ایران از دو نوع موشک 'جدید' رونمایی کرد

30/05/1399 12:45 ب.ظ

جانشین وزیر دفاع ایران اعلام کرد که کشورش از یک نوع موشک بالستیک و موشک کروز رونمایی کرده است. - خبرگزاری آناتولی

جانشین وزیر دفاع ایران اعلام کرد که کشورش از یک نوع موشک بالستیک و موشک کروز رونمایی کرده است. - خبرگزاری آناتولی ایران از دو نوع موشک "جدید" رونمایی کرد جانشین وزیر دفاع ایران اعلام کرد که کشورش از یک نوع موشک بالستیک و موشک کروز رونمایی کرده است. 20.08.

2020 عکس از ایرنا استانبول/خبرگزاری آناتولی سرتیپ پاسدار قاسم تقی زاده، جانشین وزیر دفاع ایران صبح امروز پنجشنبه در مراسم رونمایی از دو نوع موشک"جدید" ساخت کشورش گفت: از یک نوع موشک بالستیک و موشک کروز رونمایی کردیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع ایران، تقی‌زاده گفته که نام موشک بالستیک «قاسم سلیمانی» و موشک کروز رونمایی شده نیز «ابومهدی» نامگذاری شده اند. قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسدران جمهوری اسلامی و ابومهدی المهندس فرمانده شبه نظامیان کتائب حزب الله از گروه های تشکیل دهنده حشد شعبی عراق زمستان گذشته در حمله نیروهای آمریکایی کشته شدند.

جانشین وزیر دفاع ایران برد موشک بالستیک جدید کشورش را 1400 کیلومتر و ویژگی‌های آن را"بی سابقه در دنیا" عنوان کرده و افزوده است:"موشک شهیدقاسم موشک بالستیکی است که با برد 1400 کیلومتر مایل پرتاب کاملا تاکتیکی و بر خلاف تمام موشک های مشابه آن در دنیا مبتنی بر کنترل آیرودینامیکی است. چیزی که در دنیا سابقه ندارد". headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

پروازهای ترکیه به ایران و افغانستان از دو هفته دیگر از سرگرفته می‌شودپروازهای شرکت‌های هواپیمایی ترکیه به ایران و افغانستان از ابتدای سپتامبر(یازدهم شهریور) از سر گرفته می‌شود.

درخواست سندیکاهای کارگری سوئد- ایران از نهادهای بین المللی: از کارگران ايران دفاع کنید

آیا تیم ملی از جام جهانی و فدراسیون ایران از فیفا اخراج می‌شوند؟

موشک بالستیک شهید حاج قاسم و موشک کروز ابومهدی رونمایی شدخصوصیات موشک‌های شهید حاج قاسم و ابومهدی جانشین وزیر دفاع: موشک شهید حاج قاسم دارای برد ۱۴۰۰ کیلومتر و مایل پرتاب و کاملا تاکتیکی است این موشک‌ قابل رهگیری نیست موشک کروز بردبلند شهید ابومهدی می‌تواند در زمان‌های متفاوت و ازچند مسیر مختلف به یک هدف برسد

نورمن رول:‌ ایران سلاح پیشرفته داشته باشد از گروه‌های نیابتی اش حمایت می‌کندنورمن رول:ایران سلاح پیشرفته داشته باشد از گروه‌های نیابتی اش حمایت می‌کند نورمن رول، از مدیران سابق اطلاعاتی ایالات متحده در امور ایران می‌گوید جمهوری اسلامی ایران اگر به تسلیحات پیشرفته دست بیابد، از گروه‌های نیابتی خود حمایت می‌کند.

سایت بلژیکی: ایران جریمه را پرداخت نکند شاید جام جهانی را از دست بدهدسایت بلژیکی: ایران جریمه را پرداخت نکند شاید جام جهانی را از دست بدهد یک سایت بلژیکی نوشت: در صورتی که فدراسیون فوتبال ایران جریمه مصوب شده از سوی فیفا را به مارک ویلموتس پرداخت نکند ممکن است از حضور در جام جهانی محروم شود.