واردکشور کنی بوق وکرنا راه میندازند که درکشور داروهای قاچاق گرفتیم.

نماینده مجلس: نگرانی‌های چین و روسیه یکی از دلایل توقف مذاکرات احیای برجام استبا وجود اینکه مقام‌های روسیه نقش این کشور در توقف مذاکرات احیای برجام را رد کرده‌اند، جلیلی رحیمی، نماینده مجلس ایران می‌گوید «نگرانی‌های روسیه و چین» از علل توقف مذاکرات است. بـــــــــــــــــــــــــــــــــزرگترین دروغ13 اسلام دین رافت وصلح انسان دوستی وزن ستایی هستش 🕋💩💩 یکی دیگر از عوارض سیاست نگاه به شرق رفیق آیت الله... آمریکا سپاهو از لیست تروریستی در بیاره اونوقت هیچ کس نمیتونه بامبول در بیاره مشکل اصلی آمریکاست که نیروی نظامی رسمی یک کشور رو تروریست اعلام میکنه.کاری نداره هردو تعهد بدید برضد هم اقدامی نکنید

از پای درآمدن 4 تروریست پ.ک.ک در شمال عراقنیروهای مسلح ترکیه 4 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که 4 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ در منطقه قندیل در شمال عراق توسط پهپادهای مسلح شناسایی و از پای درآمدند.

پوشش زنده جنگ اوکراین: اظهار بی‌اطلاعی زلنسکی از حمله به مخزن نفتی در روسیهعقب‌نشینی نیروهای روسی از شمال اوکراین با هدف تحکیم مواضع در جبهه‌های شرقی و جنوبی در صفحه پوشش زنده حمله روسیه به اوکراین بیشتر بخوانید: این چقدر باهوشه ؟! از کجا فهمید این مسئله را؟