ایران همواره کانون قیام علیه بنی‌امیه بوده است/ در فرانسه با اعتراضات کارگری که مسلمانان در میان آنها باشند، تندترین برخوردها می‌شود

25/06/1399 10:30:00 ق.ظ

محجوب: ایران همواره کانون قیام علیه بنی‌امیه بوده است/ در فرانسه با اعتراضات کارگری که مسلمانان در میان آنها باشند، تندترین برخوردها می‌شود

دبیرکل خانه کارگر گفت: در فرانسه کسانی به پیامبر اسلام(ص) توهین کرده‌اند که در ضدیت با مهاجران مسلمان معروف هستند. همین‌ها با اعتراضات کارگران فرانسه که مسلمانان هم در میان آنها هستند، تندترین برخوردهای رسانه‌ای و نژادی را دارند. وی افزود: «در مورد زمان ولادت ایشان هم 4 تاریخ عنوان شده است.

در مورد نام مادرشان هم گمانه‌زنی شده است. برخی مانند شیخ صدوق و شیخ مفید که همه از بزرگان شیعه هستند، اعتقاد دارند که نام مادر ایشان «شهربانو»، دختر یزدگرد سوم است. البته منابع ناچیزی در مورد امام سجاد(ع) وجود دارد؛ حتی القاب مختلفی به ایشان منتسب شده‌اند، که قابل تایید نیستند.»

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه تنها روایتی در مورد امام سجاد(ع) که بر سر آن اختلاف نظر وجود ندارد به شهادت ایشان برمی‌گردد، گفت: «تاریخ‌دانان اتفاق نظر دارند که اما در دوره ولیدبن عبدالملک به شهادت رسیده است. این خلیفه اموی به بی‌رحمی معروف است و سردارش حجاج کسی بود که مکه را ویران کرد. ولیدبن عبدالملک به سرکوب‌گری معروف بود و از او با بدنامی یاد می‌کنند؛ بنابراین جایگاهش در ستیز با شیعه از معاویه و یزید کمتر نیست.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ابراز همبستگی دوستان کایلی مور گیلبرت با او در دومین سالگرد زندانی شدنش در ایرانهمزمان با دومین سالگرد بازداشت کایلی مور گیلبرت پژوهشگر بریتانیایی‌استرالیایی در ایران، روز شنبه صدها تن از دوستان او در بریتانیا با وی ابراز همبستگی کردند و برای یادآوری نام او دویدند.تصاویر این برنامه جمعی با هشتگ «با کایلی می‌دویم» در توییتر بازتاب یافت

جنگ در افغانستان صلح در قطر؛ درگیری‌های داخلی با آغاز گفتگوها خونین‌تر شدسرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان نیز با اشاره به حملات اخیر که همزمان با آغاز گفتگو‌های بین افغانی در دوحه انجام شده، گفته است که «طالبان حملات شان را در بیش از نیمی از ولایات افزایش داده‌اند.»

فرانسه و سوئد نیز مسمومیت الکسی ناوالنی با نوویچوک را تایید کردندآلمان معتقد است که مسمومیت آقای ناوالنی با هدف کشتن وی صورت گرفته است. برلین تهدید کرده که در صورت عدم دریافت توضیحات مقامات روسیه و همکاری نکردن مسکو در این پرونده از پروژه مشترک انتقال گاز روسیه به اروپا کنار خواهد کشید.

ثبت 7 هزار و 183 مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه طی یک روز

ثبت 6 هزار و 158 مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه طی یک روز

دولتی که در عذرخواهی لکنت نداردتهران-ایرنا- فرهنگ فراموش شده عذرخواهی دولتمردان از مردم به گواه خبرها و گزارش‌ها در دولت تدبیر و امید احیا شد و این عدم لکنت نشان داد که عذرخواهی صادقانه و تلاش برای رفع نواقص، از مهم‌ترین کنش‌های احیای اعتماد میان دولت و ملت است.