آیا تیم ملی از جام جهانی و فدراسیون ایران از فیفا اخراج می‌شوند؟

30/05/1399 08:54:00 ق.ظ

⚽️سایت خبری «فوتبال کران»(voetbalkrant) پس از اعلام حکم فدراسیون جهانی فوتبال علیه فدراسیون ایران، مدعی شد: «شاید فیفا تیم ملی فوتبال ایران را از حضور در رقابتهای جام_جهانی_فوتبال حذف کند.» گزارش پیام یونسی پورyounesipour 👇 اخبار_ایران فساد_در_ورزش

خبر این وب‌سایت بلژیکی، برگرفته از ادعای یکی از مدیران فدراسیون فوتبال ایران است. این رسانه نوشته است: «آن‌ها (مدیران فدراسیون فوتبال ایران) به منابع خبری ما اطلاع داده‌اند که حاضر به پرداخت مبلغی که از سوی فیفا تعیین شده است، نیستند.

»

محکوم مارک ویلموتس که سال ۱۳۹۸ با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد همکاری‌ خود را به امضا رساند، کمتر از ۳۲ روز در ایران حضور داشت و در مجموع، کمتر از شش ماه به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شناخته می‌شد.

این اما همه دریافتی ویلموتس از فوتبال ایران نیست. دی‌ سال ۱۳۹۸ مشخص شد که «شستا»، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی قبول کرد مبلغ دو میلیون یورو به صورت قرض به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت کند تا این مبلغ به صورت مستقیم وارد حساب «زراعت بانک» مارک ویلموتس در ترکیه شود. headtopics.com

«ایران‌وایر» مطلع شده است که مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی ایران به دلیل واریز شدن این مبلغ از حساب طرف ایرانی به یک بانک ترکیه‌ای، قادر به انتقال این وجه به کشورش نیست. در حقیقت، مارک ویلموتس می‌تواند این دو میلیون یورو را یا فقط در خاک ترکیه سرمایه‌گذاری کند یا آن را به صورت نقد و چمدانی به کشورش انتقال دهد. حالت دوم به دلیل قوانین سخت‌گیرانه بانکی و مالی در اروپا، تقریبا غیرممکن خواهد بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

درخواست زالی از کنکوریها برای خودداری از مسافرت پس از اتمام آزمونفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، از داوطلبان کنکور خواست که پس از اتمام آزمون از مسافرت به جهت رفع خستگی، خودداری کنند.

دو ستاره‌ تیم دوچرخه‌سواری اسکای از «تور دو فرانس» باز ماندندتیم دوچرخه‌سواری اینئوس (اسکای سابق) که جمعی از بهترین رکابزنان دنیا را در اختیار دارد دو ستاره خود را در رقابت‌های «تور دو فرانس» امسال شرکت نمی‌دهد بیشتر بخوانید🔽

آغاز عملیات پاکسازی سواحل موریس از آلودگی ناشی از دو نیم شدن شناور ژاپنیعملیات پاکسازی ساحل ۱۵ کیلومتری جزیره موریس از آلودگی نفتی حاصل از دو نیم شدن کشتی ژاپنی با مشارکت نیروهای داوطلب محلی و بین ‌المللی و همکاری سازمان‌های حامی محیط زیست ادامه دارد.

پروازهای ترکیه به ایران و افغانستان از دو هفته دیگر از سرگرفته می‌شودپروازهای شرکت‌های هواپیمایی ترکیه به ایران و افغانستان از ابتدای سپتامبر(یازدهم شهریور) از سر گرفته می‌شود.

درخواست سندیکاهای کارگری سوئد- ایران از نهادهای بین المللی: از کارگران ايران دفاع کنید

رئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کردرئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کرد به گزارش رویترز، رئیس جمهوری مالی، در یک سخنرانی کوتاه که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، از سمت خود استعفا کرد. او همچنین پارلمان این کشور را نیز منحل کرده است.