اومیکرون در ایران؛ افزایش جهشی موارد ابتلا، بستری و مرگ | DW | 01.02.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شتاب گسترش سویه اومیکرون در ایران از بسیاری از پیش‌بینی‌ها شدیدتر شده و تعداد مبتلایان در یک روز به ۳۵ هزار نفر رسید. طی فقط چند روز تعداد شهرهای در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) از صفر به ۴۲ رسیده است.

آمار رسمی کرونا در ایران نیز مانند بسیاری دیگر از کشورها گویای تمام واقعیت‌های پاندمی نیست اما همین آمار هم به اندازه کافی نگران‌کننده است.

ششم بهمن ماه پس از ۴۷ روز بار دیگر یک شهر ایران در وضعیت قرمز قرار گرفت، تعداد این شهرها دو روز بعد به هفت و روز گذشته به ۱۵ رسید و اکنون نزدیک به سه برابر شده است. شمار قربانیان کرونا در ایران طی شبانه‌روز گذشته ۵۰ نفر اعلام شده، این تعداد از ۲۳ دی ماه به این سو فقط یک روز بیش از ۳۰ نفر بوده است. طی یک هفته گذشته تعداد موارد ابتلای روزانه بیش از سه و نیم برابر شده است. اگر ظرفیت آزمایش‌های تشخیص در ایران افزایش یابد به احتمال زیاد موارد شناسایی شده ابتلا هم به طرز چشمگیری بیشتر خواهد بود.در ایران به نسبت جمعیت ۸۵ میلیون نفری ظرفیت آزمایش‌های تشخیص کرونا رضایت‌بخش نیست و به همین دلیل آمار رسمی نمی‌تواند بازگوی واقعیت شیوع کرونا باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش صدای آمریکا از تظاهرات در واشنگتن در اعتراض به طالبان؛ «در کنار زنان افغانستان ایستاده‌ایم »عده‌ای از افغانستانی‌های مقیم ناحیه واشنگتن، پایتخت آمریکا، و فعالان حقوق_زنان، روز یکشنبه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) طی یک گردهمایی اعتراض‌آمیز خواستار اعاده حقوق زنان در افغانستان شدند. تف تف تف لعنت
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دومین روز تحصن معلمان در ایران؛ یک کنشگر صنفی در مریوان بازداشت شدتحصن‌کنندگان در روز دوم با در دست گرفتن پلاکارد، همچمین خواستار آزادی معلمان زندانی شدند. بامداد یکشنبه شعبان محمدی، کنشگر حقوق معلمان در منزلش در مریوان بازداشت شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

امیکرون در ایران؛ پیش‌بینی ابتلای صد هزار نفر در روز، بازگشایی بخش‌های آی‌سی‌یویک مقام مسئول در وزارت بهداشت ایران با اشاره به این که شیوع کرونا در ایران «در مرحله اپیدمی تصاعدی» قرار دارد پیش‌بینی کرد آمار روزانه ابتلا در ایران تا صد هزار نفر هم برسد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد🔺در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد ▪️گروه حزب الله که مورد حمایت ایران است، روز یکشنبه اعلام کرد که هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن انتخابات پارلمانی ماه مه وجود ندارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سیر صعودی مبتلایان به کرونا در ایران؛ ثبت حدود 29 هزار بیمار جدید طی یک روزطی شبانه‌‌روز گذشته 28 هزار و 995 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده و 30 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت دست‌کم ۷ معلم در سومین روز اعتراضات سراسری معلمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »