جنگ در افغانستان صلح در قطر؛ درگیری‌های داخلی با آغاز گفتگوها خونین‌تر شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جنگ در افغانستان صلح در قطر؛ درگیری‌های داخلی با آغاز گفتگوها خونین‌تر شد جزئیات بیشتر🔽

عبدالله عبدالله؛ رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی پس از شرکت در نشست افتتاحیه گفتگوهای بین افغانی بر لزوم متوقف شدن خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس تاکید کرده است.

آقای عبدالله روز یکشنبه در یک نشست خبری مشترک با رئیس هیئت مذاکره کننده کابل گفته بود که تنها در صورت دست یافتن به توافق از طریق مذاکره است که همه طرف‌ها به خواسته‌های خود خواهند رسید. این در حالی است که امرالله صالح، معاون اول اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان که به اتخاذ مواضع تند بر ضد طالبان شهرت دارد در تازه ترین موضع نسبت به مذاکرات صلح دوحه طالبان را یک «گروه کوچک زشت و خشن» توصیف کرده که به زعم وی جایگاهی در یک جمهوریت مبتنی بر اکثریت ارزش محور و انسانی نخواهند داشت.

او در متنی که در صفحه فیس‌بوکش منتشر شده ضمن تاکید بر اینکه نباید منتظر ذوب شدن طالبان در جامعه افغانستان بود،‌ یادآور شده: «تاریخ گواه پیروزی زشتی بر زیبایی نیست و نخواهد بود».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز مذاکرات صلح افغانستان با حضور مایک پمپئو🔺آغاز مذاکرات صلح افغانستان با حضور مایک پمپئو ⚡️مذاکرات صلح افغانستان روز شنبه ۱۲ سپتامبر با حضور وزیر خارجه ایالات متحده در قطر آغاز شد و مایک پمپئو در روز نخست آن سخنرانی کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رابطه انتخابات آمریکا با مذاکرات طالبان با دولت افغانستان - BBC News فارسیزلمی خلیلزاد: با افتتاح مذاکرات بین الافغانی، آمریکا صرفا نقش حمایت کننده خواهد داشت و تمام روند مذاکرات توسط خود افغان‌ها اداره، رهبری، و مدیریت خواهد شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ابراز همبستگی دوستان کایلی مور گیلبرت با او در دومین سالگرد زندانی شدنش در ایرانهمزمان با دومین سالگرد بازداشت کایلی مور گیلبرت پژوهشگر بریتانیایی‌استرالیایی در ایران، روز شنبه صدها تن از دوستان او در بریتانیا با وی ابراز همبستگی کردند و برای یادآوری نام او دویدند.تصاویر این برنامه جمعی با هشتگ «با کایلی می‌دویم» در توییتر بازتاب یافت
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

امیر قطر با طرف‌های مذاکرات صلح افغانستان دیدار کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سخنگوی هیئت دولت افغانستان در قطر: رهبر طالبان حتی یک رای هم نداردسخنگوی هیئت دولت افغانستان در قطر: رهبر طالبان حتی یک رای هم ندارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گفت‌و‌گوهای صلح افغانستان؛ ترکیب دو تیم حاضر در مذاکرات - BBC News فارسیشروع گفتگوهای دولت افغانستان و طالبان، در یک ماه گذشته بارها به تاخیر افتاد. یکی از دلایلی که برای این تاخیرهای پی در پی گفته شد، آماده نبودن تیم مذاکره کننده طالبان بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »