قاچاقچی‌ها با اره از دیوار مرزی ترامپ رد شدند

12/08/1398 05:41 ب.ظ

گروه‌های مکزیکی قاچاق انسان و مواد مخدر با اره کردن بخش‌های جدید دیوار_مرزی_ترامپ، موفق شدند از موانع امنیتی آمریکا عبور کنند.

گروه‌های مکزیکی قاچاق انسان و مواد مخدر با اره کردن بخش‌های جدید دیوار مرزی ترامپ، موفق شدند از موانع امنیتی آمریکا عبور کنند. ماموران و مقام‌های رسمی ایالات متحده آمریکا ضمن تایید تخریب بخش‌هایی از دیوار، در مصاحبه با واشنگتن‌پست اعلام کردند قاچاقچی‌ها با استفاده از اره دو‌طرفه بی‌سیم این حفره‌ها را در دل دیوار مرزی ایجاد کرده‌اند.

به گفته مقام‌ها، این مدل اره ابزاری کاربردی و ارزان است که فقط با ۱۰۰ دلار می‌شود از فروشگاه‌های ابزار‌فروشی تهیه کرد. اگر این ابزار به تیغه‌های مخصوص مجهز باشد، در چند دقیقه تیرچه‌های فولادی و بتنی را برش دهد.

مهندسان در مصاحبه با این روزنامه آمریکایی، نحوه عبور قاچاقچی‌ها از دیوار مرزی و دور زدن تدابیر امنیتی آمریکا را شرح دادند. به گفته آن‌ها، کارتل‌های قاچاق انسان و مواد مخدر قادرند با برش پیِ تنها یک تیرچه، موانع فولادی را از سر راه بردارند. ضمن این‌که ارتفاع تیرچه‌ها به گونه‌ای است که به محض ایجاد برش می‌شود آن‌ها را هل داد و کنار زد.

ده‌ها مامور و همچنین مقام‌های فعلی و پیشین دولت گفتند باندهای قاچاق از شیوه‌های دیگری نیز برای رخنه به دیوار استفاده کرده‌اند، از جمله ساخت و استقرار نردبان‌های موقت، به‌ویژه اطراف سن‌دیه‌گو که ناحیه مورد علاقه قاچاقچی‌هاست. headtopics.com

ادامه مطلب:
IranIntl »

پیشگیری از تخلفات انتخاباتی با استفاده از دیده‌بانان سامانه اطلاعات مردمی سجام/ مکاتبه با وزیر کشور و شورای نگهبان

کشتی‌گیر ایرانی پیش از مبارزه با حریف اسرائیلی مصدوم شدامروز در مسابقه‌های کشتی قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان و در دسته ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی، پویا ناصرپور از ایران به دلیل مصدومیت با حریفی از اسراییل روبرو نشد. دروغه کشتی هم باید محروم شود!

چین، پرتاب نخستین ماهواره نقشه‌برداری با دقت فرومتر به فضااین نوع ماهواره در حوزه رقابت‌های فضایی غیر‌نظامی از اهمیت بالایی برخوردار است. خیلی عالی.......

دهه هفتاد و هشتادی‌ها فرقی با دهه شصتی‌ها ندارندهمه مشکلات در طولانی شدن رهبری آقای خامنه ای هستند. آقای خامنه ای باید استعفا دهد و شخص من که امام زمان هستم جایگزین رسمی او شوم.

درگیری خشونت بار معترضان به دولت محلی هنگ کنگ با پلیسهزاران نفر از مخالفان دولت محلی هنگ کنگ روز شنبه برای شرکت در یک راهپیمایی که از سوی مقامات این شهر «غیرقانونی» اعلام شده بود به خیابان ها آمدند.

ظریف: در دنیا معروفم که برای دفاع از مردم و نظام سینه چاک می‌کنم/ شیفته مذاکره با غربی‌ها نیستمظریف: *در دنیا معروفم که برای دفاع از مردم و نظام سینه چاک می‌کنم *شیفته مذاکره با غربی‌ها نیستم *دامن نظام از پولشویی پاک و مبرا است *اگر پولشویی در ایران وجود ندارد پس سلطان سکه را به چه جرمی اعدام کردند؟ تو گه خوردی تو هرچه کردی برضد منافع و خواست و سلیقه مردم بود تو سینه چاک عنتر چلاغ به درک رفته بودی پس خفه شو سگپدر ظریف گوه خورد پفیوز بیشرف ماله_کش_اعظم

به گزارش روزنامه واشنگتن‌پست، وسعت ورودی‌های ایجاد‌شده در دیوار مرزی به اندازه‌ای است که عبور انسان و مواد مخدر را برای کارتل‌های قاچاق مکزیک آسان کرده است.

ماموران و مقام‌های رسمی ایالات متحده آمریکا ضمن تایید تخریب بخش‌هایی از دیوار، در مصاحبه با واشنگتن‌پست اعلام کردند قاچاقچی‌ها با استفاده از اره دو‌طرفه بی‌سیم این حفره‌ها را در دل دیوار مرزی ایجاد کرده‌اند. به گفته مقام‌ها، این مدل اره ابزاری کاربردی و ارزان است که فقط با ۱۰۰ دلار می‌شود از فروشگاه‌های ابزار‌فروشی تهیه کرد. اگر این ابزار به تیغه‌های مخصوص مجهز باشد، در چند دقیقه تیرچه‌های فولادی و بتنی را برش دهد.

مهندسان در مصاحبه با این روزنامه آمریکایی، نحوه عبور قاچاقچی‌ها از دیوار مرزی و دور زدن تدابیر امنیتی آمریکا را شرح دادند. به گفته آن‌ها، کارتل‌های قاچاق انسان و مواد مخدر قادرند با برش پیِ تنها یک تیرچه، موانع فولادی را از سر راه بردارند. ضمن این‌که ارتفاع تیرچه‌ها به گونه‌ای است که به محض ایجاد برش می‌شود آن‌ها را هل داد و کنار زد.

ده‌ها مامور و همچنین مقام‌های فعلی و پیشین دولت گفتند باندهای قاچاق از شیوه‌های دیگری نیز برای رخنه به دیوار استفاده کرده‌اند، از جمله ساخت و استقرار نردبان‌های موقت، به‌ویژه اطراف سن‌دیه‌گو که ناحیه مورد علاقه قاچاقچی‌هاست.

علاوه بر این، گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی شکاف‌ها در نواحی فاقد حسگرهای الکترونیکی ایجاد شده‌اند. این حسگرها قادرند لرزش‌های ناشی از برش تیرچه‌ها با ابزارهایی مانند اره بی‌سیم را فوری شناسایی و ردیابی کنند. این در حالی است که نبودِ این حسگرها در بخش‌هایی از دیوار، راه را برای نفوذ قاچاقچی‌های مواد مخدر و انسان باز گذاشته است.

دولت ترامپ تا پیش از این، از طرح موضوع حفره‌ها و شکاف‌های امنیتی در دیوار مرزی طفره رفته بود. افزون بر این، هیچ آمار مشخصی از تعداد دفعه‌های عبور باندهای قاچاق از دیوار نیز در دست نبود. یک مقام ارشد دولت آمریکا به خبرنگار واشنگتن‌پست گفت که «چند مورد» شناسایی شده‌اند و تاکید کرد حصارکشی‌های جدید «امنیت و بازدارندگی» در بخش‌های مرزی را افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داده است. اشاره این مقام دولتی به ناحیه مرزی سن‌دیه‌گو و ال‌سنترو در کالیفرنیا است.

اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا فعلا در این مورد سکوت کرده است. دیوار مرزی یکی از وعده‌های اصلی ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ بود و همچنان یکی از مواضع اصلی او برای انتخاب مجدد و کسب موفقیت در دور جدید انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ است. بازگرداندن مهاجران غیرقانونی یکی از سیاست‌های کلیدی دولت ترامپ برای مقابله با عبور بدون مجوز از مرزهای این کشور محسوب می‌شود.

این در حالی است که شمار عبور غیر‌قانونی از مرزهای ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ به نزدیک یک میلیون رسیده است. به عقیده برخی کارشناسان، این رقم حاکی از این است که دیوار مرزی ترامپ در مقابله با راه‌حل‌های خلاقانه قاچاقچی‌ها چندان کارآمد نبوده است.