ایران: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از پیش‌ اعلام نخواهد شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از پیش‌ اعلام نخواهد شد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صالحی در این مراسم درباره گستردگی فعالیت‌های جدید سایت نطنز گفت: «تعداد سانتریفیوژهایی که عزیزان ما در فاصله دو ماه در این جا نصب کردند قریب به ۱۵ سانتریفیوژ نصب جدید است.»

وی با بیان این ایران در فاصله دو ماه بیش از دو هزار و ۶۶۰ «سو» به ظرفیت سوی کنونی اضافه کرده، افزود: «الان مقدار سو ما به ۸۶۶۰ سو رسیده است و تولید اورانیوم ما که قبل از گام سوم حدود ۴۵۰ گرم در روز بود الان به بیش از ۵ هزار گرم در روز رسیده یعنی ده برابر شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران افزود: «قرار نبود زنجیره ۳۰ تایی را اکنون راه‌اندازی کنیم، قرار بود بعد از این که کارها را در زنجیره ۲۰ تایی به سرانجام می‌رسانیم سه چهار سال بعد این کار انجام شود، اما در یک چالش سیاسی قرار گرفتیم و دستور مقامات ارشد کشور این بود که این چالش را حتما به نمایش بگذاریم، که توان و اراده جمهوری اسلامی ایران آن چنان است که اراده کنند به فوریت آن‌ها را عملیاتی می‌کنند.

«سو» (SWU) که مخفف اصطلاح فنی انگلیسی Seperative Work Unit است به معنای تحت‌اللفظی «واحد کاری جداسازی» است و در واقع واحدی برای تعیین حجم تولید اورانیوم غنی‌شده در یک سال است. علی خامنه‌ای، رهبر ایران در خرداد ماه گذشته به سازمان انرژی اتمی ایران دستور داد تا آمادگی لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را در چهارچوب برجام فراهم کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشتی‌گیر ایرانی پیش از مبارزه با حریف اسرائیلی مصدوم شدامروز در مسابقه‌های کشتی قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان و در دسته ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی، پویا ناصرپور از ایران به دلیل مصدومیت با حریفی از اسراییل روبرو نشد. دروغه کشتی هم باید محروم شود!
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

تیم کشتی فرنگی امید ایران قهرمان جهان شدتیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال (امید) ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان با کسب ۳ مدال طلا و ۳ مدال برنز بعنوان قهرمانی دست یافت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشتی‌گیران ایران فقط قبل از بازی با اسراییل مصدوم می‌شوند؛ این بار پویا ناصرپورسیرکی راه انداخته جمهوری اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه: مسئول اردوگاه‌های آموزشی داعش بازداشت شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار معاون وزیر خارجه ترکیه با هیئتی از مجلس نمایندگان آمریکامعاون وزیر امور خارجه ترکیه با هیئتی از مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قاچاقچی‌ها با اره از دیوار مرزی ترامپ رد شدندگروه‌های مکزیکی قاچاق انسان و مواد مخدر با اره کردن بخش‌های جدید دیوار_مرزی_ترامپ، موفق شدند از موانع امنیتی آمریکا عبور کنند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »