ایران هفت خدمه نفتکش بریتانیایی را آزاد می‌کند

04/09/2019 12:38:00 ب.ظ

ایران هفت خدمه نفتکش بریتانیایی را آزاد می‌کند

ایران هفت خدمه نفتکش بریتانیایی را آزاد می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است به دلایل بشردوستانه هفت نفر از بیست و سه خدمه تانکر نفتی بریتانیایی را آزاد می‌کند. خدمه استنا ایمپرو که از ملیت‌های مختلف هستند از ماه ژوئیه در بازداشت ایران بوده‌اند. پنج تن از هفت خدمه‌ای که قرار است ۵ هندی، یک نفر اهل لتونی و یک نفر شهروند روسیه است.

کشتی استنا ایمپرو‌سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است به دلایل بشردوستانه هفت نفر از بیست و سه خدمه تانکر نفتی بریتانیایی را که در ماه ژوئیه توقیف شده بود، آزاد می‌کند.خدمه استنا ایمپرو از ملیت‌های مختلف هستند. اما هفت خدمه‌ای که قرار است آزاد شوند عبارتند از ۵ شهروند هند، یک نفر اهل لتونی و یک نفر شهروند روسیه.

ایران دو هفته بعد از اینکه دولت جبل‌‌الطارق،‌ گریس ۱، تانکر ایرانی، را توقیف کرده بود، تانکر بریتانیایی را به اتهام نقض"قوانین بین‌المللی دریایی" توقیف کرد.‌حق نشر عکسImage captionکشتی آدرین ۱شرکت سوئدی مالک استنا ایمپرو است گفته است از هیچ گونه شواهدی مبنی بر اینکه این تانکر قوانین دریایی را زیر پا گذاشته است مطلع نیست. ‌آدرین دریا ۱ که تا اواخر دوره توقیف"گریس ۱" نام داشت روز چهارم ژوئیه توسط نیروی دریایی بریتانیا و پلیس جبل الطارق ضبط شد که دلیل آن سوءظن نسبت به نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه عنوان شد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سهم ایران از تجارت گردشگری در دنیا تنها نیم درصد است

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سهم ایران از تجارت گردشگری در دنیا تنها نیم درصد است

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سهم ایران از تجارت گردشگری در دنیا تنها نیم درصد است

ایران هفت خدمه نفتکش توقیف‌شده بریتانیایی را آزاد کرد | DW | 04.09.2019سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر داد که این کشور هفت خدمه کشتی توقیف‌شده 'استینا ایمپرو' را آزاد کرده است. به گفته عباس موسوی این افراد اتباع کشورهای هند و روسیه بوده‌اند.

یادی از پیشگامان موسیقی ایران از «وزیری» تا «دهلوی»+صوتبسیاری از کارشناسان و موسیقی‌دانان سال 1303 هجری شمسی را سرآغاز تحول موسیقی ایرانی می‌دانند. هنرمندان ایرانی از این مقطع به بعد برای ارتقای سطح کیفی موسیقی ایرانی دست به خلاقیت و نوآوری زدند. علینقی وزیری، روح‌الله خالقی، پرویز محمود، حسین ناصحی و حسین دهلوی برخی از این هنرمندان هستند که تاثیرات مهمی بر موسیقی ایرانی گذاشتند، اما دلایل ماندگاری نام آنها در تاریخ موسیقی ایران چیست؟

ایران خدمه کشتی انگلیسی را آزاد کردسخنگوی وزارت امور خارجه ایران از آزادی 7 خدمه کشتی توقیف شده انگلیسی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

Image caption کشتی استنا ایمپرو ‌سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است به دلایل بشردوستانه هفت نفر از بیست و سه خدمه تانکر نفتی بریتانیایی را که در ماه ژوئیه توقیف شده بود، آزاد می‌کند.به دوستی ایمیل کنید افزایش تورم خودرو در بهار ۹۸ تورم تولیدکننده در بخش تولید وسایل نقلیه موتوری و تریلر و نیمه تریلر در بهار ۹۸ روند صعودی داشته است و این موضوع نشان دهنده آن است که هزینه تولید در این بخش به شدت افزایش یافته است.به دوستی ایمیل کنید افزایش تورم خودرو در بهار ۹۸ تورم تولیدکننده در بخش تولید وسایل نقلیه موتوری و تریلر و نیمه تریلر در بهار ۹۸ روند صعودی داشته است و این موضوع نشان دهنده آن است که هزینه تولید در این بخش به شدت افزایش یافته است.به دوستی ایمیل کنید افزایش تورم خودرو در بهار ۹۸ تورم تولیدکننده در بخش تولید وسایل نقلیه موتوری و تریلر و نیمه تریلر در بهار ۹۸ روند صعودی داشته است و این موضوع نشان دهنده آن است که هزینه تولید در این بخش به شدت افزایش یافته است.

خدمه استنا ایمپرو از ملیت‌های مختلف هستند. اما هفت خدمه‌ای که قرار است آزاد شوند عبارتند از ۵ شهروند هند، یک نفر اهل لتونی و یک نفر شهروند روسیه. همچنین شاخص این بخش در فصل بهار امسال نسبت به شاخص این بخش در فصل بهار سال گذشته (تورم نقطه به نقطه) ۸۴. ایران دو هفته بعد از اینکه دولت جبل‌‌الطارق،‌ گریس ۱، تانکر ایرانی، را توقیف کرده بود، تانکر بریتانیایی را به اتهام نقض"قوانین بین‌المللی دریایی" توقیف کرد.۵ درصد افزایش یافته است.‌ حق نشر عکس Image caption کشتی آدرین ۱ شرکت سوئدی مالک استنا ایمپرو است گفته است از هیچ گونه شواهدی مبنی بر اینکه این تانکر قوانین دریایی را زیر پا گذاشته است مطلع نیست. در حال حاضر نیز تولید خودرو با توجه به سخت‌تر شدن واردات قطعات و مواد اولیه مورد نیاز در کنار خروج شرکای خارجی خودروسازی، با هزینه‌های زیادی صورت می‌گیرد. ‌آدرین دریا ۱ که تا اواخر دوره توقیف"گریس ۱" نام داشت روز چهارم ژوئیه توسط نیروی دریایی بریتانیا و پلیس جبل الطارق ضبط شد که دلیل آن سوءظن نسبت به نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه عنوان شد. تعیین قیمت به صورت دستوری و سرکوب قیمتی توسط سیاست‌گذار کلان بخش خودرو سبب شده تا هزینه‌های مربوط به تولید با درآمد شرکت‌های خودروساز همخوانی نداشته باشد و این مسئله بر وضعیت نقدینگی و به دنبال آن شرایط تولید تاثیر منفی داشته است.

دادگاهی در جبل الطارق دستور آزادی این نفتکش را روز ۱۵ اوت صادر کرد که علیرغم تلاش آمریکا در آخرین لحظات برای توقیف مجدد آن بود. منبع: روزنامه دنیای اقتصاد. منبع: روزنامه دنیای اقتصاد. بنابه گزارش‌ها این نفتکش با ۲.۱ میلیون بشکه نفت به ارزش حدود ۱۴۰ میلیون دلار در روز ۱۸ اوت به سوی شرق مدیترانه حرکت کرد. دولت ایران اعلام کرده که نفت این کشتی را فروخته است. علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، دوشنبه گذشته ( ۲۶ اوت) گفت:"مقصد این کشتی را صاحب نفت آن مشخص می‌کند.

ما نفت را فروخته‌ایم و اوست که تصمیم می‌گیرد کشتی کجا پهلو بگیرد که با ما نیز این موضوع را چک نمی‌کند." گفته شده است که آخرین محل گزارش شده نفتکش ایرانی نزدیکی سواحل سوریه بوده است. موضوعات مرتبط .