ایران همواره کانون قیام علیه بنی‌امیه بوده است/ در فرانسه با اعتراضات کارگری که مسلمانان در میان آنها باشند، تندترین برخوردها می‌شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محجوب: ایران همواره کانون قیام علیه بنی‌امیه بوده است/ در فرانسه با اعتراضات کارگری که مسلمانان در میان آنها باشند، تندترین برخوردها می‌شود

به گزارش خبرنگار ایلنا، «علیرضا محجوب» در مراسم عزاداری شهادت امام سجاد و محکومیت هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن و حضرت محمد با اشاره به گمانه‌زنی‌هایی که در مورد زمان شهادت این امام شده است، گفت: «امروز 25 محرم، یکی از زمان‌هایی است که تاریخ‌نگاران از آن به عنوان شهادت امام سجاد یاد کرده‌اند؛ اما از 22 تا 25 محرم را به عنوان زمان شهادت امام سجاد معرفی کرده‌اند.»

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه تنها روایتی در مورد امام سجاد که بر سر آن اختلاف نظر وجود ندارد به شهادت ایشان برمی‌گردد، گفت: «تاریخ‌دانان اتفاق نظر دارند که اما در دوره ولیدبن عبدالملک به شهادت رسیده است. این خلیفه اموی به بی‌رحمی معروف است و سردارش حجاج کسی بود که مکه را ویران کرد. ولیدبن عبدالملک به سرکوب‌گری معروف بود و از او با بدنامی یاد می‌کنند؛ بنابراین جایگاهش در ستیز با شیعه از معاویه و یزید کمتر نیست.

دبیرکل خانه کارگر ادامه داد: «امام سجاد حاصل وصلت فرزندان امام حسین و امام حسن بودند و بنی‌امیه به همین خاطر کینه عمیقی از خاندان ایشان داشت. آنها امام را با غل و زنجیر به مدینه بردند؛ اما همین وضعیت هم موجب نشد، که مردم مدینه از ایشان استقبال نکنند. به هر شکل، برخورد بنی‌امیه چیزی از اعتبار امام کم نکرد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابراز همبستگی دوستان کایلی مور گیلبرت با او در دومین سالگرد زندانی شدنش در ایرانهمزمان با دومین سالگرد بازداشت کایلی مور گیلبرت پژوهشگر بریتانیایی‌استرالیایی در ایران، روز شنبه صدها تن از دوستان او در بریتانیا با وی ابراز همبستگی کردند و برای یادآوری نام او دویدند.تصاویر این برنامه جمعی با هشتگ «با کایلی می‌دویم» در توییتر بازتاب یافت
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

جنگ در افغانستان صلح در قطر؛ درگیری‌های داخلی با آغاز گفتگوها خونین‌تر شدسرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان نیز با اشاره به حملات اخیر که همزمان با آغاز گفتگو‌های بین افغانی در دوحه انجام شده، گفته است که «طالبان حملات شان را در بیش از نیمی از ولایات افزایش داده‌اند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرانسه و سوئد نیز مسمومیت الکسی ناوالنی با نوویچوک را تایید کردندآلمان معتقد است که مسمومیت آقای ناوالنی با هدف کشتن وی صورت گرفته است. برلین تهدید کرده که در صورت عدم دریافت توضیحات مقامات روسیه و همکاری نکردن مسکو در این پرونده از پروژه مشترک انتقال گاز روسیه به اروپا کنار خواهد کشید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ثبت 7 هزار و 183 مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه طی یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ثبت 6 هزار و 158 مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه طی یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دولتی که در عذرخواهی لکنت نداردتهران-ایرنا- فرهنگ فراموش شده عذرخواهی دولتمردان از مردم به گواه خبرها و گزارش‌ها در دولت تدبیر و امید احیا شد و این عدم لکنت نشان داد که عذرخواهی صادقانه و تلاش برای رفع نواقص، از مهم‌ترین کنش‌های احیای اعتماد میان دولت و ملت است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »