آیا تیم ملی از جام جهانی و فدراسیون ایران از فیفا اخراج می‌شوند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚽️سایت خبری «فوتبال کران»(voetbalkrant) پس از اعلام حکم فدراسیون جهانی فوتبال علیه فدراسیون ایران، مدعی شد: «شاید فیفا تیم ملی فوتبال ایران را از حضور در رقابتهای جام_جهانی_فوتبال حذف کند.» گزارش پیام یونسی پورyounesipour 👇 اخبار_ایران فساد_در_ورزش

» پس از اعلام حکم فدراسیون جهانی فوتبال علیه فدراسیون ایران، مدعی شد: «شاید فیفا تیم ملی فوتبال ایران را از حضور در رقابت‌های جام جهانی فوتبال حذف کند.»

نتیجه عملکردش هم دو پیروزی مقابل هنگ کنگ و کامبوج و دو شکست مقابل عراق و بحرین در راه انتخابی جام جهانی فوتبال بود. حالا سوال این جا است که آیا یک فدراسیون ملی می‌تواند مقابل حکم تعیین شده از سوی فدراسیون‌ جهانی فوتبال مقاومت کند؟ ایران در تلاش است شکایت خود را به دادگاه حکمیت ورزش در سوییس ببرد. هرچند که شکست ایران در این دادگاه نیز قطعی خواهد بود.

این بدان معنی است که فدراسیون فوتبال ایران به دلیل عدم پرداخت به موقع اقساط دستمزد آقای ویلموتس، با همین بند هفت قرارداد، از پیش بازنده بود.فدراسیون جهانی فوتبال در ماده ۶۰ بند یک اساس‌نامه خود می‌نویسد: «تمامی کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌های عضو موظف هستند هر تصمیمی که توسط نهادهای مربوط به فیفا اتخاذ شده‌ است را به صورت دقیق اجرا کنند.»

خرداد سال ۱۳۹۷ ، فیفا از کدهای جدید انضباطی خود رونمایی کرد. ماده ٦٤ آیین‌نامه انضباطی فیفا تاکید می‌کند هر شخصی که از پرداخت تعهد مالی به شخص دیگر امتناع کند، یا هرکسی که از اجرای تصمیمات دیگر غیر مالی که توسط یک نهاد و یا کمیته فیفا و یا دادگاه عالی ورزش صادر شده است، امتناع کند، مشمول جریمه مجدد، بازگشت پرونده به نهادهای قضایی فیفا، کسر امتیاز یا سقوط به مدارج پایین‌تر ، ممنوعیت از حضور در پنجره نقل و انتقالات و در نهایت اخراج از فیفا خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست زالی از کنکوریها برای خودداری از مسافرت پس از اتمام آزمونفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، از داوطلبان کنکور خواست که پس از اتمام آزمون از مسافرت به جهت رفع خستگی، خودداری کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دو ستاره‌ تیم دوچرخه‌سواری اسکای از «تور دو فرانس» باز ماندندتیم دوچرخه‌سواری اینئوس (اسکای سابق) که جمعی از بهترین رکابزنان دنیا را در اختیار دارد دو ستاره خود را در رقابت‌های «تور دو فرانس» امسال شرکت نمی‌دهد بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز عملیات پاکسازی سواحل موریس از آلودگی ناشی از دو نیم شدن شناور ژاپنیعملیات پاکسازی ساحل ۱۵ کیلومتری جزیره موریس از آلودگی نفتی حاصل از دو نیم شدن کشتی ژاپنی با مشارکت نیروهای داوطلب محلی و بین ‌المللی و همکاری سازمان‌های حامی محیط زیست ادامه دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پروازهای ترکیه به ایران و افغانستان از دو هفته دیگر از سرگرفته می‌شودپروازهای شرکت‌های هواپیمایی ترکیه به ایران و افغانستان از ابتدای سپتامبر(یازدهم شهریور) از سر گرفته می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درخواست سندیکاهای کارگری سوئد- ایران از نهادهای بین المللی: از کارگران ايران دفاع کنید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کردرئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کرد به گزارش رویترز، رئیس جمهوری مالی، در یک سخنرانی کوتاه که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، از سمت خود استعفا کرد. او همچنین پارلمان این کشور را نیز منحل کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »