ایران؛ از موضوع‌های اصلی مناظره پنس و هریس | DW | 08.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

موضوعاتی چون کرونا، نژادپرستی، تغییرات اقلیمی و رابطه با چین و ایران، مسائل محوری در دومین مناظره تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بودند. بخشی از مناظره به برجام و قاسم سلیمانی اختصاص داشت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دومین دور از مناظره تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با شرکت معاونان ترامپ و بایدن شامگاه چهارشنبه ۱۶ مهر (۷ اکتبر) در سالت لیک سیتی مرکز ایالت یوتا برگزار شد. با این که مناظره تلویزیونی معاونان نامزدهای انتخاباتی در آمریکا مثل مناظره نامزدهای اصلی اهمیت ندارد، اما بعد از ابتلای ترامپ به کرونا این مناظره مهم تلقی شده بود.موضوعاتی چون کرونا، نژادپرستی، تغییرات اقلیمی، رابطه با چین و ایران در این مناظره تلویزیونی مطرح شدند.

معاون جوبایدن، ضمن انتقاد از سیاست خارجی ترامپ گفت ترامپ با سیاست‌های خود آمریکا را به انزوا کشانده و ناامن‌تر کرده است. او تاکید کرد که به دوستان آمریکا خیانت شده و ترامپ با دیکتاتورهای سراسر جهان متحد شده است. معاون ترامپ گفت ایران"بزرگترین حامی تروریسم" است. ینس با مقایسه رابطه آمریکا با ایران در دوره اوباما و ترامپ، عنوان کرد که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما و معاونش جو بایدن، به چنین کشوری پول داده شده اما در دوره ترامپ قاسم سلیمانی کشته شده است.کامالا هریس در پاسخ پنس، به حملات موشکی ایران اشاره کرد و گفت در آن حملات تعدادی از نیروهای آمریکایی دچار ضربه مغزی شدند اما ترامپ این حادثه را کم اهمیت نشان داده و آن را"سردرد" خواند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شما اروپاییها هم طرفدار بایدن هستید .به امید انتخاب مجدد ترامپ .کسی که میتونه آخوندیسم را در ایران خفه کنه بر خلاف شما اروپاییها.

هریس صد در صد منطقی تر و بهتر بود 👍

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زوج استرالیایی یک سال پس از آزادی از ایران: بازجویان گفتند باید از ما تشکر کنید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

استفاده از ماسک در پایتخت ایران اجباری شدمعاون وزیر بهداشت ایران از اجباری شدن ماسک از روز شنبه در شهر تهران پایتخت این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا می‌توان« قره‌باغ» را که با عهدنامه گلستان از ایران جدا شد پس گرفت؟نه،جمهوری عسلامی فقط نگران نوار غزه و بلندی جولانه اینا اگه بتونن هم اقدام نمیکنن، اگه هم پس بگیرن،زیرقیمت میفروشنش به یکی از دو طرف قجرها که پس از ترور سلطان فاتح در واقع به پادوی عثمانی و غلام‌جان نثار دربار انگلستان تبدیل شدند، برای تامین منافع لندن، علیه روسیه اعلام جهاد کردند؛شکست خوردند و ناچار شدند غرامت جنگی بپردازند!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران: ۲۳۹ نفر قربانی؛ بالاترین آمار از شروع همه‌گیری - BBC News فارسیآمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، امروز هم به گفته منابع دولتی بالای ۴ هزار نفر بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد جوزپ بورل از نقض خشن حقوق بشر در ایران | DW | 07.10.2020جوزپ بورل در نشست پارلمان اروپا درباره برجام، لزوم حفظ آن برای اروپا و همچنین نقض حقوق بشر در ایران سخنرانی کرد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سیاست فعال کردن مکانیسم ماشه از سوی آمریکا را از منظر حقوقی رد کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نظر پزشک ترامپ درباره وضعیت سلامتی‌اش پس از خروج از بیمارستانجدیدترین اخبار دانشگاهی،علمی،فن آوری،ورزشی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی ایران و سایر مناطق جهان را در خبرگزاری ایسنا بخوانید | isna.ir, isna.news, isnanews.com, isnanews.ir, isnanews, isna.org.ir, isna news agency گوه نخور، پزشک نظامی مصاحبه نمیکنه حرومزاده اينا همش فيلم بود بفهمين
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »