فرانسه و سوئد نیز مسمومیت الکسی ناوالنی با نوویچوک را تایید کردند

24/06/1399 02:46 ب.ظ

فرانسه و سوئد نیز مسمومیت الکسی ناوالنی با نوویچوک را تایید کردند جزئیات بیشتر🔽

آلمان معتقد است که مسمومیت آقای ناوالنی با هدف کشتن وی صورت گرفته است. برلین تهدید کرده که در صورت عدم دریافت توضیحات مقامات روسیه و همکاری نکردن مسکو در این پرونده از پروژه مشترک انتقال گاز روسیه به اروپا کنار خواهد کشید. سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر با اعلام این مطلب یادآور شد که دو آزمایشگاه تخصصی در فرانسه و سوئد نیز تایید کردند که برای مسموم کردن رهبر مخالفان روسیه از عامل عصبی معروف ساخت شوروی یعنی «نوویچوک» استفاده شده است.

عامل عصبی «نوویچوک» که پیش‌تر نیز برای سوء قصد به یک جاسوس دوجانبه روس در بریتانیا از آن استفاده شده بود بر اساس برخی منابع در دهه ۷۹ و ۸۰ میلادی توسط ارتش اتحاد جماهیر شوروی تولید شده است. الکسی ناوالنی،‌ منتقد و سرسخت‌ترین مخالف ولادیمیر پوتین ماه گذشته میلادی حین یک پرواز داخلی به مقصد مسکو دچار ناراحتی وخیم جسمانی شد و پس از انتقال به بیمارستان گفته شد که به کما رفته است.

دولت آلمان، کشوری که الکسی ناوالنی به درخواست نزدیکان و وکلایش برای مداوا و نیز تشخیص علت بیماری به آنجا منتقل شد پیش‌تر با استناد به نتایج آزمایش‌های دقیق پزشکی تایید کرده بود که رهبر اپوزیسیون روسیه با یک عامل عصبی از نوع «نوویچوک» مسموم شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

واکنش‌ها در تونس به عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیلاحزاب سیاسی و سازمان‌های غیردولتی در تونس توافق عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیل را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

پایان «زنگ تفریح» فرانسوی‌ها با رکورد بالای ۱۰ هزار ابتلای روزانه کرونابا این حال شمار موارد فوتی در ۲۴ ساعت، ۲۴ مورد اعلام شده است که شامل بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان می‌شود.

دولت ترامپ و جو بایدن اعدام نوید افکاری را محکوم کردند - BBC News فارسیوزیر خارجه آمریکا و جو بایدن نامزد حزب دمکرات در انتخابات این کشور اعدام آقای افکاری کشتی گیر ایرانی که در پی اعتراضات سال ۹۵ در شیراز دستگیر شده بود را محکوم کرده اند.

۱۲۸ فوتی جدید کرونا در کشور / ۹۵۶ تن بستری شدندشمار مبتلایان کرونا در کشور از ۴۰۰۰۰ تن گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۲۰۸۹ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۲۸ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۰۲۰۲۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۴۶۲۴۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۳۱۵۷ نفر

بمب‌‌های جدید زنوزی در راه تراکتور/ قوچان‌نژاد و بیت‌آشور اهداف جدید نقل‌وانتقالاتی تبریزی‌ها- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimقوچان‌نژاد و بیت‌آشور در راه تراکتور؟ شنیده می‌شود هدف اصلی مالک باشگاه تراکتور،‌ جذب رضا قوچان‌نژاد مهاجم ایرانی تیم زووله هلند است استیون بیت‌آشور بازیکن دورگه ایرانی - آمریکایی نیز دیگر بازیکنی است که مدنظر مدیران باشگاه تراکتور قرار گرفته است

شایعات پیاده‌روی اربعین را پایان دهیدایران و عراق از اسفندماه ۹۸ همزمان با شیوع ویروس کرونا مرزهای هوایی و زمینی را بستند. عراق در ماه محرم شهرهای کربلا و نجف را قرنطینه کرد. دولت این کشور رسما اعلام کرده است امسال پیاده‌روی اربعین برگزار نخواهد شد. رییس جمهور نیز صراحتا اعلام کرد که امسال مراسمی با عنوان راهپیمایی اربعین چه در داخل مرزها و چه در خارج از آن نخواهیم داشت. با این وجود شایعاتی در نقض این تصمیم‌ها همچنان منتشر می‌شود.

دو آزمایشگاه مستقل دیگر اروپایی یافته های کارشناسان پزشکی آلمان مبنی بر مسمومیت الکسی ناوالنی،‌ چهره شاخص اپوزیسیون روسیه با عامل عصبی «نوویچوک» را تایید کردند.

سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر با اعلام این مطلب یادآور شد که دو آزمایشگاه تخصصی در فرانسه و سوئد نیز تایید کردند که برای مسموم کردن رهبر مخالفان روسیه از عامل عصبی معروف ساخت شوروی یعنی «نوویچوک» استفاده شده است.

عامل عصبی «نوویچوک» که پیش‌تر نیز برای سوء قصد به یک جاسوس دوجانبه روس در بریتانیا از آن استفاده شده بود بر اساس برخی منابع در دهه ۷۹ و ۸۰ میلادی توسط ارتش اتحاد جماهیر شوروی تولید شده است.

الکسی ناوالنی،‌ منتقد و سرسخت‌ترین مخالف ولادیمیر پوتین ماه گذشته میلادی حین یک پرواز داخلی به مقصد مسکو دچار ناراحتی وخیم جسمانی شد و پس از انتقال به بیمارستان گفته شد که به کما رفته است.

دولت آلمان، کشوری که الکسی ناوالنی به درخواست نزدیکان و وکلایش برای مداوا و نیز تشخیص علت بیماری به آنجا منتقل شد پیش‌تر با استناد به نتایج آزمایش‌های دقیق پزشکی تایید کرده بود که رهبر اپوزیسیون روسیه با یک عامل عصبی از نوع «نوویچوک» مسموم شده است.

نمونه های آزمایش گرفته شده از آقای ناوالنی همچنین برای بررسی‌های بیشتر به آزمایشگاه‌های سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه ارسال شده است.